banner-note-7
Napriek faktu, že sa prvé informácie o chybných batériách použitých v tabletofóne Samsung Galaxy Note 7 objavili takmer ihneď po začiatku predaja, dnes, mesiac po tom tento problém stále nie je úplne vyriešený. Niet sa čomu čudovať, keďže mala juhokórejská spoločnosť pred sebou naozaj neľahkú úlohu a musela tak poriadne zvýšiť produkciu svojho doposiaľ „najžhavejšieho“ zariadenia.

Už onedlho, konkrétne začiatkom októbra, plánuje tento technologický gigant dokončiť výmenu všetkých chybných kusov svojho najnovšieho tabletofónu. V rovnakom období má opätovne odštartovať aj jeho celosvetový predaj. Napriek veľkej snahe výrobcu však Note 7-ku naďalej sprevádzajú isté problémy a toto zariadenie s istotou nerobí radosť vrchným predstaviteľom Samsungu. Po vcelku rýchlej náprave problému s vybuchujúcimi batériami prichádza problém ďalší, ktorý sa opäť týka akumulátorov. Hŕstka majiteľov už vymenených kusov smartfónu totižto tvrdí, že ich nový a údajne bezchybný phablet rýchlo stráca na svojej kapacite a rovnako dochádza aj k nepríjemnému prehrievaniu. Netreba však ihneď hádzať flintu do žita, keďže je nutné poznamenať, že tento problém pozoruje iba naozaj malá časť majiteľov tohto prístroja. Samsung podal k tomuto problému aj oficiálne vyhlásenie, ktoré si môžte prečítať v riadkoch nižšie.

Samsung Galaxy Note 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

galaxy-note-7-sklo-1

„Napriek novým správam o údajnom prehrievaní vymenených kusov smartfónu Samsung Galaxy Note 7 chceme všetkých ubezpečiť, že s týmto problémom neprichádza žiadne bezpečnostné riziko. Zamenené prístroje sú bezpečné a ich používanie nemôže spôsobiť žiadne poškodenie na zdraví. Menšie prehrievanie pri používaní sprevádza všetky smartfóny a teplotné výkyvy teda nie sú ničím nezvyčajným.“

Juhokórejská spoločnosť taktiež započala dôkladné vyšetrovanie tohto problému. Rovnako oznámila, že v prípade nadmerného prehrievania je ochotná pomôcť svojim zákazníkom výmenou smartfónu za nový kus, ak prehrievaný prístroj naďalej spĺňa záručné podmienky.

TIP: Vymenené Samsung Galaxy Note 7-ky stále trpia problémami s prehrievaním batérií

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom