banner-mi-notebook-air-13Samsung má tento rok obrovskú smolu. Začalo sa to explóziami Galaxy Note 7, nasledovala nevydarená výmena a stiahnutie z trhu. Teraz má spoločnosť opäť problémy, tentokrát s práčkami. Neplánuje však žiadnu výmenu kus za kus ako tomu bolo u Note 7.

Po Galaxy Note 7-čke prichádza druhé zvolanie zariadení od Samsungu z dôvodu bezpečnosti používateľov. Ide o zvolávanie pračiek, no len na americkom trhu. Podľa popisu CPSC (Consumer Product Safety Commission, teda komisia pre bezpečnosť spotrebných výrobkov) majú pračky tendenciu explodovať. V skutočnosti však ide len o oddelenie vrchnej časti od zvyšku konštrukcie. Ak je práčka v prevádzke, predstavuje vážne bezpečnostné riziko. Konkrétne sa jedná o 34 modelov, ktoré sa plnia zvrchu a sú vyrábané medzi marcom 2011 až októbrom 2016.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung_washingmachines_01

Aktuálne je zaznamenaných 733 incidentov, z ktorých až 9 spôsobilo zranenia. Ide o zlomenú čeľusť, poranené rameno a iné zranenia spôsobené nárazom alebo pádom. Samsung ešte v septembri k tejto záležitosti podotkol, že porucha je vyvolaná ťažkým prádlom, ako napríklad posteľná bielizeň, ktorá je umiestnené do vysokorýchlostného odstreďovacieho programu a žiadal majiteľov, aby jednoducho použili program s nižšou rýchlosťou odstreďovania.

TIP: Samsung má ďalší veľký problém! V USA mu vybuchujú práčky!

samsung_washingmachines_02

Poškodené práčky

Samsung teraz ponúka dve riešenia problému. Prvým je vyslanie technika domov, ktorý spevní vrchnú časť práčky. Majitelia pri tejto možnosti dostanú aj ročnú záruku bez ohľadu na vek spotrebiča. Oprava je, samozrejme, financovaná samotným výrobcom. Druhou možnosťou je, že Samsung vráti majiteľom 150 $, ktoré môže použiť aj na kúpu novej práčky od iného výrobcu. Ak však majiteľ zakúpil práčku v posledných 30 dňoch, dostane späť jej plnú sumu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP