banner-note-7
Zdá sa, že aféra okolo pomyselného kráľa tabletofónov, smartfónu Samsung Galaxy Note 7, nikdy neskončí. Napriek tomu, že sa spoločnosť zo všetkých síl snaží o urýchlenú nápravu formou výmenného programu to vyzerá tak, že tento program nie je až tak úspešný. Zákazníci z Južnej Kórei, ktorá predstavuje pre spoločnosť domovský trh, sa totižto sťažujú aj na nové, vymenené kusy. Dôvodom má byť, ako inak, batéria.

Spoločnosť Samsung sa snaží o lepšiu informovanosť o tom, či konkrétny smartfón disponuje dobrou alebo naopak chybnou batériou. Začala sa tak šíriť nová aktualizácia systému, ktorá na chybných kusoch ponechá bielu ikonku batérie a na kusoch s dobrou batériou zas bude svietiť ikonka zelenej farby. Niektorí zákazníci z Južnej Kórei tak už majú na svojom smartfóne zelenú ikonku batérie, keďže výmenný program odštartoval práve v tejto krajine, ktorú nasledovali všetky ďalšie svetové trhy. Napriek tomu však veľká časť majiteľov už opravenej verzie smartfónu ďalej hovorí o nie príliš ideálnom stave zabudovaného akumulátora. Ten sa podľa informácií značne prehrieva a aby toho nebolo málo, rýchlo stráca energiu.

Samsung Galaxy Note 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

galaxy-note-7-ikona-baterie-2

Samotný proces výmeny bol v domovskej krajine Samsungu odštartovaný 19. septembra a dnes, ani nie týždeň na to, samotný technologický gigant uznal, že niektorí zákazníci sa naďalej sťažujú na neoptimálny stav batérie. Technologický gigant v súčasnosti preveruje, či sa problém s prehrievaním a rýchlou stratou energie vyskytuje aj na iných svetových trhoch. Zatiaľ to však vyzerá tak, že sú tieto problémy obmedzené len a len na Južnú Kóreu. Hovorca spoločnosti sa nechal počuť, že problém už vymenených jednotiek nespočíva v chybných batériách. Rýchle vybíjanie vraj navyše hlási iba veľmi malá časť zákazníkov, no ich presný počet hovorca neuviedol.

TIP: Výmenný program pre Galaxy Note 7 môže Samsung stáť viac ako „len“ jednu miliardu

Okrem toho sa na Samsung sype popol doslova zo všetkých strán a najnovšie nepríjemnosti pochádzajú z exotických Filipín. Jeden z tamojších majiteľov smartfónu Samsung Galaxy S7 Edge totižto uverejnil na sociálnu sieť fotografie svojho prístroja v doslova zhorenom stave. Bohužiaľ, majiteľ neuviedol ako k vzbĺknutiu došlo, no zrejme za to môže opäť chybná batéria. Treba taktiež spomenúť, že Filipínčan navštívil so svojou poškodenou S7-kou oficiálnu kamennú predajňu juhokórejskej spoločnosti, kde mu následne bola vrátená suma za smartfón v plnej výške.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom