Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ulefone-Vienna-hodnotenieUlefone – spoločnosť, ktorá začínala skôr kopírovaním známejších značiek, než predstavovaním vlastných inovácií. Čas však plynie a s ním sa vyvíja aj táto spoločnosť. Zvýšené úsilie v oblasti výskumu a vývoja prináša osoh v podobe zaujímavých a originálnych zariadení. Posledné predstavené modely značky sú zamerané na určitú funkcionalitu, ktoré zvýrazňujú schopnosti tejto firmy. Už sme vám priniesli recenziu smartfónu Ulefone Power s vynikajúcou výdržou a tiež očakávame Ulefone Future, ktorý priniesol bezrámikový dizajn. No je tu ešte jedno zariadenie, ktoré nedávno vzišlo z továrne Ulefone.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Je ním Ulefone Vienna, jeden z niekoľkých čínskych smartfónov zameraných na audio. Podľa slov spoločnosti je tento model navrhnutý pre „ľudí s mladými srdciami“ a kvalitný zvuk je preto dobrou voľbou, ako túto skupinu ľudí osloviť. No zároveň je jasné, že len táto funkcionalita by úspech nezaručila a preto sa Ulefone snažil spraviť tento model zaujímavým z viacerých hľadísk. Na to, ako sa im to nakoniec podarilo, sme boli zvedaví aj my a Ulefone Vienna sme teda podrobili testovaniu.

Kľúčové špecifikácie Ulefone Vienna:

  • Všeobecné:
    • GSM (2G): 850/900/1800/1900 MHz SIM 1 a SIM 2
    • WCDMA (3G): 850/900/1900/2100
    • 4G LTE (Cat4 150/50 Mbps): pásma B1 (2100 MHz), B3 (1800 MHz), B7 (2600 MHz), B20 (800 MHz)
  • Rozmery a váha: 153 x 77.85 x 8.6 mm, 156 g
  • Displej: 5.5″, SHARP kapacitná LTPS IPS LCD obrazovka s rozlíšením 1080 x 1920 pixelov, 400 ppi, Multitouch, Gorilla Glass 3, zahnutie 2.5D
  • Čipset: Mediatek MTK6753 (64-bit)
  • CPU: Osemjadrový 1.3 GHz, jadrá Cortex-A53
  • GPU: ARM Mali-T720MP3
  • RAM: 3 GB LPDDR3
  • OS: Android 5.1 (Lollipop), U-Launcher
  • Pamäť: 32 GB, štandard eMMC, rozšíriteľná pomocou microSD do 64 GB
  • Fotoaparát: 13 MPx Panasonic MN34150 snímač, EIS (elektronická stabilizácia obrazu), LED blesk, panoráma, HDR, detekcia tváre, sledovanie pohybu, časozberné snímanie, clona f/2.0
  • Predný fotoaparát: 5 MPx Omnivision OV5648 snímač, 720p nahrávanie videa pri 30 fps
  • Video kamera: 1080p@30fps, 720@30fps
  • Konektivita: Wi-Fi 802.11 b/g/n, dual band, Wi-Fi direct, DLNA, Hotspot, Bluetooth 4.0 A2DP LE, microUSB 2.0, GPS a A-GPS, štandardný 3.5mm audio jack, IR Blaster, HotKnot, OTG
  • Batéria: 3250 mAh Sony
  • Ostatné: audio čip NXP Smart Audio PA, 360° snímač odtlačkov prstov, podpora Mediatek MiraVision, rýchle nabíjanie 5V/1.5A, accelerometer, proximity senzor, gyroskop, kompas, rádio FM, tlačidlo Smart

Ulefone Vienna môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Balenie

Jednoduchosť a elegancia, ktorú sme už videli

Ulefone-Vienna-Recenzia2
V oblasti balenia zariadenia spoločnosť stavila na krabičku použitú už pri modeli Power, ktorá prešla len pár zmenami. Opäť teda máme dočinenia s balením v čiernom vyhotovení s mierne lesklým efektom. Na prednej strane je umiestnený strieborný názov zariadenia, zatiaľ čo vzadu nájdeme výpis najdôležitejších špecifikácií a IMEI čísla. Po otvorení vrchného veka sa nám hneď naskytne pohľad na samotné zariadenie umiestnené v jedinom výreze tejto časti. Pod týmto oddelením sa nachádza príslušenstvo v podobe silikónového obalu, USB kábla, nabíjačky kompatibilnej s technológiou rýchleho nabíjania, spinky na SIM a manuálu. Výrobca k príslušenstvu nepribalil slúchadlá a v tomto prípade toto rozhodnutie kvitujem, k Ulefone Vienna sa jednoducho lacné slúchadlá nehodia! O tom ale neskôr.

Kúpiť Ulefone Vienna za 127 €

Konštrukcia a dizajn

Skvelá ergonómia spríjemní používanie zariadenia

V našom prípade sme testovali zariadenie v čiernom vyhotovení, výrobca si však pre záujemcov pripravil aj verzie v bielom, šedom a ružovom prevedení. V tejto cenovej kategórií nájdeme len pár smartfónov s kovovým telom. V tomto prípade z radu nevystupuje ani model Ulefone Vienna a jeho konštrukcia je tvorená z plastu, no nedajte sa zmiasť! Plastová vanička je vyhotovená z jedného kusu a navyše je na zariadení pevne upevnená pomocou 2 skrutiek na dolnom okraji. Telefón tak pôsobí veľmi pevne a kvalitou prevedenia šliape na päty oveľa drahším zariadeniam. Nejde o malý model a jeho rozmery sa zastavili na hodnotách 153.5 x 77.85 x 8.6 mm, no aj tu Ulefonu situáciu zvládol. Zaoblené okraje zadnej časti vám dodajú istotu pri práci so zariadením a napriek pomerne značnej hrúbke smartfón nepôsobí v ruke neohrabane. Plast navyše prichádza s matným, jemne zdrsneným efektom, ktorý tak dodáva vysokú odolnosť voči odtlačkom a navyše prispieva ku skvelému pocitu z konštrukcie zariadenia.

ulefone-vienna-recenzia (12)

Prednej strane nemôže dominovať nič iné ako 5,5-palcový displej, okolo ktorého sa nachádza dosť výrazný rámik. Pod displejom nájdeme 3 kapacitné tlačidlá, ktoré však nie sú podsvietené, súčasťou je aspoň vibračná odozva. Priestor nad displejom vypĺňajú snímač fotoaparátu, reproduktor pre hovory, senzory okolitého jasu a priblíženia. Bohužiaľ, absentuje notifikačná dióda, ktorá je už dnes úplne bežná, a ktorej užitočnosť si človek naplno uvedomí až keď ju nemá. Škoda preto tejto malej chyby.

ulefone-vienna-recenzia (2)

Ulefone využil všetky okraje modelu Vienna a pri rozmiestňovaní prvkov sa držal zdravej logiky. Na pravej strane tak nájdeme ľahko prístupné tlačidlo napájania a 2 tlačidlá ovládania hlasitosti. Všetky držia na svojich miestach pevne a ich tuhosť stláčania je nastavená dobre. Na ľavej strane sa objavuje hybridný slot pre micro a nano SIM, pričom microSIM je možné nahradiť za microSD kartu. Ďalej na tejto strane výrobca umiestnil zaujímavý prvok, nazval ho „Smart key“ a toto tlačidlo neplní len jednu funkciu. Jeho dvojitým stlačením sa dostanete do aplikácie fotoaparátu, v ktorej môžete vďaka „Smart key“ vyhotovovať fotografie. Dlhým podržaním sa zas spustí audio rekordér, túto funkciu ocenia hlavne novinári. „Smart key“ je teda ďalším prvkom, ktorým sa spoločnosť snažila odlíšiť zariadenie od konkurencie. Podobným je aj IR blaster, umiestnený na hornom okraji, vďaka ktorému môžete ovládať napríklad váš televízor, fotoaparát či niektoré iné domáce spotrebiče. Spoločnosť mu robí štandardný 3.5 mm audio jack, k jeho výstupu sa ešte dostaneme. Zostáva nám spodná hrana zariadenia, kde sa nachádzajú microUSB konektor, mikrofón a už spomínané 2 skrutky zaisťujúce kryt.

ulefone-vienna-recenzia (20)

Poďme na konštrukčné prvky nachádzajúce sa na zadnej strane. Centrálny priestor v hornej časti opanovali 3 výrazné prvky. Na vrchu je to 13 MPx fotoaparát, ktorý žiaľ mierne výrazne vytŕča z krytu a tým pádom sa zvyšuje riziko možného poškodenia ochranného sklíčka. Pod fotoaparátom si našiel svoje miesto LED blesk. No a trojicu uzatvára snímač odtlačkov prstov, ktorého umiestnenie je veľmi dobré a prístup k nemu vám nebude robiť problémy. Súčasťou zadného krytu je aj vertikálne logo značky. V spodnej časti sa ešte nachádza otvor pre reproduktor, okolo ktorého boli umiestnené dva výstupky, ktoré zabezpečujú, aby nedošlo k utlmeniu zvuku pri položení zariadenia na zadnú stranu. No ani tak sa miernemu skresleniu zvuku nevyhnete.

Displej

Skvelý dojem kazí len nedostatočná optimalizácia jasu


V smartfóne Ulefone Vienna je osadený 5.5-palcový IPS LCD displej s rozlíšením FullHD, ktorý vzišiel z dielní známeho producenta zobrazovacích panelov, spoločnosti Sharp. Displej navyše využíva technológiu LTPS  (Low Temperature Poly-Silicon), ktorá poskytuje vyššie rozlíšenie a nižšiu spotrebu energie. Ide zároveň o najdrahšiu technológiu používajúcu sa pri IPS LCD obrazovkách a je obdivuhodné, že sa takýto displej nachádza v zariadení s tak nízkou cenou.

ulefone-vienna-recenzia (13)
Čo je však najlepšie, displej nepotvrdzuje svoje kvality len na papieri, ale aj pri reálnom používaní. Pohľad na tento displej je pôžitok a práca s ním vás bude baviť. S jemnosťou 401 ppi poskytuje nádherný, ostrý obraz s jemnými detailami a ani pozorovacie uhly preň nepredstavujú problém. Na povrchu displeja je navyše nanesená olejofóbna vrstva, ktorá poskytuje užitočnú ochranu pred šmuhami od prstov. Displej tak nebude potrebné čistiť tak často, no úplne sa tomu nevyhnete. Výrobca displej zabezpečil použitím ochranného skla Corning Gorilla Glass 3 spoločne s 2,5D zakrivením.

ulefone-vienna-recenzia (18)
Zariadenie podporuje úpravu farieb Miravision, vyvinutú spoločnosťou Mediatek. Vďaka tomuto nastaveniu si môžete prispôsobiť kontrast, sýtosť či teplotu farieb displeja, alebo môžete zvoliť prednastavené režimy „štandard“ a „jasné farby“. Režim s jasnými farbami už pre mňa predstavoval trošku prepálené farby a myslím si, že pre väčšinu užívateľov bude správnou voľbou štandardný režim, ktorý poskytuje pekné, živé farby.

Azda jediným problémom displeja je nedostatočná optimalizácia úpravy jasu. V tejto oblasti mal Ulefone problémy už skôr a nevyriešil ich ani pri modeli Vienna. Celkový rozsah jasu neponúka dostatočný priestor na prijateľnú úpravu. To vyúsťuje do situácie, kedy je najnižší jas v tmavom prostredí stále prisilný. Pri používaní na priamom slnku je situácia lepšia a viditeľnosť je dobrá. Problémy sa však stupňujú, ak sa rozhodnete pre využitie automatickej úpravy jasu. Toto spojenie jednoducho nefunguje a senzor reagoval na zmenu svetla príliš citlivo a výraznými skokmi v rozsahu. Naviac, poväčšine nastavoval vyššiu jasnosť než bolo potrebné, čo zbytočne znižuje výdrž batérie.

Výkon a pamäť

Zapadne do strednej triedy


Procesorom v Ulefone Vienna sa stal 64-bitový Mediatek MTK6753, ktorému spoločnosť robí grafický čip ARM Mali-T720MP3. Táto dvojica už napatrí k najmladším a FullHD displej im určite prácu neuľahčí. Na pomoc s multitaskingom dostali 3 GB RAM, čo dnes stále predstavuje postačujúcu hodnotu. Procesor zariadenia disponuje 8-mimi jadrami Cortex-A53, taktovanými na frekvenciu 1.3 GHz.

Problém zariadeniu nerobí kancelárska práca či súčasné spustenie viacerých aplikácií. Zlom ale nastáva pri graficky náročných úlohách. Odzrkadľuje sa to najme pri náročných hrách, ako je napríklad Asphalt 8, kde zariadenie jednoducho nestíha. Staršie tituly ako Real Racing 3 však spustí bez väčších problémov. Pri takto intenzívnej práci dochádza k citeľnému zahrievaniu a to hlavne v okolí fotoaparátu a snímaču odtlačkov prstov. Po určitom čase môže byť teplota v týchto miestach dosť nepríjemná a rozhodne nepridá na pohodlí.

V zariadení je k dispozícii 32 GB vnútorné úložisko, pričom užívateľ môže využiť 25.9 GB pamäti. Takáto pamäť sa v smartfóne orientovanom na zvuk určite hodí a nadšenci hudby môžu rozšíriť pamäť zariadenia aj pomocou microSD karty, a to do veľkosti 64 GB. K dispozícii je aj OTG funkcionalita.

Operačný systém

Takmer čistý Android

Operačným systémom zariadenia je takmer čistý Android 5.1 Lollipop, nadstavbu od výrobcu predstavuje U-Launcher, no ten do systému zasahuje len minimálne. U-Launcher tak ponúkne 5 tém, ktoré majú ladiť s jednotlivými farebnými prevedeniami smartfónu. Pre mňa osobne však jednotlivé témy neboli žiadna výhra a ostal som pri základných ikonách systému Android.

Práca v systéme je celkom svižná a rýchla, no v mojom prípade to malo jeden veľký háčik. Žiaľ, počas môjho testovania došlo k niekoľkým samovoľným reštartom zariadenia. Je možné, že to bola súčasť len testovaného kusu, pretože zmienku o podobnom správaní smartfónu som nenašiel ani na zahraničných serveroch. Každopádne je očividné, že šlo o nejakú softvérovú chybu, ktorú by prípadne (ak by skutočne nešlo len o problém tohto kusu) mala vyriešiť budúca aktualizácia systému. Veľmi dobrou správou v tomto prípade je, že Ulefone prisľúbil aktualizáciu systému na Android 6.0 Marshmallow. Už počas testovania bola dostupná jedna menšia aktualizácia, ktorá priniesla zopár vylepšení.

Užívateľovi sú prístupné inteligentné nastavenia, vďaka ktorým je napríklad možné zodvihnúť prichádzajúci hovor priložením smartfónu k uchu alebo stlmiť zvonenie otočením zariadenia. K dispozícii je aj ovládanie zariadenia pomocou gest, ktoré môžete využiť pri prezeraní fotografií v galérii alebo pri posúvaní medzi jednotlivými skladbami v prehrávači. Toto ovládanie však funguje len veľmi ťažkopádne a zrejme ho využívať nebudete.

ulefone-vienna-recenzia (16)

Na zadnej strane si našiel svoje miesto šikovne umiestnený snímač odtlačkov prstov. Ulefone Vienna však ponúka omnoho slabšie možnosti využitia tohto prvku, než model Power. Uložiť je možné 5 odtlačkov a poslúžia vám len na odomknutie zariadenia. Snímač je navyše dosť pomalý a nepresný a jeho využitie je problematické. Poteší aspoň 360° využiteľnosť a svoj prst tak môžete na čítačku priložiť v rôznych smeroch. Z pohľadu bezpečnosti je tento prvok dobrým krokom, no výrobca by mal zapracovať na jeho zlepšenej funkčnosti. Ďalšími funkčnými prvkami sú už spomínaná dvojica IR Blaster a tlačidlo „Smart key“, ktorých funkcionalita vhodne rozširuje možnosti smartfónu.

Výdrž batérie

Dalo sa z nej vyťažiť viac


Táto oblasť bola pre mňa miernym sklamaním. Telefón obsahuje Li-polimérovú, pevne zabudovanú batériu Sony s kapacitou 3250 mAh. Takéto hodnoty sľubovali slušnú výdrž. Po nabíjačke som však bol nútený siahnuť každý večer a to aj v dňoch, kedy som zariadenie využíval na ľahšiu prácu. Ďalší deň by jednoducho batéria nezvládla. Dôvodom je zrejme slabšia optimalizácia systému, ktorú som spomínal vyššie a tiež veľký displej s nevyladenou automatickou úpravou jasu, ktorej úroveň bola po väčšinu času nadhodnotená. V teste aplikácie PCMark dokázala batéria vydržať 8 hodín a 5 minút, čo dnes už nie je žiadna ohromujúca hodnota. Tieto čísla len potvrdzujú, že z batérie by sa dalo a malo sa vyťažiť oveľa viac.

Batéria je vybavená aj funkciou rýchleho nabíjania 5V/1.5A, ani tu sa však žiadne rekordy nelámu. Z úrovne 15% batérie sa Ulefone Vienna dokáže dostať na hodnotu 90% za približne 1 hodinu a 43 minút.

Fotoaparát

Je jasné kde výrobca šetril


Na zadnej strane modelu Ulefone Vienna nájdeme osadený snímač Panasonic MN34150 s rozlíšením 13 MPx. Tento senzor sa na našom trhu príliš často neobjavuje a jeho výkon tak bol veľkou neznámou. Senzor však výkonom nepresvedčí a dosahuje len priemerné výsledky. Situáciu mierne zachraňuje aspoň HDR režim, pomocou ktorého je možné v dobrých svetelných podmienkach zachytiť vyváženejšie a ostrejšie fotografie. V slabších svetelných podmienkach sú však fotografie neostré a plné šumu. Predným fotoaparátom je 5 MPx senzor Omnivision OV5648. Ten vzhľadom na svoje špecifikácie produkuje primerané fotky a videá.

ulefone-vienna-recenzia (19)

Rozsiahlu galériu fotografií v plnom rozlíšení nájdete na tomto odkaze

Systém ponúka pri práci s fotoaparátom aj režimy živej fotografie, sledovanie pohybu, panoramatický režim či možnosť nafotiť objekt z viacerých uhlov. Do samotných nastavení fotoaparátu výrobca veľmi nezasahoval a ponúka tak základné možnosti implementované v systéme Android.

Ulefonne Vienna dokáže nahrávať FullHD video pri 30 snímkoch za sekundu, no v tejto oblasti podáva fotoaparát veľmi slabý výkon. Videá sú neostré, autofocus akoby neexistoval a situáciu nedokáže zachrániť ani selektívne zaostrovanie. Azda jediným plusom je tak technológia elektronickej stabilizácie obrazu (EIS), ktorá funguje celkom dobre a rozhodne odporúčam túto funkciu zapnúť. K dispozícii je aj režim časozberného videa.

Multimédiá

Skvelý zvuk, no softvérová podpora mohla byť lepšia


K čistému operačnému systému výrobca nepridal žiadne aplikácie, čo je možno škoda a Ulefone sa tak oberá o možnosť zvýrazniť niektoré funkcie smartfónu. Ide napríklad o IR Blaster, vďaka ktorému môžete ovládať niektoré domáce spotrebiče, ale hlavne ma zamrzela neprítomnosť niektorého z pokročilých prehrávačov hudby, ktorý by v tomto smartfóne určite našiel uplatnenie. Prítomný je tak len natívny prehrávač od Google, ktorý sa mi málil. Trošku prekvapujúce je, že ani svetlo nedisponuje vlastnou aplikáciou, no spustenie je v tomto prípade možné z lišty prepínačov. Ako som už spomínal krásny 5,5-palcový FullHD displej, ten ponúka skvelú príležitosť pre prehrávanie filmov či videí.

Každému je asi jasné čo je centrom multimediálnej výbavy smartfónu. Samotný výrobca vyzdvihoval pokročilé schopnosti zariadenia v oblasti zvuku. Ulefone Vienna nesie vo svojej výbave samostatný HiFi čipset NXP Smart Audio PA s vlastným zosilňovačom. Audio výbava smartfónu má rozsah frekvencií od 20 Hz do 20 kHz a zahŕňa tak všetky zvukové frekvencie počuteľné ľudským uchom. Skvelé sú aj hodnoty pomeru signál/šum (SNR – signal-to-nose ratio), ktoré dosahuje hodnoty 109 db a celkového harmonického skreslenia (THD – total harmonic distortion), to je menšie než 0,01%. To sú hodnoty, ktoré sľubujú kvalitný audio zážitok.

Vzadu Ulefone osadil reproduktor, ktorý podľa vlastných slov vybavil vlastnou zvukovou komorou, aby tak dosiahol kvalitnejší zvuk. Z výkonu reproduktoru som mal však trošku rozpačité pocity. Výsledok výstupu reproduktora by som opísal ako neopracovaný, surový zvuk, ktorému chýbajú basy. Nechápte ma zle, v tejto cenovej kategórii pôjde zrejme o to najlepšie, čo sa dá na trhu dostať, no ak sa Ulefone Vienna prezentuje so sloganom „zameraný na audio“, človek automaticky očakáva trošku viac. Avšak, po zapojení kvalitných slúchadiel smartfón už neostáva svojej povesti nič dlžný a produkuje skvelý zvuk, ktorému nie je veľmi čo vytknúť. Je tak jasné, že pokiaľ chcete využiť celý potenciál smartfónu, práve slúchadlá budú tvoriť dôležitý doplnok. Pokročilejší užívatelia sa môžu pohrať s nastaveniami ekvalizér, avšak len pokročilejšie nastavenia nie sú dostupné.

Konektivita

Kvalitná výbava aj so 4G podporou


Jednoznačným ťahákom v tejto oblasti bude kompletná podpora 4G pásiem na Slovensku. Využiť pritom môžete 2 SIM karty v kombinácii nanoSIM a microSIM. Do slotu pre microSIM je možné umiestniť microSD kartu pre rozšírenie úložiska. Príjem signálu v 3G a 2G sieťach je stabilný a v tomto smere si Ulefone Vienna vedie dobre. Trošku horšie je na tom WiFi príjem, ktorý sa na miestach so slabším signálom nedokáže udržať a často vypadáva. Zariadenie podporuje OTG konektivitu, no škoda neprítomnosti adaptéra v balení. Nechýbajú ani technológie Bluetooth 4.0, HotKnot či FM rádio.

Ani GPS zariadenia nepredstavuje problém. Fix satelitov bez zapnutých dát prebieha veľmi rýchlo, približne do 5 sekúnd. Záznam vytvorený pomocou aplikácie Endomondo bol presný, na začiatku merania síce došlo k menším nepresnostiam, no potom smartfón v súčinnosti s aplikáciou presne nasledovali prejdenú trasu. Telefón obstál aj pri druhom teste, keď bol 30 minút nehybne položený na mieste. Počas tohto času aplikácia nenamerala žiadne prejdené metre, takže signál bol stály a neskákal. Dobre fungovala aj navigácia pomocou aplikácie Waze.

Záver

Ulefonne Vienna: Kvalitný zvuk rozžiari srdcia (nielen) mladých!


Ulefonne Vienna je zariadenie, ktorého výkonnostná krivka pripomína horskú dráhu. V jednom smere si môže viesť vynikajúco, no v zápätí môže užívateľa sklamať v inej oblasti. Jednoznačne najsilnejšou stránkou tohto smartfónu bude zvukový výstup. Nakoniec, ak by to bolo po veľkých vyhláseniach výrobcu inak, išlo by o sklamanie. Vienna si však v tomto smere svoje miesto zastala a pridala k tomu aj niečo navyše. Sú to hlavne konštrukcia a displej, ktoré spĺňajú aj požiadavky náročnejších používateľov. Ulefone sa snažil priniesť pridanú hodnotu aj snímačom odtlačkov prstov, tlačidlom „Smart key“, či IR Blastrom. Aj v tomto smere jeho snaha nesie ovocie a tieto „drobnosti“ môžu pri konečnom rozhodovaní prevážiť misky váh na stranu Ulefone Vienna.

ulefone-vienna-recenzia (5)
No sú tu oblasti kde zariadenie mierne stráca lesk. Drobným sklamaním je výdrž batérie, ktorá nie je úplne zlá, ale mám pocit, že sa z nej dalo vyťažiť viac. Lepšia mohla byť aj optimalizácia systému (samovoľné reštarty) a rýchlosť snímača odtlačkov prstov. No všetky tieto neduhy môže zlepšiť sľúbená aktualizácia na Android 6.0 Marshmallow. Najslabším článkom zariadenia je fotoaparát. Ten stráca kontakt s konkurenciou hlavne pri nahrávaní videa. Situáciu zachraňuje aspoň slušný HDR režim. Je tak škoda, že sa výrobca rozhodol pre tento snímač.

Kúpiť Ulefone Vienna za 127 €

Ak sa teda pre Ulefone Vienna rozhodnete, vedzte, že v niektorých oblastiach vám ponúkne veľmi dobrú kvalitu, no budete sa musieť zmieriť aj s pár jeho chybami. Ulefone Vienna si môžete zakúpiť v e-shope Everbuying.net za cenu 127 €.

+ Plusy – Mínusy
+ Audio systém – Nekvalitný fotoaparát
+ Konštrukcia a ergonómia – Výdrž batérie
+ Displej – Slabšia optimalizácia systému
+ Čítačka odtlačkov prstov
+ IR Blaster a tlačidlo „Smart key“

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú