Z času na čas sa vo svete smartfónov objaví nový výrobca, ktorý chce preraziť rôznymi nápadmi a inováciami. Nováčikom v tomto segmente bude začiatkom roku 2018 spoločnosť RED so svojim modelom Hydrogen. Výrobca slávnych videokamier nám však o tomto kúsku okrem poriadne vysokej ceny toho veľa neprezradil, teda skoro nič.

Aj medzi milovníkmi smartfónov sa nájdu „fajnšmekri“, ktorí si potrpia na precíznosť, kvalitu a tie najinovatívnejšie funkcie. Našiel by sa však niekto, kto by bol ochotný zaplatiť viac ako 1000 € za model, o ktorom nie sú známe žiadne bližšie informácie a pochádza od neskúseného výrobcu? Pravdepodobne nie, no pokiaľ niekto rád riskuje, môže vyskúšať stávku na pripravovaný RED Hydrogen. O tomto tajomnom zariadení nie sú známe takmer žiadne informácie čo sa týka hardvérovej, ale aj softvérovej výbavy. Podľa spoločnosti, ktorá za týmto projektom stojí, však jej novinka poslúži všetkým, ktorí budú mať potrebu vychutnať si obsah v rozšírenej či virtuálnej realite alebo v trojrozmernom spracovaní.

zdroj fotografie: Pixabay

Inovatívne technológie hodné najvyšších mét

Nanotechnológia nového Hydrogenu vraj bude schopná prepínať medzi 2D a 3D technológiou či dokonca zobraziť hologramy alebo umožní hrať ineraktívne hry. Tieto informácie zverejnil výrobca na svojej oficiálnej stránke. V skutočnosti budú k dispozícii dve verzie. Prvá z nich nazvaná ako „Titanium“ bude stáť nedočkavého zákazníka 1400 € a za variant „Aluminium“ vytiahne záujemca z peňaženky takmer 1050 €. Celkom slušná suma, čo povieš? V tomto prípade však treba pripomenúť, že zatiaľ nie je jasné, akou hardvérovou výbavou chce RED Hydrogen majiteľov očariť. Aký procesor bude obsahovať? Ako veľká bude operačná pamäť RAM? Bude v ňom vôbec batéria a akú verziu Androidu bude využívať?

zdroj fotografie: Pixabay

Nenechaj si ujsť
Zoznám sa s telefónom, ktorý pre uskutočňovanie hovorov nepotrebuje batériu

Toto sú otázky, ktorá sú doteraz nezodpovedané a zrejme ešte nejaký čas ani nebudú. Jediné, čo je o tejto záhadnej novinke známe, je uhlopriečka displeja, ktorá prinesie 5,7″. Podľa prvej fotografie by však mali byť dostupné pre tento model aj doplnkové moduly podobne ako je tomu u smartfónov Moto Z.

Prídavné moduly

Výrobca ale bude k zákazníkom, ktorí vopred zaplatia jednu z týchto nemalých cien, „štedrý“ a umožní im využiť aj 3,5 mm jack (v cene smartfónu) či USB-C konektor a pridá zopár skrutiek, ktoré držia konštrukciu pokope. Nie je jasné, či sú skrutky takto umiestnené zámerne alebo len RED netuší, ako vytvoriť smartfón s kvalitným dizajnom.

zdroj fotografie: RED

Kedy bude dostupný?

V modeli Hydrogen sa ale vraj objaví ďalší hardvér, ktorým bude snímač zadného fotoaparátu, no to fotografia nepotvrdzuje na 100 %. Záujemcovia, ktorí tento kúsok chcú, musia nielen zaplatiť vopred, ale mať aj poriadnu dávku trpezlivosti, pretože ich predobjednaný telefón príde najskôr až v prvom štvrťroku 2018. Pri takto neskúsenom výrobcovi je ale možné, že sa počas vývoja vyskytne nemalé zdržanie. Ak teda máš tučné bankové konto a nevieš, kde svoje peniažky vložiť, skús zariskovať a predobjednať si RED Hydrogen. Väčšina logicky zmýšľajúcich záujemcov ale rozhodne počká až do príchodu smartfónu na trh a hlavne na informácie o výbave. Kto by predsa chcel kúpiť takúto drahú „mačku vo vreci“? Odhoďme však predsudky a nechajme sa radšej prekvapiť, čo za novinku sa nám spoločnosť RED chystá ukázať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom