banner-mi5s-plusTo, že Samsung Galaxy Note 7 je pre svoju spoločnosť obrovskou katastrofou sme už niekoľkokrát počuli. Gigant zažíva obrovské problémy, ktoré sa mu stále nepodarilo vyriešiť. Spoločnosť stiahla 2,5 milióna Note 7-čiek z trhu, aby prešetrila problémy spôsobujúce výbuchy batérie. Táto situácia zároveň spomalila práce na novej vlajkovej lodi Galaxy S8.

Podľa niekoľkých zdrojov mal Samsung neúplné dôkazy o tom, že batérie vyrábané spoločnosťou Samsung SDI sú dôvodom problémov. Juhokórejský gigant mal k dispozícií röntgenové snímky batérií, ktoré vyčnievali z tela zariadenia. Zaujímavosťou však je, že Note 7-čky, v ktorých boli batérie od spoločnosti ATL, takýto problém nemali. Samsung bol dostatočne rýchly na to, aby zariadenia s chybnou batériou stiahol z predaja, no ukázalo sa, že ani druhá vlna nie je bezchybná. To vyvrátilo teóriu a začali sa ďalšie vyšetrovania. Objavilo sa viacero scenárov, ktoré by mohli vytvárať problém s batériami.

Samsung Galaxy S7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Another-Samsung-Galaxy-Note-7-battery-catches-fire

TIP: 8 vecí, ktoré zatiaľ vieme o Samsungu Galaxy S8

Chyba môže byť v základnej doske, v softvéri riadiacom batériu alebo nedostatočný priestor v tele pre bezchybný chod batérie. Juhokórejská spoločnosť teraz musí upriamiť všetku svoju pozornosť na nájdenie problému, ktorý spôsoboval výbuchy batérií. To núti oddialiť oficiálne predstavenie Galaxy S8 o dva týždne. Hovorí sa, že nová vlajková loď bude predstavená 26. februára, teda deň pred začiatkom MWC v Barcelone. Pre Samsung sa stalo už tradíciou predstavovať vlajkové lode iba jeden deň pred touto gigantickou udalosťou.

samsung-galaxy-s8-teaser-mwc-2017

Teaser na oficiálne predstavenie

Oficiálne vyhlásenie spoločnosti ohľadom probému znie takto: „Nesprávne sme identifikovali pôvod problému a odhodlane pokračujeme pri hľadaní pravého strojcu problému. Našou hlavnou prioritou je zabezpečiť zákazníkom bezpečie a z trhu stiahnuť všetky poškodené Note 7-čky“ Aj keď Galaxy Note 7 ukazoval na začiatku obrovský potenciál predaja, príbeh sa skončil katastrofálne.

TIP: Samsung má na konte ďalšiu explóziu smartfónu

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom