Novinka z dielne Samsungu je na svete dostatočne dlho na to, aby ju začali testeri rozoberať či robiť rôzne testy odolnosti. Najmä počas demontáže si môžu diváci všimnúť zvláštny piktogram na batérii.

Aby sme boli presnejší, jedná sa o piktogram prečiarknutého psa. Čo to teda vlastne znamená a prečo sa ho tam Samsung rozhodol umiestniť? Ak si si napríklad myslel, že juhokórejský výrobca nemá rád psov, tak si na veľkom omyle. Práve naopak, výrobca totiž myslí na ich bezpečnosť. Cieľom tohto piktogramu je tak upozorniť používateľov, aby batériu neponechávali domácim miláčikom ako hračku. V prípade, že by nejaké zviera batériu požilo, môžu ho čakať popáleniny, podráždenie, strata chuti do jedla, hnačka, bolesť brucha či poškodenie tráviacej sústavy.

Samsung Galaxy S8+ môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung galaxy s8zdroj fotografie: Imgur

Taktiež ale premýšľaš nad tým, prečo Samsung na nebezpečenstvo upozorňuje iba domáce zvieratá a nie napríklad deti? Je to najmä preto, nakoľko vďaka ich zubom je väčšia pravdepodobnosť prepichnutia a následnej explózie batérie (odstrašujúcim príkladom je Note 7). Nie je teda vylúčené, že by sa batéria mohla dostať aj do úst detí, no pravdepodobnosť jej prepichnutia je oveľa, oveľa nižšia. Dobrou správou však je, že batéria v Galaxy S8 vyzerá bezpečne. Samsung sa zrejme poučil z Note 7-čky a na výrobe si dal poriadne zaležať. Dôkazom je video nižšie. YouTuber batériu poškodil a po malej chvíli začala syčať a tiecť. Môže to znieť trochu znepokojivo, no v podstate je to dobré znamenie, pretože batéria nevybuchla.


zdroj fotografie: Samsung

nenechaj si ujsť
Výrobná cena Galaxy S8 bola odhalená. O koľkokrát drahšie ju predáva Samsung bežným ľuďom?

S8-čka ale nie je prvým smartfónom výrobcu s týmto psím piktogramom. Prvýkrát sa prečiarknutý pes objavil už v roku 2014 na modeloch S5 a Note 4. Predtým gigant používal namiesto psa klasický piktogram prečiarknutého dieťaťa. A ako je to u ostatných výrobcov? Psí piktogram medzi nimi vôbec nie je štandardom. Spomedzi známych výrobcov ho používalo iba LG pri vlajkovej lodi G2 a Nexus smartfóny od Googlu. Na záver už len dodáme, že výmenu batérie by si mal pre istotu nechať na profesionálov. A ak by sa ti predsa len niekedy dostala do rúk, drž ju čo najďalej od akýchkoľvek zvierat s ostrými tesákmi.

lg g2

Batéria LG G2

zdroj fotografie: Amazon

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom