banner-note-7Doteraz bolo zvykom kórejského giganta predstaviť každý rok až dve vlajkové lode. Vždy prichádzali na scénu skôr high-endy z rady „S“ a po nich v rozmedzí niekoľkých mesiacov prišli novinky z línie Note. Inak tomu nebolo ani tohto roku, no tentokrát spravil Samsung osudnú chybu, ktorá ovplyvnila ďalší vývoj spoločnosti.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Fiasko s horiacimi Note 7-kami bolo zrejme daňou za to, že Samsung chcel čím skôr predbehnúť konkurenciu. Nový high-end sa javil ako skutočný kráľ so špičkovými technológiami, ku ktorým patril napríklad aj skener dúhovky. Približne už mesiac po predstavení padol „kráľ“ na kolená, keď z neznámych príčin začali vybuhovať jeho batérie. Zo začiatku výrobca tvrdil, že bol na chybe zlý separátor, ktorý mal izolovať anódu a katódu batérie, aby nedochádzalo ku skratu. Chvíľu to vyzeralo, že sa situácia vyriešila, keď spoločnosť začala vymieňať chybné kusy a tvrdila, že je to len chybná várka. Na trhu mala byť aj „bezpečná“ várka zariadení. To sa však čoskoro vyvrátilo, nakoľko batérie začali opäť horieť. Týmto sa teda Samsung dostal takpovediac z kaluže do blata.

Samsung Galaxy Note 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

galaxy-note-7-v-cine

Doteraz sme sa každý rok tešili na dve top zariadenia od Samsungu. Gigant však teraz oznámil, že nového nasledovníka z línie Note už nevydá. Firma musí najskôr prehodnotiť svoj prístup a zmeniť cyklus vydávania high-end zariadení, aby sa v budúcnosti podobná situácia neopakovala. Systém dvoch top modelov za jeden rok sa zrejme v roku 2017 konať nebude, no podľa noviniek z Kórei, nie je táto myšlienka zatiaľ úplne pochovaná.

TIP: Čo bude nasledovať po Samsung Galaxy Note 7?

samsung-galaxy-s8-concept-10

Render Galaxy S8

Podľa jednej z partnerských firiem Samsungu majú byť dodávatelia vždy pripravení, čo by mohlo naznačovať, že o nejakú dobu môže Samsung znova vydávať dva high-endy ročne. Do pozornosti sa dostávajú informácie o pripravovanom Samsungu Galaxy S8. Môžu a nemusia byť pravdivé, no skutočnosťou je však to, že nedávne udalosti vytvorili vlnu neistoty a pochybností. Nech už Samsung budúci rok prinesie čokoľvek, dúfame, že prichádzajúce novinky budú mať v sebe niečo z tohtoročných modelov, teda okrem „bombovej“ batérie. Je podľa vás správne, aby spoločnosť predstavovala už len jedno high-end zariadenie ročne?

TIP: 8 vecí, ktoré zatiaľ vieme o Samsungu Galaxy S8

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
6%
Páči sa mi to
54%
Chcem to
0%
Mám to
6%
Nepáči sa mi to
14%
Neznášam to
20%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]
 • Duri

  mne je to jedno taky drahy telefon si aj tak nekupim. Dufam ze S8 bude opäť taka draha a vela ludi aj vdaka posledneho kiksu si ho nekupi

  • Jakub Smolka

   súhlasím

 • Michal Baška

  Načo predstavujú xy noviniek za rok keď po ňom výrobca o rok ani neštekne?
  Kde sú pravidelné (aspoň bezpečnostné) update 1-3 ročných top modelov?
  Kde je tá ich večne sľubovaná podpora?
  Kde je optimalizácia SW, pridávanie nových funkcií?
  Jedno aký je to výrobca, ani jeden nemá takú podporu pre svoje staršie zariadenia ako propagoval pri ich uvádzaní na trh.
  BOHATO stačí jedno poriadne zariadenie s podporou.