Filmová séria Rýchlo a zbesilo je v očiach divákov nekončiacou zábavou, v ktorej sú na prvom mieste rodinné hodnoty a väčšinou prepálená, no zábavná akcia. Inak tomu nie je ani v najnovšom pokračovaní Rýchlo a Zbesilo 9.

Na čom si všetky filmy vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ich na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Ak stále váhaš, či sa zájsť do kina zabaviť a odreagovať, možno ti nasledujúce scény utvoria lepší obrázok o tom, čo vlastne od filmu čakať.

TMDB.org

Mnohé skvosty si už mohol vidieť v traileri, ale pár výnimočných okamihov si tvorcovia predsa len nechali aj do filmu. Z najnovšieho Rýchlo a zbesilo 9 sme vybrali momenty, ktoré sa v rámci celej série poľahky dostali na piedestál najšialenejších akčných scén.

Ak si náhodou nezachytil naše postrehy z filmu, napraviť tak môžeš v ešte stále horúcej recenzii.

Text nižšie obsahuje spoilery.

Jazda smrti mínovým poľom

Domova partia začína film poriadne zostra a už v úvode ich čaká neuveriteľná cesta po mínovom poli. Za chrbtom armáda, pred sebou podmínované územie. Skupinka na čele s nebojácnou Letty uháňajúcou na motorke sa akoby zázrakom dokáže vyhýbať všetkým podzemným nástrahám a ak sa náhodou stane, že po nejakej míne aj prejdú, idú tak rýchlo, že spúšťacia doba jednoducho nemá šancu.

YouTube (screenshot)

Rovnaká fyzika už ale neplatí pre ich prenasledovateľov, ktorí na poli vybuchujú jeden za druhým. Vôbec nevadí, že sa stále držia na dosah pár metrov a dosahujú rovnakú rýchlosť ako naši hrdinovia. Majú jediné šťastie, že ich je veľa a vojenská technika je nahraditeľná. Napínavá a za vlasy pritiahnutá akcia rozbieha kolotoč neuveriteľných udalostí, ktoré sa budú postupom času len zlepšovať.

Rýchlo a vo vzduchu 9

Na sekvenciu z mínového poľa priamo nadväzuje aj núdzové riešenie zalietať si s autom z útesu. Slovami Letty: „To teda bola novinka“. Na lietajúce autá už sme akosi zvyknutí, napríklad keď Dom vyskočil v jednej z minulých častí na aute z jedného mrakodrapu do druhého. V porovnaní s jeho novým husárskym kúskom to ale bola len príprava.

Zobraziť celú galériu (7)
YouTube (screenshot)

Zúfalé situácie si vyžadujú zúfalé riešenia a Toretto je s Letty zahnaný až na útes, z ktorého zdanlivo niet úniku. Na svojom športiaku sa rútia do záhuby, ale Dominic v poslednej chvíli uvidí pri útese malý kolík zapichnutý do zeme a na ňom oceľové lano. Neváha ani sekundu, rozbieha auto do vyšších rýchlostí a púšťa sa do voľného pádu. Ešte predtým stihne auto zaháknuť o lano a tak sme svedkami úžasného letu s pompéznym zakončením.

Nielen, že sa spolu s Letty opäť dostanú na všetky štyri kolesá, ale dokonca im ani po niekoľkých otočkách auta pri dopade neubudlo ani trochu make-upu. Úsmev na tvári má zamilovaná dvojica, usmievaš sa aj ty a vieš, že sa všetko ešte len rozbieha. Pri skoku z útesu proste chceš sedieť ako spolujazdec vedľa Dominica Toretta.

YouTube (screenshot)

Simultánne s tým sa Tej s Ramsey snažia v aute dostať cez vetchý padajúci drevený most. Keď už to vyzerá, že to definitívne nezvládli, odrazu sa vynoria spopod horizontu a ďalšia podarená parádička je na svete. Vyzdvihnúť treba aj pásy a ich schopnosť nepopustiť cestujúcich ani o centimeter. Zaujímavosťou sveta je, že airbagy buď vôbec nevynašli, alebo sú nedostatkovým tovarom a na našich hrdinov nevyšlo.

Čas pripojiť sa k Avengerom, Dom

Nie je ťažké pochopiť, prečo fanúšikovia z celého sveta čakajú na crossover Avengers spolu s Rýchlo a zbesilo. Z Dominica Toretta sa postupne stal nezastaviteľný superhrdina a svoju silu a nesmrteľnosť niekoľkokrát predviedol aj v deviatom pokračovaní.

Súboj s bratom Jakobom (John Cena) priniesol aj momenty totálnej deštrukcie interiéru. Poničené okná alebo stoly sú už klišé, tak tvorcovia vsadili na väčšie rany, konkrétne do steny. Táto dvojica má skrátka v rukách silu postačujúcu na prerazenie panelu domu. Aby toho nebolo málo, pri wrestlingovom chmate Jakoba na Doma s ním chrbtom prerazil zárubňu spolu s drevenou konštrukciou a súboj pokračoval ďalej.

Zobraziť celú galériu (7)
YouTube (screenshot)

Skutočná ukážka Domovej supersily ale prišla v momente, keď sa v úkryte obetoval pre partiu a sám holými rukami spracoval elitné komando asi 20 chlapov. Nielen že ich zo seba odhodil štýlom, akým sa oslobodil v Matrixe Neo spod agentov, ale všetko navyše zakončil tým najheroickejším výkonom.

Pomocou dvoch oceľových reťazí pripevnených k betónovej konštrukcii na seba aj svojich nepriateľov strhol obrovský kus panela a dokázal, že na casting Avengerov ani nemusí chodiť. To jednoducho musíš vidieť v kine!

Hra s magnetmi

Stredobodom viacerých akčných scén boli silné magnety. Aké bolo ich využívanie hlúpe, tak bolo aj rovnako zábavné. Aj napriek tomu, že pôvodne neboli vlastníctvom Dominicovej partie, naučili sa s nimi zaobchádzať rýchlo a v ich podaní bolo používanie hračkou. Až na pár výnimiek (Hanove problémy s pištoľou) fungovali vždy tak, ako si naše obľúbené postavy želali.

YouTube (screenshot)

Magnety tak silné, že dokázali prichytiť autá ako muchy na lep a keď bolo treba, znovu ich odhodiť preč. Naháňačky na ulici vygradovali v momente, keď pomocou magnetu doslova vcucli auto z jednej ulice na druhú. Cez budovu. Či sa náhodou niekomu zo svedkov nič nestalo, nie je známe.

Inception v obrnenom transportéri

Kľúčová naháňačka na konci priniesla množstvo šialeností, ale najväčšiu pozornosť si jednoznačne vyslúžila spanilá Torettova jazda v transportéri. Miestami nemala ďaleko od Nolanovho Inception, kedy sa celé miestnosti otáčali, menila sa gravitácia a postavy chodili z jednej steny na druhú.

YouTube (screenshot)

Nebolo by to ale Rýchlo a zbesilo, keby to neposunuli ešte na vyššiu úroveň. Namiesto sna sa akcia odohrávala v reálnom svete a miesto relatívne statickej budovy sa Dominic prechádzal v kotúľajúcom sa transportéri.

Ani táto scéna ale nezostala dlho neprekonaná, pretože o pár chvíľ už sa Toretto posadil za volant vozidla rútiaceho sa dole svahom, stihol vytočiť kolesá tak, že pred veľkým zrázom vozidlo uviedol do skoro stabilnej polohy a vyskočil z okna.

To všetko stihol spraviť pod paľbou stíhačky zo vzduchu. Okrem seba zachránil aj kabínu, ktorá by sa aj po akcii stále mohla rozpredať na náhradné diely a nikto by si nič nevšimol.

Vesmírne dobrodružstvo

Všetko toto bláznovstvo nemôžeme zakončiť inak než očakávaným letom do vesmíru. Na aute! Po všetkých predošlých dieloch bolo len otázkou času, kedy sa niekto z rodinnej partie pozrie mimo atmosféru a niet sa čomu diviť. Zem je pre Rýchlo a zbesilo 9 jednoducho malá, a tak sa Tej a Roman pozreli na orbitu, aby odstavili satelit, ktorý by v tých nesprávnych rukách pomohol k ovládnutiu všetkých zbraňových systémov na planéte.

YouTube (screenshot)

Stačí si na strechu auta zadovážiť raketový pohon, lietadlom sa vyniesť dostatočne vysoko a vesmír máme ako na dlani. Skafandre pozliepané lepiacou duct páskou? Matt Damon z Marťana by bol na chlapcov pyšný.

Už sme sa s autom teda dostali do vesmírneho vákua. Ako to všetko ešte viac okoreniť? Na orbite nejde všetko podľa plánov a komická dvojica je nútená improvizovať. Satelit tak nakoniec zničia priamym preletom skrz, pri ktorom sa im, samozrejme, nič nestane a auto aj s raketovým pohonom je ako nové.

Zobraziť celú galériu (7)
YouTube (screenshot)

Ocenenia hodná je snaha tvorcov pridať ľad na povrch vozidla, lebo vesmír. A zima. A realistickosť situácie. Na cestu naspäť im nezostalo žiadne palivo a tak sa na konci vytrčia z okna a zamávajú posádke na ISS, ktorá ich na pár týždňov prichýli. Však sú to predsa záchrancovia sveta!

Bonusový Roman

Roman, najkomickejšia postava celého zbesilého sveta, sa ešte pred výletom do vesmíru začal zamýšľať nad tým, či náhodou nie je nesmrteľný. Okrem predošlých udalostí v ňom zvlášť zarezonovala prestrelka, v ktorej sa ocitol sám proti presile a v obkľúčení.

Situácia vyzerala nasledovne: Roman stojaci v strede chrámu na prízemí, nad ním približne desať vojakov v palebnom postavení. Výsledok? Roman odišiel ako víťaz bez jediného škrabanca na tele. Pre vernosť situácie tvorcovia pridali pár škrabancov od guliek na oblečenie a nepriestrelnú vestu.

TMDB.org

Séria Rýchlo a zbesilo je v tomto momente láska. Ponúka tú najšialenejšiu a najneuveriteľnejšiu akciu a nezostáva, než sa tešiť na nové dobrodružstvá, ktoré už určite na Dominica a spol. čakajú v hlavách scenáristov. Vesmír už pokorili, tak kam teraz? Cesta k zemskému jadru? Vysoký tlak ani teploty by podľa toho, čo sme doteraz videli, nemali byť problém.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom