Juhokórejský Samsung a displeje sú jednoducho dokonalá kombinácia. Gigant totiž momentálne vládne tomuto segmentu a prináša na trh jednu inováciu za druhou. 

Samozrejme o ohýbateľných displejoch sme už čo to počuli, videli a výrobcovia taktiež predstavili svoje vízie do budúcnosť. Avšak Samsung to uchopil z toho najlepšieho možného konca a oficiálne má už pre nás dokonca prvý funkčný prototyp. Jedná sa o 9,1-palcový OLED displej, ktorý môžeš ohýbať v akomkoľvek smere. Panel tak vieš zrolovať, prehnúť či dokonca zatlačiť smerom dovnútra, pričom sa bez problémov narovná späť do svojej pôvodnej polohy.

zdroj fotografie: Samsung

Technológia ako taká je ešte stále v „plienkach“, no Samsung zaznamenal veľké pokroky do budúcnosti, ktoré by mohli znamenať markantnú revolúciu v smartfónoch, smart hodinkách a celkovo v zariadeniach, ktoré využívajú displeje. Z dnešnej porcie noviniek však vyčnieva ďalší počin giganta. Ten totiž ukázal všetkým aj 1,96-palcový panel, ktorý sa pýši fantastickým 4K rozlíšením s celkovo ohromnými 2250 pixelmi na jeden palec. Ideálne využitie vraj nájde vo virtuálnej realite.

zdroj fotografie: Samsung

A mimo týchto futuristických displejov zašiel Samsung späť do mnohými odpisovanej 3D technológie, ktorá je na veľkom ústupe. V tomto smere sme sa dočkali 5,09-palcového OLED panelu so stereoskopickým 3D. Podľa vyjadrení predstaviteľov spoločnosti je to vraj konečne to pravé orechové a 3D technológia ešte nemusí byť tak úplne mŕtva.

Nenechaj si ujsť
Video: Reálna maketa Galaxy Note 8 odhaľuje absenciu snímača odtlačkov na zadnej strane. Kde ho nájdeme?

zdroj fotografie: Samsung

Opäť sme sa teda dočkali skvelých noviniek, ktoré sa v plnej prevádzke ukážu už v horizonte najbližších mesiacov či rokov. V každom prípade to bude výrazný posun vpred pre celý technologický svet a Samsung zatiaľ stojí na špici tohto pokroku. Čo hovoríš na tieto novinky ty? Dokázal by si si predstaviť používanie ohybného smartfónu?

Pošli nám TIP na článokTech