Len nedávno sme ti priniesli článok o veľkých novinkách mladoboleslavskej automobilky Škoda, ktoré sa týkajú ich elektro-ofenzívy. Aktuálne automobilka zverejnila cenník za nabíjacie služby prostredníctvom jej vlastnej karty Powerpass, s ktorou si auto nabiješ u najväčších slovenských poskytovateľov za jednotné ceny, informuje Škoda v tlačovej správe pre médiá.

Služba Škoda Powerpass pokrýva nabíjacie stanice od tých najväčších poskytovateľov ako napríklad ZSE Drive, GreenWay a taktiež najväčšieho európskeho poskytovateľa Ionity. Vďaka tejto karte tak majiteľovi elektromobilu či plug-in hybridu Škoda odpadá povinnosť registrovať sa u každého poskytovateľa zvlášť a svoje auto nabije jednou kartou za jednotnú cenu v podstate kdekoľvek.

Martin Katler/FonTech

Karta Powerpass je iba na Slovensku kompatibilná s viac ako 820 nabíjacími bodmi, v celej Európe môžu prostredníctvom nej zákazníci nabíjať na viac ako 200 000 staniciach. Kartu Powerpass je možné zadovážiť si k elektromobilom značky Škoda, ale taktiež k plug-in hybridným vozidlám značky.

NEPREHLIADNI
Škoda masívne rozširuje elektromobilitu na Slovensku. Predstavila jednu kartu pre všetky nabíjačky a špeciálne služby (+prehľad cien)

Tri tarify a ceny v závislosti od výkonu nabíjania

Zákazník si pri registrácii karty môže vybrať jeden z trojice programov. Program Charge Free, ktorý je bez mesačného poplatku, program Simply Charge za 17,59 € mesačne a program Charge Faster za 22,59 € mesačne.

So stúpajúcim mesačným poplatkom sa iba znižuje cena za 1 kWh energie, voľné kWh zákazník pri balíkoch s mesačným poplatkom nezískava. V každej tarife sú tri cenové kalkulácie na základe toho, či zákazník nabíja na AC, DC alebo na Ionity nabíjačke.

Škoda, ceny paušálov Powerpass bez zľavy

Ak ale zákazník siahne po novinke Škoda Enyaq a rozhodne sa k nej zaobstarať si nabíjaciu kartu Powerpass, získa poriadne zvýhodnené mesačné predplatné až na 12 mesiacov. Program Charge Free zostáva stále zadarmo a s rovnakými cenami za nabité kWh, program Simply Charge vyjde iba na 4,99 € mesačne a program Charge Faster iba na 9,99 € mesačne.

Ceny za dodané kWh sú aj v týchto dvoch programoch rovnaké ako v prípade zakúpenia karty pre plug-in hybridné vozidlá, respektíve Škodu Citigo, ku ktorej je taktiež možné zaobstarať si kartu Powerpass.

Škoda, zvýhodnené ceny paušálov Powerpass pre majiteľov Škoda Enyaq

Na záver je nutné dodať, že nabíjacia karta je viazaná ku konkrétnemu vozidlu, iné auto s ňou teda nenabiješ.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom