banner-mi-note-2
S vývojom smartfónom ide ruka v ruke aj vývoj ich displejov, ktoré sú čoraz kvalitnejšie, so skvelými vlastnosťami a najnovšie trendy prinášajú aj zahnuté displeje. Japonská spoločnosť JDI však predstavila skladací displej pre smartfóny, ktorý kombinuje panely a otvára sa v štýle knihy.

Podľa japonského webu Nikkei príde displej s ultra-tenkými rámikmi a šírku možno nastaviť až pod hranicu 1 mm. Táto novinka môže obsahovať dva alebo dokonca až tri panely obrazovky, ktorých vzdialenosť by mala byť menej ako 2 mm medzi jednotlivými panelmi. A tak sa zdá sa, že nové panely môžu byť aj odnímateľné. Japonci tiež tvrdia, že tento displej môže byť prepojený do jednej veľkej obrazovky a je ideálny pre multitasking, čo znamená, že budete môcť napríklad pozerať video a zároveň sledovať novinky na Facebooku.

jdi-display

Najlepšou správou sa zdá byť však to, že tento displej budeme môcť nájsť v prvých smartfónoch už v lete budúceho roka. Spoločnosť JDI údajne spolupracuje aj s čínskymi výrobcami na vývoji nových terminálov. Zatiaľ nie je známe, o ktorých výrobcoch je reč, no časom by mohli byť tieto informácie jasnejšie a presnejšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP