Herný svet sa vyvíja závratným tempom a neustále môžeme sledovať mnohé skvelé inovácie, ktoré nám do hier vývojárske štúdiá vložili. Titul Star Citizen prinesie funkciu sledovania pohybov tváre používateľa, s ktorou bude komunikovanie v hre omnoho reálnejšie ako doposiaľ. 

Emócie v priamom prenose

Hru Star Citizen vyvíja štúdio Cloud Imperium Games, ktoré si pre hráčov pripravilo v spojení so spoločnosťou Faceware Technologies obrovskú novinku. Technológia sledovania tváre hráča umožní prenášanie pohybov a mimík v reálnom čase na postavu v hre. S touto inováciou sa dohováranie medzi postavami vo vesmírnej hre prenesie na úplne, ale úplne inú úroveň. Face Over Internet Protocol bude sledovať stovky výrazov a pohybov tváre dokonca aj pri slabšom svetle.

Nenechaj si ujsť
Dota 2 stratila vedúcu pozíciu nahranejšej hry na Steame. Prekonal ju titul, ktorý je fenomén svojho žánru

Pri vytváraní realistických herných postáv je takáto funkcia ohromným prínosom pre dosiahnutie ešte dokonalejšieho výsledku. Hráči naviac nebudú potrebovať žiaden špeciálny hardvérový set a pokojne im vystačí aj vstavaná kamera v ich notebooku, no v tom prípade treba počítať s miernymi rozdielmi v kvalite. Takýto revolučný systém sledovania mimík a ich prenášania na virtuálnu postavu sme doteraz nevideli v žiadnej hre. Kombinácia realistických emócii a hlasu hráča prepojená s virtuálnou hernou postavou prinesie najdokonalejšiu komunikáciu, aká kedy bola do hry zapracovaná.

Star Citizen si doposiaľ získal toľko fanúšikov, že na účte od prispievateľov sa vyzbieralo viac ako 130 miliónov eur. Technológiu spoločnosti Faceware Technologies sme mohli vidieť aj v tituloch, ako GTA 5 či Destiny. Star Citizen ale bude úplne niečím novým a prelomovým, čo po predstavení priláka ešte viac nadšencov. Ako sa pozdáva nová technológia sledovanie tváre tebe?

Hry