Super Mário je hra, ktorú si všetci veľmi dobre pamätáme z detstva. Mnohí z nás pri nej strávili hodiny a hodiny. Dočkala sa tiež mnohých viac či menej úspešných sequelov. Tentoraz však Super Mario prichádza tak, ako ho ešte nepoznáme.

Super Mario Odyssey je nová hra, ktorá prichádza na hernú platformu Nintendo Switch. Tento úplne nový koncept doslova vyráža dych. Nintendo na konferencii E3 ukázalo demo verziu, ktorú si určite zamiluješ. Super Mario Odyssey je nelineárna hra s obrovským otvoreným svetom, presnejšie povedané svetmi. Hráč môže navštíviť viacero svetov, ako je napríklad New Donk City, ktoré tak trochu pripomína GTA. Dokopy je to jedno masívne otvorené prostredie, ktoré môžeš preskúmať naozaj do sýtosti. Hráč nie je limitovaný žiadnym časom, jedinou úlohou je prežiť.


zdroj fotografie: Screenshot/Youtube/Nintendo

V tradičných hrách Super Mario bolo cieľom hráča dosiahnuť vlajku, ktorá symbolizovala dokončenie danej úrovne. V novinke je hráčov cieľ úplne otvorený. Dôležité je však zhromažďovať „mesiačiky“, ktorých je v každom svete neúrekom. Tieto mesiačiky pomáhajú Mariovi napájať loď, ktorá ho dokáže dostať do iných svetov. Každý svet obsahuje nespočetné množstvo týchto mesiačikov. Je len na hráčovi, či sa zameria na vyzbieranie všetkých, alebo nazbiera len potrebné množstvo na cestovanie do nového sveta.


Zdroj fotografie : Screenshot/Youtube/Nintendo

Je postavená na skúmaní a objavovaní nových svetov. Má však aj svoj hlavný príbeh a cieľ. Ten nie je žiadny iný, ako poraziť úhlavného nepriateľa „Bowsera“. Ten prinútil princeznú Peachovú do manželstva a Mario mu chce, samozrejme, prekaziť plány. Preto je cesta k tomuto cieľu popri skúmaní a objavovaní hlavnou úlohou hráča. Novinkou, ktorá má hráčovi k tomu cieľu pomôcť, je Mariova čiapka „Cappy“. Tá mu umožňuje prevziať, alebo sa prevteliť do rôznych vec, všetko od nepriateľov, až po neživé predmety. Hráč tak môže hrať za predmety, ako je bomba, elektrina či Tyrannosaurus.


Zdroj fotografie: Screenshot/Youtube/Nintendo

Mario môže počas hry meniť svoje typické oblečenie za rôzne outfity. Niektoré herné pasáže dokonca vyžadujú takúto zmenu outfitu. Ten si môže hráč zakúpiť za peniaze v hre. Super Mario Odyssey je tak hra plná možností a vychytávok, na ktoré hráč v tomto žánri nebol zvyknutý. K hráčom by mala prísť v októbri exkluzívne pre platformu Nintendo Switch a je sa naozaj na čo tešiť. Veď posúď sám v priloženom videu nižšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom