Iste si si všimol, že nové vlajkové lode Samsungu na svojej prednej strane postrádajú ikonické hardvérové tlačidlo, ktoré kedysi slúžilo aj ako skener odtlačkov prstov. Ten bol nešikovne premiestnený na zadnú stranu, pričom ho juhokórejský inžinieri osadili nešťastne vedľa hlavného fotoaparátu.

Drvivej väčšine ľudí sa však toto umiestnenie vôbec nepáči, a to hneď z viacerých dôvodov. Prvým z nich je fakt, že v prípade potreby rýchleho odomknutia, keď je napríklad smartfón položený na stole, snímač odtlačkov prstov nie je pre používateľa prístupný. Pre odomknutie pomocou odtlačku je tak potrebné zariadenie zo stola zdvihnúť. Pravdou však je, že tento problém rieši revolučná technológia snímania dúhovky oka, ktorá dokáže novinky odomknúť rovnako rýchlo ako spomínaný skener odtlačkov. Nanešťastie so sebou jeho umiestnenie prináša ešte jeden závažný problém.

zdroj fotografie: AndroidCentral

Ak sa majiteľ rozhodne na odomykanie používať výhradne skener, bude si musieť zvyknúť na neustále čistenie optiky hlavného fotoaparátu. Tieto dva komponenty sa totižto nachádzajú len zopár milimetrov od seba a je viac než pravdepodobné, že pri odomykaní sa sem-tam prst nepodarí správne umiestniť. Používateľ si tak nechtiac môže zašpiniť šošovku fotoaparátu, čo by mohlo zasa viesť k rozmazaným a nekvalitným záberom. Zdá sa však, že spoločnosť myslela na všetko a v prípade, že bude optika kamery špinavá, aplikácia fotoaparátu na to dokáže upozorniť.

Nenechaj si ujsť
Jedna z unikátnych vlastností Samsungu Galaxy S8 výrazne zmení spôsob, akým počúvame hudbu

Výzva na vyčistenie šošovky sa ale objaví len v tom prípade, ak je na danom zariadení zaznamenaný aspoň jeden odtlačok. Tí, ktorí považujú odomykanie pomocou odtlačkov prstov za zbytočné, sa tak zobrazovania podobnej výzvy obávať nemusia. Každopádne je však veľmi „milé“, že sa juhokórejský technologický gigant rozhodol do svojich najnovších kúskov implementovať takúto zaujímavú formu prevencie. Na druhú stranu by ale určite bolo lepšie, keby hlavný fotoaparát nie je potrebné od odtlačkov prstov čistiť vôbec.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP