Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Spoločnosť Xiaomi sa stále viac a viac dostáva do povedomia ľudí práve kvôli výrobe kvalitných a zároveň lacných zariadení. V roku 2014 sa im podarilo predať cez 60 miliónov zariadení a za 4 roky existencie sa z nich stal najhodnotnejší start-up na svete, s hodnotou spoločnosti viac ako  45 miliárd dolárov. Dnes si od tejto spoločnosti predstavíme ich inteligentný náramok s názvom MiBand a ukážeme si jeho funkcie, výhody a taktiež nevýhody.

Xiaomi MiBand môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Xiaomi MiBand nám na recenziu poskytol e-shop SmartZero, kde si ho môžete aj zakúpiť.


Obsah balenia

Xiaomi je známe tým, že všetky svoje produkty balí do krabičiek z recyklovaného tvrdého kartónu. Na prvý pohľad je krabička elegantná a jej obsah je v nej dobre chránený. Po otvorení sa vám ihneď naskytne pohľad na náramok a po vybratí vnútornej krabičky nájdete stručný návod s QR kódom na stiahnutie aplikácie MiBand do vášho smartfónu. Pod návodom nájdeme krátky nabíjací dok.

Funkcionalita náramku

Prvé spustenie aplikácie vás vyzve k prihláseniu a následnému zadaniu základných parametrov ako je vaša výška, vek a váha. Smartfón sa zosynchronizuje s náramkom a od tej chvíle môžete plnohodnotne využívať všetky jeho funkcie. Ten vás hneď prekvapí viacerými vymoženosťami. Medzi tie najzákladnejšie patrí  krokomer. Aplikácia vám prehľadne zobrazuje počet prejdených krokov, kilometrov, spálených kalórií a typ pohybu (chôdza, beh). Náramok má tri diódy, ktoré vám signalizujú, akú časť svojho zadaného cieľa ste v daný deň prešli (1/3, 2/3, 3/3).

Ďalšou  funkciou je monitorovanie kvality vášho spánku. V aplikácií si môžete skontrolovať, kedy bol váš spánok hlboký a kedy zase naopak ľahký. Takisto vám ukáže, kedy ste sa v noci prebudili a prípadne prešli nejaké tie kroky na WC alebo do chladničky :) Funkcia, ktorá nás asi najviac zaujala je „Inteligentný budík“.  Ak sa chcete prebúdzať tou správnou nohou, táto funkcia je stvorená práve pre vás. Vy si určíte čas, kedy sa chcete zobudiť a náramok vás začne monitorovať pol hodinu pred vami zadaným časom budenia a zobudí vás práve vtedy, keď budete mať ľahší spánok. Budenie prebieha vibráciami na ruke (nebojte sa, sú dosť silné).

Už spomínané diódy na náramku majú možnosť zmeny farby na vami zvolenú. Môžete si nastaviť vibrovanie na prichádzajúci hovor alebo na ľubovoľnú aplikáciu v prehľadnom rozhraní aplikácie. Pre jednotlivé aplikácie sa dá nastaviť farba diód, počet ich prebliknutí, počet opakujúcich sa vibrácií a čas, od kedy a do kedy vás má náramok upozorňovať.

Pomocnou je určite aj funkcia „Nájsť stratený MiBand“. Po stlačení vyhľadať vám začne náramok blikať a vibrovať. Samozrejme, ak je v okolí  cca 10 metrov (približný dosah bluetooth zariadení). Mňa samého táto funkcia už dva razy zachránila pred stratením náramku, keď som ho raz našiel pred barom a druhýkrát zapadnutý v aute.
Ak vás zaujíma výdrž, tak tá je neskutočná. Xiaomi udáva, že s náramkom by ste mali na jedno nabitie bez akýchkoľvek problémom prekonať hranicu troch týždňov. No mne sa podarilo takmer pri každodennom používaní prekročiť hranicu 71 dní. Áno, čítate dobre.

Vývojári nezabudli ani na športovcov a sprístupnili možnosti zaznamenávania trate bežcov, ale táto funkcia je bohužiaľ dostupná len pre Čínu. Ďalej sú ale pre nás dostupné funkcie počítadla skokov cez švihadlo a tiež sed-ľahov. Samozrejme, pri ďalších aktualizáciách by sa mali pridávať aj iné športové aktivity.

Záver

Náramok Xiaomi MiBand je veľmi šikovné zariadenie s množstvom funkcií. Jeho vzhľad je jednoduchý a výhodou sú vymeniteľné náramky. Cena vás veľmi príjemne prekvapí. Pohybuje sa okolo 24 € v e-shope SmartZero. MiBand je kompatibilný so všetkými zariadeniami s verziou Androidu 4.4.4 KitKat a vyšším. Výhodou je aj jeho vodeodolnosť  a prachuvzdornosť. Na ruke vyzerá štýlovo a váš strach o prípadné poškodenie vyvráti pevná konštrukcia a absencia krehkého displeja.


Xiaomi MiBand môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú