Už pred predstavením dlho očakávaného Samsungu Galaxy Note 8 bolo všetkým jasné, že OLED displej tohto smartfónu bude patriť medzi špičku technologického priemyslu. Ale že bude až taký dobrý, vedel len málokto.

Za všetko hovorí ocenenie od spoločnosti DisplayMate, ktorá patrí medzi uznávaných poskytovateľov nástrojov pre diagnostiku a kalibráciu displejov. Tá udelila prvýkrát v histórii najnovšiemu prírastku v rodine Samsungu najvyššie hodnotenie A+. Inovatívny OLED displej novej Note 8-čky nazvala „najinovatívnejším a najvýkonnejším displejom v smartfóne, ktorý sme kedy testovali v laboratóriu.“

Jednoznačný kráľ

Samsung sa právom môže pýšiť takýmto vysokým ocenením od spoločnosti, ktorá je na slovo vzatým expertom. Mnohým odborníkom, ale aj širokej verejnosti je jasné, že kórejský gigant vyrába jedny z najlepších displejov súčasnosti a momentálne hľadá konkurenciu len veľmi ťažko.

Výsledky hovoria jasnou rečou

Taktiež bolo jasné, že svojím najlepším displejom vybaví aj Galaxy Note 8. No nie všetci tušili, že práve tento displej sa stane tým najlepším, čo kedy videli. Dôkazom sú nasledovné ukazovatele a parametre, pre ktoré Samsung nastavil laťku poriadne vysoko:

  • Najvyšší rozsah natívnych farieb so skóre 112 % pre DCI-P3 a 141 % pre sRGB/Rec.709
  • Najvyššie maximum jasu na úrovni 1240 nitov
  • Najvyšší kontrast v pomere k okolitým svetelným podmienkam so skóre 270
  • Najvyššie rozlíšenie obrazovky: 2960 x 1440 pixelov, 521 ppi
  • Najnižšia miera odrazivosti len 4,6 %
  • Najmenšia zmena jasu s uhlom pozorovania pri 29 %

DisplayMate rozobral všetky vlastnosti displeja Note 8-čky dopodrobna a niektoré z nich si môžeš pozrieť aj v našej galérii. Všetky ostatné výsledky získaš na stránkach DisplayMate. Pre tých, ktorí sa vyznajú v oblasti zobrazovacej techniky, výsledky dokážu, že ide vskutku o najlepší displej na trhu. Pre laikov stačí povedať, že lepší displej v súčasnosti nikde inde nenájdete.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom