Trendom duálnych fotoaparátov sa minulý rok vybralo veľa výrobcov smartfónov, no Samsung medzi nimi nebol. Možno si spomínaš na chvíľkové špekulácie, ktoré hovorili, že očakávaná Galaxy S8-čka bude mať duálny fotoaparát.

Po prívale ďalších informácií a reálnych fotografií zariadenia však boli všetky špekulácie o duálnom fotoaparáte vyvrátené. Samsung teda pravdepodobne nechystá žiadny smartfón s trendovým duálnym fotoaparátom. Iba žeby áno. Hneď po S8-čke je druhým najočakávanejším modelom od Samsungu phablet Galaxy Note 8.

samsung galaxy s8
zdroj fotografie: Weibo

nenechaj si ujsť
Nový Galaxy Note 8 bude podľa Samsungu „Skvelý“

Prvotné informácie hovorili o tom, že Samsung po neúspechu minuloročného Galaxy Note 7 sériu Note kompletne zruší. Kórejský gigant sa našťastie týmto neúspechom nenechá odradiť a nástupcu „výbušného“ phabletu predsa len predstaví. Keď si spojíme tieto informácie dokopy, tak je celkom reálne, že prvým počinom s duálnym fotoaparátom od Samsungu by mohol byť Note 8.

huawei p10
zdroj fotografie: Techmiao

Rátajme s tým, že výrobca počas vývoja S8-čky vyvinul aspoň prototyp svojho duálneho fotoaparátu. Nad tým, prečo sa nakoniec vo vlajkovej lodi neobjaví, môžeme len špekulovať. Do úvahy pripadajú technologické problémy, ale aj ekonomické dôvody. Momentálne na trhu nájdeme niekoľko typov duálnych fotoaparátov, pričom najčastejšie je používaný pre bokeh efekt na fotografiách.


zdroj fotografie: Twitter/PopCare Hamedan

Aby Samsung so svojím duálnym fotoaparátom naozaj zabodoval, bude musieť prísť s novou možnosťou jeho využitia. Najlepšie takou, akú sme ešte nevideli. Takýto je pohľad na vec portálu PhoneArena a my s ním plne súhlasíme. Kvôli Note 7-čke výrobca určite stratil dôveru niekoľkých miliónov fanúšikov. Ak by nový Note 8 neprišiel s ničím revolučným, rekordné predaje Samsung nemôže čakať. Kvalitný duálny fotoaparát je pritom jedným z možných riešení, ako si získať fanúšikov späť na svoju stranu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom