Počítačové hry majú široký zástup svojich skalných fanúšikov, ktorí si za tie roky hrania vybrali spomedzi všetkých svojho „kráľa“. Doposiaľ ním bola Dota 2, ktorú len nedávno zosadili z trónu. Na Steame ho medzi najhranejšími totiž nahradila hra PlayerUnknown’s Battlegrounds, ktorú súčasne hralo státisíce hráčov. 

O hre PlayerUnknown’s Battlegrounds si sa už mohol na našom webe dočítať. Teraz však táto nadupaná hra dosiahla obrovský míľnik, keď v rebríčku najhranejších prekonala mnohými milovanú Dotu 2. Stalo sa tak presne vo včerajších hodinách, keď sa do hrania zapojilo viac ako 870 000 hráčov súčasne, pričom Dota 2 hostila o necelých 40 000 hráčov menej. Podstata PlayerUnknown’s Battlegrounds spočíva vo vysadení hráčov pomocou padákov na obrovskú mapu, kde bojujú o prežitie. Hľadajú a zbierajú zbrane, ktorými sa „postarajú“ o súperov a ako to väčšinou býva, posledný zvíťazí.

Nenechaj si ujsť
Táto hra je ďaleko lepšia ako hocijaké Call of Duty či Battlefield. Nebudeš vedieť od nej odtrhnúť oči

Štúdio Bluehole Studios s touto prepracovanou hrou žne úspechy už o marca tohto roka, kedy bola prvýkrát sprístupnená v Steame. K veľkému prelomu sa však schyľovalo už v júli, kedy v zozname tých najhranejších obsadila 4. miesto. Aj keď sa mnohí z tohto míľnika rozhodne tešili, úspech sa neobišiel bez následkov. Herné servery sa totiž zrútili.

Napriek tomu však majú vývojári tejto hry, ktorí na nej mimochodom ešte stále pracujú, viac ako 870 tisíc dôvodov na radosť. Predpokladá sa, že popularita nového, „chvíľkového“ lídra na Steame bude stále rásť a znova sa tak čoskoro môže ocitnúť na vrchole rebríčka. Hrávaš PlayerUnknown’s Battlegrounds?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom