Prehľad
Rozmery a hmotnosť

51 gramov

Konektivita

Bluetooth 4.2 A2DP, AVRCP, HFP
microUSB

Batéria

10 hodinová výdrž

Ostatné

Prijímanie a odmietanie hovorov, pripojenie dvoch zariadení súčasne

Plusy

+ Unikátny dizajn, pohodlie
+ Veľa šikovných vlastností
+ Kvalitný zvuk
+ Skvelá výdrž batérie
+ Príjemná cena

Mínusy

- Vypadávanie z uší (individuálne)

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
7.0
5.9
Výdrž batérie
10
10
Zhodnotenie

Slúchadlá Samsung U Flex môžem odporučiť každému, komu vadia káble a hľadá čo najlepšie vlastnosti za rozumnú cenu. Počas testovania ma rozhodne stihli presvedčiť o tom, že za to pohodlie, kvalitu a výdrž batérie naozaj stoja za zváženie

8.5
Hodnotenie redakcie
8.0
Užívateľské hodnotenie
4 HODNOTENIA
Hodnotili ste

Spolu s napredujúcou dobou sa menia aj technológie a spôsoby ako ich používame. Medzi tie najprogresívnejšie sa rozhodne radí aj zvuk. Ľudia bažia nielen stále po vyššej kvalite, ale aj po väčšom pohodlí pri počúvaní.

Dnes si hudbou spríjemňujeme mnohé činnosti a niektorí z nás sa dokonca bez hudby nepohnú ani na krok. Svojich obľúbených interpretov tak počúvajú pri práci, odpočinku, športovaní alebo aj cestovaní. Avšak najmä pri športovaní je pohodlie najdôležitejšie, keďže sa chceme sústrediť hlavne na šport a nechceme riešiť káble alebo vypadávanie slúchadiel z uší. Výrobcovia si túto problematiku uvedomujú a v posledných rokoch preto pristúpili k rozširovaniu ponuky bezdrôtových slúchadiel.

Najčastejším riešením na prepojenie je technológia Bluetooth a inak tomu nie je ani pri nových Samsung U Flex. Výrobca svoj najnovší prírastok prezentuje najmä jedinečnou konštrukciou, kvalitným zvukom a širokou ponukou funkcií. Ako si teda slúchadlá vedú pri reálnom používaní?

Všetko, čo slúchadlá potrebujú

samsung u flex

  • Samsung U Flex
  • Tri veľkosti vymeniteľných štupľov
  • Návod
  • Nabíjací microUSB > USB-A kábel

Konštrukcia, aká sa len tak nevidí

samsung u flex

Samsung sa rozhodol svoje nové bezdrôtové slúchadlá od tých konvenčných výrazným spôsobom odlíšiť. Pri prehliadaní ponuky Bluetooth slúchadiel totiž väčšinou narazíme na také, ktorú sú medzi sebou prepojené iba jediným káblom alebo sú oddelené. Juhokórejský výrobca ale pri navrhovan pristupoval úplne inak a vyriešil ich formou akéhosi náhrdelníka, ktorý si poslucháč položí na krk a slúchadlá si vloží do uší.

Toto riešenie má obrovskú výhodu v tom, že slúchadlá sú vždy po kope a nemôžu sa len tak stratiť. Základom konštrukcie je pomerne hrubá guma, ktorú je možné ohnúť v maximálnom uhli 100 stupňov. Zvyšnú konštrukciu už tvorí kov a prevažne plast. Jeden koniec obsahuje tlačidlo na prehrávanie/pozastavovanie hudby, tlačidlá na reguláciu hlasitosti, posuvník pre zapnutie/vypnutie a otvor pre nabíjací microUSB konektor. Na druhom konci si potom našlo miesto iba jedno prispôsobiteľné tlačidlo. Správa hovorov je vyriešená cez tlačidlo na prehrávanie/pozastavovanie, pričom jeho stlačením je možné hovor prijať a podržaním odmietnuť. K slúchadlám sú navyše pribalené tri veľkosti štupľov, takže každý si môže nasadiť také, akú mu najviac vyhovujú.

Jednoduché párovanie a prekvapujúci zvuk

samsung u flex

Spárovanieeiel so smartfónom nie je žiadna veda. Stačí ich posuvníkom zapnúť, aktivovať Bluetooth pripojenie a v nastaveniach ich jediným dotykom pripojiť. Vďaka technológii Scalable Codec som mal spojenie cez Bluetooth po celý čas perfektne stabilné a so žiadnymi výpadkami som sa nestretol. Teda aspoň pokiaľ som sa od slúchadiel nevzdialil viac ako na 20 metrov v otvorenom priestranstve alebo na viac ako 10 metrov v dome. Okrem toho ma ale veľmi prekvapila aj kvalita zvuku, ktorý produkujú dvojsmerné reproduktory zložené z 11 mm basového a 8 mm výškového reproduktora. Či už som si pustil pop, D&B alebo metal, zvukom som bol ohromený v každom prípade. Chválim čisté výšky, hlboké stredy, mocné basy, ale aj celkovú hlasitosť.

Rozšírené funkcie cez aplikáciu

samsung u flex

Samotné slúchadlá, samozrejme, fungujú aj bez akejkoľvek dodatočnej aplikácie, no používateľ získa ešte viac možností nainštalovaním aplikácie Samsung Level. Tá ponúka informáciu o zostávajúcej kapacite batérie, ale aj možnosť prispôsobiť si správanie vyššie spomínaného prispôsobiteľného tlačidla. Volá sa Active Key a aplikácia mu umožňuje prideliť ovládanie hlasovými príkazmi cez Bixby, prečítanie aktuálneho času, spustenie časovača, spustenie aplikácie S Health či otvorenie inej obľúbenej aplikácie podľa vlastného výberu.

Individuálne pohodlie

samsung u flex

Samsung sa slúchadlá snažil navrhnúť tak, aby nimi zaujal domácich poslucháčov, ale aj športovcov. Keďže so slúchadlami je prezentované aj počúvanie hudby počas joggingu, rozhodol som sa to otestovať. Avšak aj pri miernejšom behu mi slúchadlá z uší pravidelne vypadávali a gumový náhrdelník mi lietal po krku, čo vôbec nebolo príjemné. V tomto smere ale môže mať so slúchadlami každý individuálne skúsenosti a nie každému musia vypadávať alebo znepríjemňovať šport. Naopak, pri bežnom počúvaní hudby doma alebo v autobuse som s nimi nemal žiadny problém a príliš mi neprekážali ani keď som ich mal v ušiach niekoľko hodín.

Prekvapivá výdrž

samsung u flex

Narozdiel od káblových slúchadiel s jackom alebo USB konektorom, pri bezdrôtových vzniká povinnosť nabíjania batérie. To ale nie je žiadna nevýhoda, pretože výdrž batérie je naozaj prekvapivá. Kým niektoré drahšie slúchadlá poskytujú pri prehrávaní hudby iba 4-8 hodinovú výdrž, Samsung U Flex dokážu podľa špecifikácií fungovať až 10 hodín. Tento údaj môžem len potvrdiť a počas testovania mi dokonca batéria vydržala takmer 11 hodín. Nabíjanie je potom otázkou iba niekoľkých desiatok minút a prebieha cez konvenčný microUSB konektor.

Oplatí sa nad nimi premýšľať?

samsung u flex

Slúchadlá Samsung U Flex môžem odporučiť naozaj každému, komu vadia káble a hľadá čo najlepšie vlastnosti za rozumnú cenu. Chválim vynikajúcu kvalitu zvuku, stabilné Bluetooth pripojenie a tlačidlá so širokým použitím. Milo ma prekvapila aj výdrž batérie, ktorou majú slúchadlá pred konkurenciou obrovskú výhodu. Juhokórejský gigant to všetko zaklincoval príjemnou cenou, ktorá je v priemere tesne pod hranicou 70 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom