Po incidente s horiacimi batériami modelu Galaxy Note 7 výrobca oznámil, že plánuje zavrhnúť celú líniu týchto phabletov. To sa však časom zmenilo a Samsung potvrdil, že aj v tomto roku prinesie ďalší smartfón z Note línie. Dokonca sa už hovorí aj o kódovom označení. 

Na jeseň minulého roka utrpela povesť Samsungu poriadnu ranu, keď sa jeho smartfóny Galaxy Note 7 dostali do problémov s batériami. Tie sa samovoľne vznecovali, čím spôsobili značné škody a výrobca bol nútený usporiadať zvolávaciu akciu kvôli výmene batérií. Ani tá však nebola úspešná, a tak došlo k stiahnutiu všetkých modelov Note 7. Samsung sa však nevzdáva a ešte prednedávnom bolo oficiálne potvrdené, že aj tento rok sa môžeme tešiť na novinku v podobe modelu Galaxy Note 8. S týmto kúskom má spoločnosť veľké plány a dúfa, že sa jej podarí napraviť svoju poškodenú povesť.


zdroj fotografie: Android Authority 
Nový Samsung Galaxy Note 8 budeme poznať pod kódovým označením „Great“, čo v preklade znamená „Skvelý“. Ide o skutočne zaujímavý výber názvu a novinka bude musieť potvrdiť svoje kvality. Snáď tentokrát Samsung pri výrobe neurobí žiaden prešľap. Prvé správy hovoria aj o modelovom označení SM-N950F, čím bude Note 8-ka nasledovať svojho predchodcu s označením SM-N930F. Číslo 4 však spoločnosť preskočila, pretože v Južnej Kórei veria, že prináša nešťastie. Popri správach o novom Samsungu Galaxy Note 8 sa hovorí aj o tom, že výrobca plánuje predávať repasovaný model Galaxy Note 7.

zdroj fotografie: Androidcentral

Nenechaj si ujsť
Šéf Samsungu oficiálne potvrdil príchod modelu Note 8. Bude bezpečnejší, lepší a oveľa inovatívnejší

Hovorí sa o výmene batérií s kapacitou 3500 mAh, ktoré majú byť nahradené akumulátormi s menšou kapacitou, aby nedochádzalo k problémom s explóziami. Tieto opravené kusy sa vraj majú predávať na indickom a vietnamskom trhu. Podľa tvrdení Samsungu sú informácie o predaji opraveného modelu Galaxy Note 7 v Indii nepravdivé. Posledné informácie však tvrdia, že spoločnosť má pracovať na vylepšenej verzii Note 7-ky, ktorá je známa pod označením „Grace R“, alebo aj SM-N935 a mohla by sa časom dostať na trhy po celom svete. Tieto informácie Samsung nepotvrdil, preto ich treba brať s miernym nadhľadom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom