banner-note-7
Spoločnosť Samsung zažila ťažké obdobie. Po predstavení Galaxy Note 7 sa objavili prvé problémy s vybuchujúcimi batériami. Potom prišlo riešenie, ktoré malo celý problém vyriešiť. Výmena zariadení však neuspela a explózie pretrvávali aj na vymenených kusoch.

Po neúspešnom pokuse sa teda juhokórejský gigant rozhodol úplne stopnúť výrobu a predaj. K takémuto záveru musel výrobca dospieť po zhodnotení situácie, či by malo ešte vôbec zmysel pokúsiť sa o nápravu predošlých chýb. Ako výhodnejšie sa teda zjavne ukázalo ukončenie „života“ tohto smartfónu. Tým to však vôbec nekončí. Pre Samsung budú mať tieto problémy ďalekosiahle následky. Odzrkadlí sa to napríklad aj na pripravovanej vlajkovej lodi Galaxy S8. Samsung prišiel o nemalé peniaze a aj keď je bez debát obrovským gigantom, ktorej mobilná divízia tvorí len časť zisku, strata 17 miliárd dolárov nie je sranda.

Samsung Galaxy Note 7 N930F môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-galaxy-note-7-druhy-vymenny-program

TIP: Dôvodom explózií Galaxy Note 7 môže byť až príliš rýchle nabíjanie batérie

Neznamená to, že výrobca bude kompenzovať straty na cene pripravovanej S8-ky. Financie vynaložené na výrobu budú teda len okresané na minimum. Na druhej strane sa od S8-mičky očakáva jedno z najbezpečnejších zariadení z dielne Samsungu. Najviac sa tak nebude šetriť na konštrukcii samotného smartfónu, ale na jeho inováciách. Vzhľadom na to, že sa novinky z línie „S“ dočkáme skôr, môžeme teda rátať s menším technologickým pokrokom.

note-7-definitivny-pribeh2

S ukončením výroby Samsung Galaxy Note 7 sa naskytá aj ďalšia otázka, či sa ešte niekedy dočkáme pokračovania Note série. Je logické, že spoločnosť určite neprestane s produkciou Note smartfónov. Zahodila by tým až moc veľa času a financií investovaných do vývoja. Práve stylus S-Pen je špecifickým znakom série a u mnohých ľudí aj dôvodom k výberu práve týchto zariadení. Možné však je, že Galaxy Note 8 už v názve neponesie označenie Note. Samsung by tak čiastočne mohol zabrániť predsudkom, ktoré sa budú pri názve okamžite objavovať. Na model Galaxy Note 7 sa určite tak rýchlo nezabudne. Žiaľ, len v negatívnom zmysle. Už dávnejšie sa tiež špekulovalo, že pero S-Pen si nájde miesto aj v sérií „S“. Možno sa Samsung prikloní práve k tomuto riešeniu a uvidíme tak túto kombináciu napríklad v Galaxy S8 Edge.

TIP: 8 vecí, ktoré zatiaľ vieme o Samsungu Galaxy S8

note-7-definitivny-pribeh1

Nešťastia, s ktorými sa teraz Samsung stretol, neznamenajú koniec. Juhokórejský gigant nie je takou spoločnosťou, ktorú by strata 17 miliárd úplne zničila. Za spoločnosťou stojí nespočetné množstvo skalných fanúšikov. Niektorých od kúpi Samsung Galaxy Note 7 neodradila ani skutočnosť, že môže vzplanúť. Práve model Note 7 bol mnohými označovaný ako najlepší smartfón, ktorý doteraz Samsung vyprodukoval. Výrobca teraz prežije malú stratu, ktorú využije hlavne dravá konkurencia, no skôr či neskôr sa na tento smartfón zabudne a Samsung sa vráti do starých, dobre zabehnutých koľají.

note-7-definitivny-pribeh3

Týmto uzatvárame aj my jednu historickú kapitolu v smartfónovom priemysle. Veríme, že nasledujúce mesiace prinesú oveľa radostnejšie správy, ktoré nás budú tešiť a nie vyvolávať v nás strach o vlastné zdravie. Budúcnosť si žiada jednu veľmi dôležitú inováciu – kvalitnejšie batérie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom