Obrovským problémom súčasnosti (a obzvlášť na Slovensku) sú konšpiračné teórie. Online prostredie Slovenska je doslova presýtené konšpiračnými webmi, ktoré sa neostýchajú prinášať svojim recipientom aj najbizarnejšie teórie a názory. FonTech.sk odhalil jednu z najdivokejších konšpiračných teórií za posledné roky.

Slovákov zavádza už dlhé roky

Stránka Biblik.sk je akýmsi hniezdom a mixom všetkých možných konšpiračných teórií. Ich cieľom je „bojovať za normálny svet“ pod vlajkou Sovietskeho zväzu… už tu by sa dalo skončiť a nerobiť žiaden ďalší rešerš ako dôkaz pre pomýlenosť tejto stránky. Lenže po prelúskaní aspoň časti webu sa človeku zastaví rozum. Dezinformácie o očkovaní, chemtrails, podnecovanie k násiliu. Niet divu, že zakladateľa tejto stránky už podľa článku (teda jeho vlastných nedôveryhodných tvrdení) vyšetrovala NAKA.

Na špecializovanej stránke, ktorá sa venuje dezinformačným webom – konspiratori.sk – má Biblik „famózne“ hodnotenie a patrí do TOP 5 stránok, kde autori neodporúčajú inzerovať práve kvôli jej nebezpečnosti a nedôveryhodnosti.

Web, ktorý je prešpikovaný biblickými citátmi a podľa „lovcov dezinformácií“ zo spomínaného špecializovaného portálu „zneužíva prvky kresťanského náboženstva na šírenie nebezpečných konšpiračných teórií“, ponúkol jednu „chuťovku“.

Od štátu chce odškodné 300 000 eur

Nevedno, či ide o samotného prevádzkovateľa webu, prípadne len prispievateľa, no ten vyprodukoval tragikomický článok. Jeho pointou je žiadosť smerovaná Ministerstvu dopravy, ktoré má autorovi podpísanému ako Arkan vyplatiť nenávratný príspevok vo výške 300 000 eur. Tie chce prijímateľ použiť na kúpu nového domu, „na ktorý nebudú pražiť antény mobilných operátorov alebo tie niekoľkokilowattové vysielače zločineckej firmy TOWERCOM“.

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú