Po ohromnom úspechu Pokémon GO od Nintenda bolo len otázkou času, kedy aj ostatné tradičné herné spoločnosti pochopia, že ľudia po kvalitných herných tituloch na smartfóny jednoducho túžia. Málokto však vie, že sa táto japonská herná spoločnosť inšpirovala svojim konkurentom. 

SEGA stojí za viacerými hernými peckami, na ktoré s úsmevom na tvári spomínajú najmä pamätníci. Za zmienku rozhodne stoja napríklad hry s legendárnym ježkom menom Sonic, ktorý si dokázal svojimi extrémne rýchlymi nohami získať množstvo priaznivcov. Práve hru s týmto modrým rýchlikom si môžeme na našich smartfónoch zahrať už dlhšie, keďže ju SEGA pridala do App Storu a Obchodu Play už dávnejšie. Až teraz sa však jej ponuka rozrástla, a to hneď o ďalšie štyri nezabudnuteľné retro hry.

zdroj fotografie: Sega

Tie prichádzajú na mobilné zariadenia v rovnakom prevedení, v akom si na ne môžeš pamätať z herných konzol. Sú súčasťou kolekcie SEGA Forever, v ktorej sa zatiaľ nachádza dokopy päť titulov. Menovite ide o už avizovanú hru Sonic the Hedgehog, Comic Zone, Phantasy Star II, Altered Beast a Kid Chameleon. Ak si nejakú z týchto hier hrával a chcel by si si ju z nostalgie opäť pripomenúť, máš na to jedinečnú možnosť. Každá z nich je totiž dostupná úplne zdarma, pričom neobsahuje ani žiadne otravné mikrotransakcie.

Všetky hry si môžeš stiahnuť po kliknutí na odkazy nižšie:

  1. Sonic the Hedgehog – Android / iOS
  2. Comix Zone – Android / iOS
  3. Phantasy Star II – Android / iOS
  4. Altered Beast – Android / iOS
  5. Kid Chameleon – Android / iOS
Nenechaj si ujsť
Hranie najnovšieho titulu Super Maria je zaujímavý zážitok. Toto všetko by si mal vedieť

Jediným negatívom sú reklamy, ktoré si však môžeš za poplatok 1,99 € nadobro vypnúť. Aby toho nebolo málo, každá z hier podporuje externé ovládače, takže ak hry nerád „drtíš“ na dotykovej obrazovke, máš možnosť využiť túto šikovnú pomôcku. Pri príležitosti uvedenia vydala SEGA zaujímavú upútavku. Tá okrem iného prezrádza, že tieto retro hry nebudú jediné a každý mesiac do spomínanej kolekcie pribudne niečo nové. Najnovšie to má byť nervydrásajúci Virtual Tennis.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom