Amazon si v posledných mesiacoch začal vo zvýšenej miere všímať aj československých predplatiteľov a veľkú časť svojho obsahu začal ponúkať aj s českými titulkami, prípadne dabingom. Českého znenia sa okrem iných dočkali aj najväčšie hity služby ako The Boys či Man in the High Castle, pričom už počas tohto leta má byť do češtiny lokalizovaná aj aplikácia a používateľské rozhranie platformy.

Na čom si Prime Video vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ho na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Neoficiálna fanúšikovská stránka Amazonu na svojom Facebooku teraz informuje, že časť knižnice služby je dostupná aj so slovenským dabingom, prípadne slovenskými titulkami. Ide predovšetkým o rodinne ladené snímky a rozprávky, konkrétne sa lokalizácie dočkali nasledovné filmy:

  • The Age of Stupid (titulky)
  • Air Bud: Spikes Back (dabing)
  • Girl in the Flight (titulky)
  • Hellion (titulky)
  • Chestnut: Hero of Central Park (dabing)
  • Monster Pets: A Hotel Transylvania Short Film (dabing)
  • MVP: Most Valuable Primate (dabing)
  • MXP: Most Xtreme Primate (dabing)
  • Spymate (dabing)
  • Wallay (titulky)

Zoznam filmov s podporou slovenčiny zároveň nemusí byť konečný, keďže hľadanie podľa dabingu alebo titulkov na Prime Video v súčasnosti nefunguje a momentálne je prakticky nemožné dostať sa ku kompletnému zoznamu obsahu s podporou slovenčiny.

Fanúšikovská stránka zároveň upozorňuje, že služba pri niektorých koncertoch uvádza podporu slovenských titulkov, čo však nie je pravda a takýto obsah slovenčinou nedisponuje. Ide o jeden z viacerých drobných problémov, ktoré Prime Video bude musieť v blízkej dobe adresovať.

Problémom s lokalizáciou sa napríklad služba nevyhla pri titulkoch k prvej sérii Man in the High Castle, ktoré nesedeli k jednotlivým epizódam, prípadne v nich boli vynechané cudzojazyčné, neanglicky hovoriace, pasáže. Služba lokalizovaný obsah rovnako pridáva zmätočne, o čom sme informovali ešte v polovici apríla.

Najväčší hit mesiaca už aj v češtine

Faktom však zostáva, že Prime Video v posledných týždňoch vďaka lokalizácii obsahu urobilo veľký krok vpred, vďaka čomu sa služba stáva čoraz atraktívnejšou aj pre tuzemských divákov.

Svedčí o tom aj skutočnosť, že najväčšia aprílová novinka, celovečerná akčná snímka Without Remorse, bude v deň premiéry 30. apríla na streamovacej službe dostupná s českým dabingom aj titulkami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom