Juhokórejský Samsung a displeje sú jednoducho dokonalá kombinácia. Gigant totiž momentálne vládne tomuto segmentu a prináša na trh jednu inováciu za druhou. 

Samozrejme o ohýbateľných displejoch sme už čo to počuli, videli a výrobcovia taktiež predstavili svoje vízie do budúcnosť. Avšak Samsung to uchopil z toho najlepšieho možného konca a oficiálne má už pre nás dokonca prvý funkčný prototyp. Jedná sa o 9,1-palcový OLED displej, ktorý môžeš ohýbať v akomkoľvek smere. Panel tak vieš zrolovať, prehnúť či dokonca zatlačiť smerom dovnútra, pričom sa bez problémov narovná späť do svojej pôvodnej polohy.

zdroj fotografie: Samsung

Technológia ako taká je ešte stále v „plienkach“, no Samsung zaznamenal veľké pokroky do budúcnosti, ktoré by mohli znamenať markantnú revolúciu v smartfónoch, smart hodinkách a celkovo v zariadeniach, ktoré využívajú displeje. Z dnešnej porcie noviniek však vyčnieva ďalší počin giganta. Ten totiž ukázal všetkým aj 1,96-palcový panel, ktorý sa pýši fantastickým 4K rozlíšením s celkovo ohromnými 2250 pixelmi na jeden palec. Ideálne využitie vraj nájde vo virtuálnej realite.

zdroj fotografie: Samsung

A mimo týchto futuristických displejov zašiel Samsung späť do mnohými odpisovanej 3D technológie, ktorá je na veľkom ústupe. V tomto smere sme sa dočkali 5,09-palcového OLED panelu so stereoskopickým 3D. Podľa vyjadrení predstaviteľov spoločnosti je to vraj konečne to pravé orechové a 3D technológia ešte nemusí byť tak úplne mŕtva.

Nenechaj si ujsť
Video: Reálna maketa Galaxy Note 8 odhaľuje absenciu snímača odtlačkov na zadnej strane. Kde ho nájdeme?

zdroj fotografie: Samsung

Opäť sme sa teda dočkali skvelých noviniek, ktoré sa v plnej prevádzke ukážu už v horizonte najbližších mesiacov či rokov. V každom prípade to bude výrazný posun vpred pre celý technologický svet a Samsung zatiaľ stojí na špici tohto pokroku. Čo hovoríš na tieto novinky ty? Dokázal by si si predstaviť používanie ohybného smartfónu?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom