Skenery odtlačkov prstov sa pomaly stali súčasťou väčšiny drahších, no aj lacnejších smartfónov. Ak sú správne výrobcom vyladené, poskytujú rýchly a hlavne bezpečný spôsob zabezpečenia.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Každý výrobca sa snaží prísť s čo najoriginálnejším produktom a inováciám sa nevyhýba ani tento prvok. Neutíchajúce preteky v odstraňovaní rámikov nútia výrobcov investovať do vývoja a posúvania hraníc súčasných technológií. Kórejská spoločnosť CrucialTec sa nedávno pochválila, že je pripravená tento rok priviesť na trh technológiu, ktorá dokáže snímať odtlačky prstov z displeja smartfónu. Pre výrobcov to znamená, že sa môžu úplne zbaviť kapacitných tlačidiel či zadného snímača odtlačkov prstov.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S8 sa na nových fotkách ukazuje s vlastnosťou, ktorú používatelia nenávidia

Do nášho slovníka skratiek, ktoré si každý fanúšik musí zapamätať, pribúda skratka DFS, teda Display Fingerprint Solution. Technológia DFS už prešla širokou škálou testov v praxi a stretáva sa s naozaj dobrými ohlasmi. Rozlíšenie snímača dosahuje jemných 500 dpi. Výrobca taktiež tvrdí, že DFS dokáže detekovať dotyk jediného ľudského vlasu. Bude určite zaujímavé sledovať, ktorý smartfón pristúpi k použitiu tejto novej technológie a ako to ovplyvní konštrukciu. Do budúcna plánuje CrucialTec rozšíriť DFS technológiu na úplne celú veľkosť displeja.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]