banner-note-7Doteraz bolo zvykom kórejského giganta predstaviť každý rok až dve vlajkové lode. Vždy prichádzali na scénu skôr high-endy z rady „S“ a po nich v rozmedzí niekoľkých mesiacov prišli novinky z línie Note. Inak tomu nebolo ani tohto roku, no tentokrát spravil Samsung osudnú chybu, ktorá ovplyvnila ďalší vývoj spoločnosti.

Fiasko s horiacimi Note 7-kami bolo zrejme daňou za to, že Samsung chcel čím skôr predbehnúť konkurenciu. Nový high-end sa javil ako skutočný kráľ so špičkovými technológiami, ku ktorým patril napríklad aj skener dúhovky. Približne už mesiac po predstavení padol „kráľ“ na kolená, keď z neznámych príčin začali vybuhovať jeho batérie. Zo začiatku výrobca tvrdil, že bol na chybe zlý separátor, ktorý mal izolovať anódu a katódu batérie, aby nedochádzalo ku skratu. Chvíľu to vyzeralo, že sa situácia vyriešila, keď spoločnosť začala vymieňať chybné kusy a tvrdila, že je to len chybná várka. Na trhu mala byť aj „bezpečná“ várka zariadení. To sa však čoskoro vyvrátilo, nakoľko batérie začali opäť horieť. Týmto sa teda Samsung dostal takpovediac z kaluže do blata.

Samsung Galaxy Note 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

galaxy-note-7-v-cine

Doteraz sme sa každý rok tešili na dve top zariadenia od Samsungu. Gigant však teraz oznámil, že nového nasledovníka z línie Note už nevydá. Firma musí najskôr prehodnotiť svoj prístup a zmeniť cyklus vydávania high-end zariadení, aby sa v budúcnosti podobná situácia neopakovala. Systém dvoch top modelov za jeden rok sa zrejme v roku 2017 konať nebude, no podľa noviniek z Kórei, nie je táto myšlienka zatiaľ úplne pochovaná.

TIP: Čo bude nasledovať po Samsung Galaxy Note 7?

samsung-galaxy-s8-concept-10

Render Galaxy S8

Podľa jednej z partnerských firiem Samsungu majú byť dodávatelia vždy pripravení, čo by mohlo naznačovať, že o nejakú dobu môže Samsung znova vydávať dva high-endy ročne. Do pozornosti sa dostávajú informácie o pripravovanom Samsungu Galaxy S8. Môžu a nemusia byť pravdivé, no skutočnosťou je však to, že nedávne udalosti vytvorili vlnu neistoty a pochybností. Nech už Samsung budúci rok prinesie čokoľvek, dúfame, že prichádzajúce novinky budú mať v sebe niečo z tohtoročných modelov, teda okrem „bombovej“ batérie. Je podľa vás správne, aby spoločnosť predstavovala už len jedno high-end zariadenie ročne?

TIP: 8 vecí, ktoré zatiaľ vieme o Samsungu Galaxy S8

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom