Streamovacia platforma Amazon Prime konečne začala cieliť aj na československých divákov a svoj vybraný obsah plánuje tuzemským predplatiteľom sprístupňovať aj s podporou lokálnych titulkov, vo vybraných prípadoch aj s dabingom.

Zdá sa však, že lokalizácia obsahu sa zatiaľ službe príliš nedarí. Len pred týždňom sme informovali o neprehľadnom pridávaní titulkov ku vybraným seriálom, kedy niektoré epizódy boli preložené do češtiny, zatiaľ čo pri iných sa ponuka lokálnych titulkov vôbec neobjavila.

Na čom sledujeme Prime Video?

Pozerali sme na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Lokalizácia služby sa kvôli tomu javí ako veľmi zmätočná, do toho sa však Amazon musí vysporiadať aj s ďalším vážnym nedostatkom.

Ako informuje neoficiálna fanúšikovská stránka služby na Facebooku, titulky trpia aj zlým časovaním, vynechávajú niektoré z cudzojazyčných (neanglických) pasáží, v niektorých prípadoch dokonca nepasujú ani ku konkrétnej epizóde a sú navzájom porozhadzované.

Chystaná česká lokalizace služby Prime Video se potýká s problémy, které jsou nejvíce viditelné u válečného dramatu The…

Posted by BingeWatch – Novinky ze světa filmů a seriálů on Tuesday, April 20, 2021

Titulky tak napríklad vôbec nesedia k prvej sérii jedného z najväčších seriálových hitov služby, The Man in the High Castle, ktorý je momentálne českým textom prakticky nepozerateľný. Bezproblémovo funguje iba úvodná časť, zvyšok sprevádza zlé načasovanie titulkov alebo ich zámena s inou epizódou. Prvé dve série seriálu sú však dostupné aj s českým dabingom.

Pripomeňme, že problémy s lokalizáciou obsahu pri štarte nemal iba Amazon. V júli 2019 sa terčom kritiky stal Netflix, príčinou bol strojový, mimoriadne nepresný preklad titulkov k seriálu Teória veľkého tresku, ktorý v tom čase streamovacia služba ponúkala.

České rozhranie už čoskoro, bude aj podpora

Podľa informácií BingeWatch Amazon v súčasnosti pracuje aj na lokalizácii rozhrania služby do českého jazyka. Aktuálne sa má nachádzať v štádiu testovania, k dispozícii sú už aj prvé neoficiálne obrázky.

Facebook/reprefoto/BingeWatch

Streamovacia platforma by po vzore Netflixu a HBO Go rovnako mala dostať aj asistenčné služby v českom jazyku, kde už dlhšiu dobu hľadá nových zamestnancov. Kedy bude platforma v českom jazyku oficiálne spustená, nie je známe, hovorí sa o júli tohto roka.

Medzičasom Amazon pokračuje v lokalizácii svojho obsahu. Len pred pár dňami sa v ponuke služby s českým dabingom i titulkami objavili prvé dve série The Boys, momentálne najsledovanejšieho seriálu z vlastnej produkcie Amazonu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom