Prehľad
Rozmery a hmotnosť

Náramok: 235 x 10.5 mm
Displej: 40.3 x 15.7 x 10.5 mm
Hmotnosť: 17 gramov

Displej

Dotykový 0,42-palcový, OLED

Konektivita

Bluetooth 4.0

Batéria

70 mAh

Ostatné

Merač tepovej frekvencie, krokomer, meranie dĺžky spánku, aplikácia MiFit na správu dosiahnutých výsledkov a na nastavenie náramku, IP67 certifikácia,

Plusy

+ Výdrž batérie
+ Využitie OLED displeja
+ Funkcie
+ Bezkonkurenčná cena

Mínusy

- Horšia čitateľnosť na priamom slnku
- Prehnaná citlivosť displeja

Prvá generácia fitness náramku Xiaomi Mi Band vyvolala vo svete veľký boom a z časti preslávila meno Xiaomi v globálnom merítku. Milióny fanúšikov zaujal jednoduchý, minimalistický dizajn, ktorý bol vyšperkovaný lákavou cenou. Koniec koncov, Mi Band prvej generácie je historicky najpredávanejším fitness náramkom a predaje sa odhadujú takmer na 20 miliónov. Po roku prišiel minoritný updgrade v podobe verzie s označením 1S, ktorá však pridala len snímač srdcového tepu. Až s príchodom Mi Band 2 nastal ten pravý čas na veľké vylepšenia.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Prvou veľkou novinkou je OLED displej s možnosťou zobrazovania informácií, zdokonalené mechanizmy na počítanie krokov a spánku, certifikácia IP67 a v neposlednom rade aj cena, ktorá sa drží opäť pri zemi. V našej recenzii sa pozrieme na všetky vlastnosti novej verzie slávneho fitness náramku a ako dlhodobý používateľ prvej generácie zhodnotím, či sa jedná o vhodného nástupcu na pomyslený trón.

Balenie

DSC_4084

Balenie náramkov od Xiaomi je strohé bez akejkoľvek špeciality. Jedná sa o obyčajný kartón štvorcového tvaru, v ktorom nájdeme samotné zariadenia, náramok čiernej farby a nabíjací dok s USB koncovkou. V neposlednom rade tu máme aj manuály v čínštine s odkazom na aplikáciu, no pre nás je nevyužiteľná, a tak si stiahneme aplikáciu Mi Fit z Google Play.

Konštrukcia


xiaomi-mi-band-2-testujeme (1)

Po konštrukčnej stránke nie je veľmi o čom písať a Mi Bandy si držia minimalistický a jednoduchý dizajn. Celková hmotnosť zariadenia činí 7 g. Kvalitné materiály a elegantný vzhľad platia aj pre najnovší prírastok, ktorý je tiež výborným módnym doplnkom. Pri prvom pohľade si ihneď všimneme novinku, ktorou je senzorová plocha na spodku displeja evokujúca dojem hardvérového tlačidla. Opak je pravdou a jedná sa len o kapacitné tlačidlo, ktoré slúži na zmenu zobrazovaných funkcií.

DSC_4079

Na samotnom zariadení nájdeme aj 2 vystupujúce piny, ktoré sa zacvakávajú do spomínaného nabíjacieho doku. Tracker perfektne lícuje s náramkom a oproti prvým generáciám, ktoré mali vystupujúce telo, sa jedná o vítané vylepšenie. Certifikácia IP67 zaručí vode a prachu odolnosť po dobu 30 minút v maximálne metrovej hĺbke.

xiaomi-mi-band-2-recenzia (4)

Na spodnej strane nájdeme merač srdcového tepu, ktorý funguje spoľahlivo, no pre odmeranie je potrebné vždy zostať v pokoji a nehýbať so zápästím. Kontinuálne meranie teda, bohužiaľ, chýba. ADI Motion senzor by mal docieliť takmer stopercentnú presnosť.

xiaomi-mi-band-2-testujeme (3)

Náramok je vyrobený z materiálu šetrnejšieho k pokožke a počas používania som s ním nemal žiadny problém. Za menšiu nevýhodu však považujem práve základný čierny náramok, na ktorom ihneď vidno fľaky a rýchlo sa opotrebúva. S nasadením by nemali mať problémy ani tí, ktorí majú hrubšie zápästia, no ja mám pomerne tenké zápästie a nepostrehol som žiadne problémy.

xiaomi-mi-band-2-recenzia (1)

Pripravili sme si pre vás aj porovnanie s prvou generáciou. Fotografie nájdete nižšie v galérii.

Porovnanie Mi Band 2 vs Mi Band 1:

xiaomi-mi-band-2-recenzia (16)

xiaomi-mi-band-2-recenzia (2)

Displej

mi-band-2

Najväčšou novinkou Xiaomi Mi Band 2 je jednoznačne jeho 0,42-palcový OLED displej. Na ňom si môže používateľ zobraziť informácie o aktivitách, čase a aktuálnej kapacite batérie. Displej je teda veľkým vylepšením a počas používania konečne odpadá nutnosť neustáleho vyťahovania smartfónu a prezerania dosiahnutých výsledkov v aplikácii. Využitie technológie OLED má prispieť k udržaniu parádnej výdrže predchádzajúcich modelov. Xiaomi uviedlo, že Mi Band 2 vydrží až 20 dní plnej prevádzky. K displeju by som mal celkovo dve pripomienky – čitateľnosť a odozva.

xiaomi-mi-band-2-recenzia (7)

Čitateľnosť displeja na priamom slnku nie je práve najideálnejšia a pre optimálne používanie si ho treba prikryť rukou. Druhou nevýhodou je odozva displeja. V tomto prípade je až príliš rýchla. Stačí napríklad naozaj málo kvapiek vody a ihneď sa rozsvieti. V neposlednom rade nesmiem zabudnúť ani na fakt, že displej pokrýva sklo odolné voči poškriabaniu a v mojom prípade fungovalo na jednotku. Pri neustálom, dennodennom používaní som neobjavil ani jeden mikroškrabanec.

xiaomi-mi-band-2-recenzia (6)

Výdrž batérie

Ak si zoberieme napríklad smarthodinky, ktoré dosahujú výdrž maximálne 2-3 dní, Xiaomi Mi Band 2 je úplne iná liga. Pridaná hodnota v podobe displeja ešte viac zdokonaľuje používanie, no samozrejme, s klasickými smarthodinkami nemôžeme porovnávať fitness náramok. Každopádne, 70 mAh batéria v tele Mi Bandu 2 opäť prináša luxusnú výdrž, ktorú výrobca proklamuje na 20 plnohodnotných dní. Novinka sa teda drží „rodinnej tradície“ predchádzajúcich generácií, ktoré síce mali až 30 dňovú výdrž, no tých 10 dní si uchmatol OLED displej.

Screenshot_20160704-093619

Po 11 dňoch plnohodnotného používania s neustále pripojeným smartfónom zostalo ešte 48 % kapacity, čiže tých 20 dní je naozaj reálna výdrž. Pri používaní, ktoré zahŕňa napríklad striedavé prepojenie so smartfónom a menej športových aktivít, sa výdrž môže kľudne vyšplhať aj na 25 alebo viac dní.

Funkcie a konektivita

Spojenie medzi smartfónom a Xiaomi Mi Band 2 je realizované cez energeticky nenáročné Bluetooth 4.0. Úvodná konfigurácia je naozaj jednoduchá a majiteľ si musí najprv vytvoriť konto Xiaomi, ktoré je nutné pre fungovanie aplikácie Mi Fit. Aplikáciu je možné bezplatne stiahnuť z Google Play aj so slovenskou, respektíve českou lokalizáciou. Podporovaný je teda Android od verzie 4.4 a aj operačný systém iOS od verzie 7 vyššie. Dosiahnuté údaje sú potom automaticky zálohované na server a pri zmene smartfónu tak neprídete o dáta. Veľkou výhodou je aj možnosť odosielania údajov do aplikácie Google Fit, ktorá ponúka ešte o niečo krajšie a prepracovanejšie prostredie.

xiaomi-mi-band-2-testujeme (2)

Náramok, samozrejme, je možné používať aj bez pripojeného smartfónu a údaje sa teda zaznamenávajú nezávisle od spojenia cez Bluetooth. Notifikácie z aplikácií sa zobrazujú na displeji celkovo dvomi ikonami – ikona správ a ikona aplikácie. V prípade, že obdržíte správu, zobrazí sa na 3 sekundy malá ikonka v tvare správy. Ak dostanete notifikáciu z nejakej aplikácie, zobrazí sa ikona s nápisom „app“. Celkovo je možné zvoliť 5 aplikácií, z ktorých budete prijímať notifikácie. Na oznamovanie SMS správ a telefonátov sú vyhradené zvlášť nastavenia. Vibrácie pri oznamovaní nie sú nijak extra silné a jedná sa skôr o jemné vibrovanie, ktoré je však dostatočne cítiť pri akejkoľvek činnosti.

Aplikácia Mi Fit je skvelo dizajnovo navrhnutá a orientácia v prostredí je jednoduchá. Na úvodnej obrazovke vidíme počet prejdených krokov, dĺžku spánku (po kliknutí sa zobrazia podrobné informácie), nastavenú hmotnosť a môžeme rýchlo spustiť aj meranie srdcového tepu. Presunom na druhú obrazovku vidíme hlavné nastavenia náramku. Používateľ môže nastaviť notifikácie pri hovoroch, budík, notifikácie pre celkovo 5 aplikácií a v poslednej položke “Idle alert” je možné nastaviť vibrovanie v určitých časových intervaloch, ktoré vás upozorní na to, že dlho sedíte na jednom mieste.

Ak je náramok spárovaný so smartfónom, pripojené zariadenie je možné odomykať aj bez zadávania rôznych vzorov alebo hesiel. Táto funkcia sa volá Smart Lock a disponujú ňou všetky smartfóny s operačným systémom Android 5.0 Lollipop a vyšším.

Prehľad aplikácie ukončíme poslednou podkategóriou, ktorou je samotný Profil používateľa. Tu sa nachádzajú údaje o priemerných denných krokoch, o celkovej vzdialenosti, a to najdôležitejšie, stav pripojeného náramku. Po kliknutí na názov Mi Band 2 sa otvorí podrobnejšie nastavenie funkcií náramku. Znamená to teda, že vidíte, kedy ste naposledy náramok nabíjali a môžeme si zvoliť umiestnenie náramku na pravej alebo ľavej ruke. Poslednými dôležitými funkciami sú zapnutie-vypnutie rozsvietenia displeja pri pohybe zápästia a Asistent spánku, ktorý zdokonalí meranie intenzity spánku.

Záver

Ako hodnotím nový Xiaomi Mi Band 2 po takmer 2 týždňovom používaní? Jednoznačne sa jedná o dôstojného nástupcu, ktorý ešte zdokonaľuje perfektné vlastnosti predchodcov. Za najvítanejšie vylepšenie jednoznačne považujem OLED displej, ktorý pridáva tú žiadanú funkcionalitu navyše. Prezeranie dosiahnutých výsledkov nemá chybu, no vlastnosti displeja by mohli byť o kúsok lepšie, hlavne tá citlivosť. Do kategórie negatív teda zaraďujem len citlivosť displeja a čitateľnosť na priamom slnku, čo opäť potvrdzuje vysoký štandard náramku.

xiaomi-mi-band-2-recenzia (28)

Na záver pridám jednu moju osobnú situáciu z bežného života. Najväčším lákadlom Mi Bandu, či už prvej generácie alebo modelu 1S, je pre mňa jeho kompaktnosť a schopnosť pôsobiť ako nenápadný dizajnový prvok, ktorý ani nevnímate na ruke. Pri športovaní vám poskytne špičkové funkcie a pri bežných denných aktivitách zas dokonalý prehľad o tom, koľko krokov ste prešli alebo akú ste mali kvalitu spánku. Pri predstavení Mi Bandu 2 som bol mierne skeptický ohľadom displeja, ktorý by mohol byť pri nosení rušivým elementom a neustále by som kontroloval čas, respektíve výsledky. Trvalo mi presne jeden deň, než som si zvykol na displej a nepredstavoval pre mňa absolútne žiadne limitovanie pri bežnej práci. Dokonca, už na druhý deň som bol s náramkom perfektne zoznámený a používanie bolo jedným slovom fantastické. Teraz už nedám na Xiaomi Mi Band 2 dopustiť a predstavuje pre mňa dokonalé príslušenstvo, ktoré budem s radosťou používať.

xiaomi-mi-band-2-recenzia (29)
Ak ste teda náročný športovec alebo len bežný používateľ, ktorý túži po modernej imidžovke, určite u vás Xiaomi Mi Band 2 nájde vhodné využitie. Xiaomi nám opäť raz dokázalo, že fitness náramok za bezkonkurenčnú cenu vie dokázať ohromné veci, ktoré musia potešiť úplne každého.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
2%
Páči sa mi to
23%
Chcem to
32%
Mám to
43%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]
 • mudryp1 .

  Prečítal som to narychlo ale,je tam možnosť nastaviť budík?

  • Samozrejme, aplikácia ponúka možnosť nastavenia budíka :)

   • mudryp1 .

    Dakujem,funguje spolahlivo- je vibrovanie dostatočne a čo treba spraviť na jeho vypnutie,len klepnúť na displej? A musí byť po nastavení stále spojený s mobilom celú noc aby ráno fungoval?

    • Pre vypnutie stačí jednoducho kliknúť na senzorovú plochu :) Budík funguje aj v prípade, že nemáte pripojený smartfón.

     • mudryp1 .

      Ďakujem:-)

 • Tomáš

  Výborná recenzia, dlho rozmýšľam nad ním a nevedel som sa rozhodnúť, ale teraz isto idem do toho. ? Ďakujem ?

 • lukino86

  ta aplikacia mi fit nefunguje pise ze sa nemozem prihlasit respektivne registrovat,zatial mi je to jedno mi bands zatial nemam len som chcel vediet ci bude funguvat apka je aj ina alternativa?

  • Filip

   Ak máš mobil od xiaomi, tak môžeš mať zablokované prihlasovanie sa Miui účtom v povoleniach aplikácií. Skús to skontrolovať.

  • Pepik

   Na Mi band 2 je jiná aplikace než na Mi band 1/1s, takže na toto pozor.

 • Inak na Iphonoch náramok ževraj dokáže rozlíšiť notifikácie z facebooku,whatsappu roznymi ikonami

  • obda

   aj na androide len musis mas nainstalovany dalsiu aplikaciu ;)

 • haas

  Cakal som, ze sa dozviem nieco viac o merani tepu … Cize heart rate nonitor nevyhadzovat? :) Toto je len akasi hracka pre deti a tep si pri sporte vlastne ani nezmeram ? No, nesom presvedceny ze idem do toho, navyse ked to teraz stojiastronomicke sumy

 • likvidator

  cenu ani neuvadzate akurat odkaz na heureku kde stoji cca 60e …. oproti mi band 1s co stoji 17e je to mega rozdiel a okrem displeja je to v podstate to iste …. zo zahranicia samozrejme sa da zohnat lacnejsie ale aj tak cena je pomerne vysoka oproti prvej generaci

 • likvidator

  oprava 24€ stoji 1s

 • johny

  Nikde som sa nedocital, ci sa da Bluetooth v pripade potreby na naramku vypnut (nech to na mna zbytocne neziari). Daval som tuto otazku do diskusie aj pocas tvorby recenzie.. A este by ma zaujimalo kolko metrov ma naramok voci telefonu dosah. Cize ako daleko sa mozem od telefonu vzdialit aby som dostal notifikaciu o prichadzajucom volani..

 • lukhor

  ahojte, dajú sa tieto hodinky použiť v spojení s aplikáciami typu SportsTracker, Endomondo alebo Strava? ďakujem za odpoveď

 • obda

  ahojte. mam naramok od vcera.. co sa tyka merania srdcoveho tepu tak mi skacu hodonoty okolo 100. co je trosku vysoke nakolko mobil mi meria cca 40 – 50 .som sportovec. taktiez ma problem mi zmerat tep manualne. ked si zadam meranie priamo na naramku.. vyskoci mi krizik.. dalej dlzka naramku nie je pre kazdeho . vasa polovicka s uzkou rukou moze mat problem ;) a odporucam doinstalovat mi band tools. stoji to 1,89 myslim ale v tej aplikacii mate podrobnejsie nastavenie vratane zmeny ikon zobrazujucich sa na naramku ;)

  • obda

   dalej zistujem ze mi pocita menej krokov ako samsung s5 ;)

  • Táňa

   Ahoj. Píšeš, že ženy s úzkou rukou môžu mať problém. Rozmýšľam nad kúpou, ale nemám možnosť si ho reálne vyskúšať. Obvod ruky mam len 14 cm. Je nejaká možnosť že mi bude náramok sedieť, alebo je to beznádejné? Zatiaľ nemám žiadnu skúsenosť s podobným náramkom, tak neviem, či musí byť pevne sedieť na ruke, alebo môže byť aj voľnejší. Dík :)

 • Ebola-chan
 • Barbara

  Na aku vzdialenost od smartfonu dostanem notifikaciu nap.sms alebo hovor?

 • Samuel Kio Weidling

  prave som si kupil Mi Band 2 a chcel by som sa spytat.. vidim, ze v ukazkach mate aplikaciu mi fit v slovenskom jazkyu. mam iphone a neviem to nikde najst. viete mi poradit, kde by som nasiel slovensku verziu tej aplikacie? ci to je len na ukazku? a este by som sa chcel spytat, ci sa da niekde nulovat pred sportovou aktivitou prejdena vzdialenost. napriklad by som chcel vediet aktualnu prejdenu vzdialenost pri behani. niekde som to nenasiel, tak neviem ci sa to da.. dakujem za odpvoed.

 • Matej Panco Pancik

  Chcem sa opytat ten spánok meria automaticky?? Lebo mam náramok deň spal som ale neukazuje mi žiadny spánok. Ďakujem za info

 • Ondrej

  Mám náramok asi 15 dní, som maximálne spokojný, baterka je na 44%. Po update neukazuje notifikácie len pre app a sms správy, ale pre hovor ukazuje slúchadlo, pre messenger ukazuje obrázok fb správy, pre notifikácie na fb ukazuje písmeno F. A to že nový displej zobrazuje dátum aj čas je len bonus, ktorý som nepotreboval, ale teraz ho využívam najčastejšie :)

 • Daniel

  Znekludňuje ma to zelené svetlo (asi laser) ktoré meria pulz a v noci sa to zvykne tiež rozsvietiť.
  Nemôže to byť nebezpečné?

  • Lordken

   da sa to vypnut v appke, v nastaveniach nejaka polozka s trackovanim spanku, potom to neblika vobec (teda hovorim zo skusenosti mi band 1s)

 • Pavol

  Zdravim,rad by som sa spytal na zaklade ciho je prepocitavana vzdialenost? Je standartizovany krok,prepocet poctu krokov na km?..neviem,rad by som vedel..dakujem

 • Marie Švehláková

  Ahoj BLOKL SE Mi MI Band 2 …Při měření tepové frekvence…Co mám dělat???