Medzi najkontroverznejšie vlastnosti nových vlajkových lodí Samsungu nepochybne patrí skener odtlačkov prstov. Nejde ani tak o jeho revolučnosť či netradičnosť, ale o jeho nešťastné umiestnenie. Nachádza sa totižto na zadnej strane hneď vedľa hlavného fotoaparátu, ktorý zo svojho nového suseda rozhodne nie je nadšený.

Pravdou je, že pri používaní tejto už celkom zaužívanej formy zabezpečenia môže rapídne klesnúť kvalita výsledných fotografií. Umiestnenie skenera len pár milimetrov vľavo od hlavného fotoaparátu totižto nie je vôbec tradičné a používatelia smartfónov naň nie sú príliš zvyknutí. Tým pádom budú pri každom odomykaní tápať, kam presne umiestniť svoj ukazovák. Už teraz je isté, že ten mnohokrát neskončí na skeneri, ale na šošovke hlavného fotoaparátu. Ak nás ale sleduješ pravidelne, tak isto vieš, že najnovšie high-end zariadenia od juhokórejského giganta obsahujú jednu vítanú funkciu.


zdroj fotografie: Screenshot/YouTube – MKBHD

Nenechaj si ujsť
Kontroverzná vlastnosť nových Samsungov viedla k bizarnej funkcii, na ktorej sa určite pobavíš

Ak bude totižto sklíčko hlavného fotoaparátu dochytané alebo špinavé, aplikácia ťa dokáže upozorniť na jeho vyčistenie. Napriek tomu sa však s umiestnením skenera odtlačkov prstov nevie stotožniť veľká skupinka ľudí, nakoľko sa z funkčného hľadiska jedná o poriadny krok vzad vľavo. V prípade, že sa tak niekoho spýtaš otázku: „Kde je podľa tvojho názoru najideálnejšie umiestnenie skenera?“, zaručene ti nikto neodpovie, že ihneď vedľa fotoaparátu.


zdroj fotografie: Dávid Igaz/FonTech

Obľúbený výrobca viedol pred pár mesiacmi rokovania so spoločnosťou Synaptics, s ktorou spoločne pracoval na novom druhu tejto čoraz populárnejšej formy zabezpečenia. Skener odtlačkov prstov sa tak mal nachádzať priamo na displeji, no vývoj tejto novej technológie, bohužiaľ, nešiel podľa plánu. Samsung sa napokon musel v hodine dvanástej rozhodnúť o zmenu a bol teda nútený zvoliť klasický skener.

zdroj fotografie: Instagram/samsungaddicted

Na ten však nezostalo vpredu miesto a jediným možným riešením bolo jeho premiestnenie na zadnú stranu. Je teda veľká škoda, že sa Samsungu nepodarilo implementovať do svojich vlajkových lodí takúto skvelú inováciu, no nie je ani vylúčené, že sa jej dočkáme v budúcnosti, a to pri úplne inom modeli.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom