Plusy

+ Väčší vonkajší displej
+ Väčší vnútorný displej
+ Výkon
+ Dizajn
+ Multitasking

Mínusy

- Cena
- Odolnosť vnútorného displeja
- Chýbajúca odolnosť voči vode a prachu
- Fotoaparát (vzhľadom na cenu)

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
8.7
9.2
Displej
9.0
9.9
Výkon
10
8.2
Operačný systém
8.5
7.8
Fotoaparát
7.5
6.7
Výdrž batérie
8.5
6.1
Zhodnotenie

Samsung Galaxy Z Fold 2 je v skutku azda najnetradičnejšie zariadenie na trhu, ktoré chce prilákať milovníkov nových technológií. Druhá generácia Galaxy Z Fold 2 je omnoho dokonalejšia, než sa zdá a ponúka množstvo nových vylepšení v oblasti displeja a skladacej konštrukcie. Výrobca však ešte musí vychytať viacero "múch", ktoré by sa v smartfóne za takmer 2000 € objavovať nemali.

8.7
Hodnotenie redakcie
8.0
Užívateľské hodnotenie
7 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Smartfónový priemysel si od začiatkov prešiel obrovskými zmenami. Striedali sa dizajny, materiály, spracovanie a vylepšovali sa všetky možné aspekty zariadení. Pre výrobcov je stále ťažšie prísť s revolučnou novinkou, ktorá by v tomto segmente spravila veľký rozruch a nadchla ľudí. V posledných rokoch to bolo najmä o smartfónoch, ktoré sa pretekali v rozmeroch displejov, počte megapixelov fotoaparátov či výkone.

Pred časom sme však zazreli novinku, ktorá nemala v tomto odvetví obdoby. Prišiel na svet prvý skladací smartfón – Royole Flexpai. Išlo však o prvú lastovičku, ktorá predznamenala príchod ďalších modelov od renomovanejších výrobcov. Spomedzi známych značiek vytiahol svoje eso z rukáva ako prvý Samsung, ktorý odhalil Galaxy Fold.

Tento skladací smartfón sa však krátko po premiére spájal bohužiaľ aj s mnohými nedostatkami, ktoré musel výrobca za pochodu napraviť. Počas tohto leta sme sa dočkali nového nástupcu, ktorý dostal aj mierne pozmenené označenie, zrejme aby ladil s nedávno predstaveným Galaxy Z Flip. Novinka so skladacou konštrukciou tak prišla napraviť meno predchodcu a ukázať, čo všetko vylepšuje.

S novým Samsungom Galaxy Z Fold 2 sme mali tú česť aj v našej redakcii. Už v úvode však spomeniem, že skladací smartfón nie je pre každého. Teda aspoň zatiaľ. Milovníci najnovších technológií si s ním rozhodne prídu na svoje, avšak na každodenné nástrahy nemusí byť pripravený na 100 %. Ako teda vnímame novú „skladačku“ Samsungu?

Displeje prešli malou revolúciou

Galaxy Z Fold 2 je vskutku neobyčajné zariadenie. Už na prvý pohľad si používateľ uvedomí, že má dočinenia s niečím úplne odlišným. Nie je to klasický smartfón, no nie je to ani tablet. Z môjho pohľadu vnímam tento kus techniky ako nejaký hybrid medzi spomenutými zariadeniami, ktorý chce poskytnúť „kompaktnosť“ smartfónu, ale taktiež odhaliť potenciál veľkej skladacej obrazovky, v tomto prípade ide o Dynamic AMOLED 2X displej, ktorý dosahuje úctyhodných 7,6“.

Zobraziť celú galériu (70)
Matúš Mitro/FonTech

Práve obrazovky sú jednou z hlavných častí, ktorú Samsung pri vývoji novej generácie skladacieho smartfónu vylepšil. Samotnú konštrukciu je cítiť pri prvom uchopení do ruky, kedy som ihneď zaznamenal poriadnu hmotnosť, a to celých 282 g. V zloženom stave je navyše smartfón hrubší ako väčšina moderných modelov aj s poriadnym ochranným krytom. Aj to teda nasvedčuje tomu, že sa nejedná o nič tradičné, čo sme doteraz mohli na našom trhu nájsť.

Smartfón sa otvára a zatvára ako malá kniha alebo poznámkový blok. Po zatvorení však možno badať rozdiel v hrúbke na vonkajšom okraji a pri pánte, kde stále nachádzame viditeľnú medzeru. Displej sa teda po zatvorení nepreloží úplne, kvôli jeho fyzikálnym vlastnostiam je medzera stále nevyhnutná.

Zobraziť celú galériu (70)
Matúš Mitro/FonTech

A čo miesto ohybu? Áno, stále ho je vidieť. Avšak, pri používaní som túto oblasť takmer ani nevnímal. Pri zapnutom displeji navyše splynie so zobrazovaným obsahom, no oko ju môže zachytiť pri špecifickom odraze svetla. Používateľ si musí zvyknúť, že hlavná obrazovka je iná vo všetkých smeroch. Okrem svojej veľkosti sa líši aj odolnosťou.

Už pri rozbalení totiž výrobca s priloženými informáciami varuje, že s týmto zariadením treba zaobchádzať ako v rukavičkách. Je to skutočne nevyhnutné. Hlavná obrazovka je krehká, prejaví sa na nej už silnejšie zatlačenie nechtom. Našťastie je na vrchu aspoň ochranná fólia, ktorá ako-tak pomôže displej ochrániť pred poškodením. Rozhodne ju však neodporúčame odliepať.

Kvôli svojej konštrukcii nie je Galaxy Z Fold 2 ani odolný voči prachu a vode, na čo si treba dávať obrovský pozor. Telo smartfónu však pôsobí mohutne, a skutočne mohutné je. Najväčšou dominantou je po zatvorení samotný pánt, ktorý Samsung vylepšil a priniesol mu prepracovaný mechanizmus s čistiacimi štetinkami, ktoré majú zabrániť vniknutiu nečistôt do miesta, kde pracujú ozubené kolieska a pružiny.

Zobraziť celú galériu (70)
Matúš Mitro/FonTech

Trenie týchto štetiniek začuje pozorné ucho pri otváraní aj zatváraní smartfónu, čo však nie je absolútne nič rušivé. Naopak, aspoň tak používateľ vie, že kľúčové prvky skladacieho mechanizmu ostávajú čisté. Po zatvorení sa konštrukcia zmenší o polovicu. Pre prácu, alebo skôr rýchle vybavenie správy, hovoru či pozretie aktualít, je dostupný úzky 6,23“ Super AMOLED displej.

Tentokrát je vonkajšia obrazovka roztiahnutá takmer do všetkých strán, ohavné rámiky z prvej generácie sú našťastie minulosťou. Väčšia obrazovka prináša aj lepšie možnosti používania. Stále však ide o displej, ktorý nie je určený pre to hlavné – multitasking. Vonkajší panel je skvelý, no stále je len akousi „ochutnávkou“ tohto, čo na používateľa pri Galaxy Z Fold 2 skutočne čaká.

Vysoká a úzka obrazovka bude užitočná aj pri bežnom používaní, avšak pri písaní správ už môže mať nejeden používateľ problém s malými tlačidlami klávesnice a nedostatkom priestoru na šírku. K vybaveniu mailov a správ je však predurčený hlavný displej, na tom vonkajšom som aj počas môjho používania vykonával najmä tie jednoduchšie úlohy.

Obe obrazovky však majú dieru pre selfie fotoaparát, ktorý ponúka nové spôsoby využitia, no o nich si povieme neskôr. Na zadnej stene sa potom udomácnila trojica objektívov, avšak nejedná sa o fotoaparáty z Galaxy Note 20 Ultra. Zvyšnú časť konštrukcie tvorí ešte dvojica mriežok na ľavej polovici, USB-C port v pravej časti, kde nájdeme aj tlačidlá hlasitosti a tlačidlo napájania, ktoré je zároveň snímačom odtlačkov prstov.

Ako by som teda zhrnul skladaciu konštrukciu Samsungu? Hoci sa môže zdať, že je Galaxy Z Fold 2 pripravený na každodenné používanie, nemusí tomu byť úplne tak. Kvôli jeho hmotnosti bude dlhé používanie náročnejšie, používateľ si musí zvyknúť na časté otváranie konštrukcie (pokiaľ chce smartfón využiť skutočne naplno), ale taktiež aj na veľkú opatrnosť.

Počas celého testu som s týmto kúskom za takmer 2 000 € zaobchádzal nanajvýš opatrne, vzbudzoval vo mne rešpekt, nielen kvôli cene, ale tiež svojej krehkosti a citlivému vnútornému displeju. Kto by si chcel tento kúsok kúpiť, musí počítať s tým, že mu bude musieť prispôsobiť aj svoje návyky.

Poriadna nádielka výkonu a multitaskingu

U Samsungu sme zvyknutí, že jeho vlajkové lode u nás dostávajú iba kontroverzný procesor Exynos z jeho dielne. To však našťastie neplatí pre Galaxy Z Fold 2. Pri tak prémiovej cene tu už našťastie nájdeme aj aktuálne najvýkonnejší procesor Qualcommu – Snapdragon 865+, ktorý je spriahnutý s 12 GB RAM. O poriadnu dávku výkonu a multitaskingu teda rozhodne nie je núdza.

V tomto smere nemám smartfónu absolútne čo vytknúť. Celý chod systému a aplikácií spĺňa aj najvyššie štandardy. Potenciál hardvéru podčiarkujú aj benchmarkové testy, kde tento model hravo prekonáva aj Galaxy Note 20 Ultra.

Čo však zaujme ešte viac ako samotný výkon, sú špecifické úpravy systému a používateľské prostredie, ktorý bolo prispôsobené dvom obrazovkám a ohybnému panelu, aby z neho mohol používateľ vyťažiť maximum.

Jedinečné úpravy systému zdokonaľujú používateľský zážitok

Samsung tu už klasicky využil svoju nadstavbu OneUI s Androidom 10, no systém upravil o viacero užitočných funkcií a taktiež spolu s vývojármi prispôsobil skladaciemu mechanizmu aplikácie.

Zobraziť celú galériu (70)
Matúš Mitro/FonTech

Pri používaní som si osvojil viacero návykov, ktoré spríjemňovali prácu s týmto kúskom. Samotný mechanizmus umožňuje otvoriť konštrukciu v rozličných uhloch. Pokiaľ je však smartfón otvorený do 90° uhla, vybrané aplikácie sa rozdelia na polovicu, čím zefektívnia ich používanie.

Takúto možnosť som využil napríklad pri fotografovaní, kedy vrchná polovica zariadenia zobrazovala pohľad z fotoaparátu a v tej spodnej sa nachádzali ovládacie prvky, spolu s náhľadom vytvorených snímok. Takýto potenciál má napríklad aj YouTube, ktorý pri napoly otvorenej konštrukcii zobrazí vo vrchnej polovici obrazovky video a v tej spodnej ďalšiu ponuku aplikácie.

Dostávame sa však k multitaskingu, ktorý je jednou z najsilnejších stránok tohto netradičného zariadenia. Počas používania som vedel veľký displej rozdeliť aplikáciami a súčasne napríklad písať mail, odpisovať na správy a prehliadať web.

Okrem toho je tu možné využiť aj plávajúce okná, ktoré som si umiestnil podľa potreby kdekoľvek na obrazovke. Jednotlivé súbory ako fotografie, obrázky či tabuľky potom Samsung umožní presúvať z jednej aplikácie do druhej jednoduchým potiahnutím.

Práve vďaka takýmto softvérovým vychytávkam je Galaxy Z Fold 2 unikátom v segmente, ktorý sa hodí najmä pre manažérov a ľudí pracujúcich „za pochodu“. Zároveň som si však smartfón užil aj pri multimédiách. Prehrávanie filmu na Netflixe môže spríjemniť aj tá vonkajšia obrazovka. Tu však ešte nie je všetko dokonalé.

Pri používaní aplikácií na vonkajšom displeji totiž tento skladací model umožňuje prejsť na plynulé používanie na veľkom displeji po otvorení konštrukcie. Vďaka takémuto prechodu je možné pokračovať nerušene v práci na väčšej obrazovke, avšak prechod z veľkej na menšiu už nie je tak jednoduchý. Mnohé aplikácie to nepodporujú a pre zobrazenie na menšej obrazovke po zatvorení konštrukcie je ich potrebné reštartovať.

Podobne však stále nie sú všetky aplikácie prispôsobené ani na veľký 7,6“ panel. Hoci väčšina titulov dokáže obraz roztiahnuť aj na displej s netradičným pomerom strán, občas sa môže používateľ stretnúť s nesprávnym zobrazením.

Takýto prípad je napríklad pri Instagrame, ktorý nie je pre Galaxy Z Fold 2 prispôsobený, alebo niektorých hrách a iných aplikáciách. Avšak, Facebook, Messenger, Chrome, Gmail, YouTube, Office aplikácie alebo taký Netflix to zvládajú bez problémov.

Zobraziť celú galériu (70)
Matúš Mitro/FonTech

Aplikácie však nepôsobia len akoby mali roztiahnutý obraz, zobrazovaný obsah je aj na veľkom displeji dostatočne ostrý a ani pri zobrazovaní fotografií vytvorených iným smartfónom nedochádza k rozmazaniu alebo roztiahnutiu snímok. Samsung tak systém a jeho funkcie pripravil na obriu obrazovku skutočne dobre.

Fotoaparát nesklame, no zákazník by si zaslúžil viac

Galaxy Fold 2 reprezentuje najdrahší a najvyspelejší segment smartfónov, kde by už používateľ očakával absolútny technologický vrchol v každom aspekte. Nanešťastie to nie je prípad fotoaparátu. Samsung tu nepreniesol trojicu hlavných objektívov z Galaxy Note 20 Ultra a miesto nich tu stavil na tri 12 MPx snímače pre všetky fotoaparáty.

Aj keď je ich rozlíšenie rovnaké, líšia sa ďalšími vlastnosťami. Hlavný širokouhlý objektív disponuje 1,76“ veľkým snímačom, clonou f/1.8 či optickou stabilizáciou. Tú nájdeme aj v prípade teleobjektívu, ktorý taktiež podporuje 2-násobný optický a 10-násobný digitálny zoom, clonu f/2.4 a je vybavený 1“3,6“ snímačom. Trojicu uzatvára ultraširokouhlý objektív so 123° uhlom záberu a clonou f/2.2.

Zobraziť celú galériu (70)
Matúš Mitro/FonTech

Podľa špecifikácií teda môžeme vidieť, že sa nejedná o ten najlepší mobilný fotoaparát, aký má výrobca k dispozícii. To je však škoda, pri tak vysokej cene zákazník skutočne očakáva len tú najprémiovejšiu výbavu. Ani takáto zostava objektívov a snímačov sa však rozhodne nemá za čo hanbiť, podáva totiž skvelé výsledky, a to ako počas dňa, tak aj v noci.

Širokouhlý vs. Ultraširokouhlý

[twenty20 img1=“244099″ img2=“244101″ offset=“0.5″]

Širokouhlý vs. Teleobjektív

[twenty20 img1=“244095″ img2=“244097″ offset=“0.5″]

Širokouhlý vs. 10-násobný zoom

[twenty20 img1=“244104″ img2=“244105″ offset=“0.5″]

Klasický vs. Portrét

[twenty20 img1=“244107″ img2=“244106″ offset=“0.5″]

Zábery sú dostatočne sýte a plné farieb, kontrastu, avšak nevynikajú ostrosťou. Za bieleho dňa sú hlavné fotoaparáty schopné zhotoviť kvalitné snímky, pri prepínaní medzi jednotlivými objektívmi je viditeľný rozdiel v ich kvalite a farebnosti. Najväčší rozdiel som pozoroval pri teleobjektíve, ktorý stráca v porovnaní s ostatnými objektívmi farby a fotky ním vytvorené sú akési menej živé.

Klasický vs. Nočný režim

[twenty20 img1=“244112″ img2=“244113″ offset=“0.5″]

Všetky fotografie v plnom rozlíšení nájdeš na tomto odkaze.

Fotografie pri nedostatku svetla sú taktiež na výbornej úrovni. Na pomoc potom prichádza ešte nočný režim, ktorý dodá fotografiám ďalšiu svetelnosť. Prekvapil ma však režim stabilizácie, ktorý značne ovplyvňuje kvalitu videí najmä v noci. Po jeho aktivácii nedostáva snímač dostatok svetla a aj v osvetlených oblastiach nahráva skutočne tmavé zábery s vyšším šumom.

Bez využitia stabilizácie sú zábery o poznanie lepšie a dostávajú viac svetla. Navyše, bez zapnutej stabilizácie nie je možné prepínať medzi objektívmi a nahrávanie prebieha v akomsi režime priblíženia, nekorešponduje s obrazom pri fotografovaní. So stabilizáciou je potom na výber len hlavný a ultraširokouhlý objektív, no ako som spomínal, na úkor kvality.

Hoci teda nejde o najlepší fotoaparát Samsungu, aj tak je hodný vlajkovej lode. Z môjho pohľadu by si však v danej cenovej kategórii používateľ rozhodne zaslúžil niečo viac, čo v iných smartfónoch nenájdeme.

V tomto smere sa ale výrobca spoľahol prevažne na nový spôsob fotografovania. Skladacia konštrukcia totiž otvorila nové možnosti ako vytvárať fotografie či videá a po jej sklopení do pravého uhla sa aktivuje už spomínané rozdelenie obrazovky. Vo vrchnej časti potom používateľ vidí aktuálny náhľad z objektívu a v spodnej polovici sa zobrazujú ovládacie prvky, spolu s náhľadom predošlých snímok.

Vďaka tomu je možné vytvoriť aj v noci ostrejšiu fotografiu s využitím dlhšej uzávierky bez toho, aby bolo nutné držať smartfón v rukách, kedy by sa záber rozmazal, alebo ho umiestňovať na stabilizátor. Netradičným spôsobom je možné vytvárať aj selfie fotografie, kedy môžeme využiť hneď 2 selfie fotoaparáty. Každý z nich má rovnakých 10 MPx, clonu f/2.2 a podporuje aj 4K video. Rozdiel je však v ich využití.

Kým vnútorný a vonkajší selfie fotoaparát slúžia predovšetkým na fotografovanie pri používaní v otvorenom alebo zatvorenom stave, aplikácia fotoaparátu umožňuje fotiť kvalitnejšie selfie pomocou hlavného fotoaparátu.

Po otvorení smartfónu je k dispozícii aj špeciálny režim, ktorý pre fotografovanie selfie uprednostní hlavný fotoaparát, vďaka čomu budú výsledné snímky o poznanie kvalitnejšie. Vzhľadom na rozmery zariadenia však nie je takéto riešenie príliš praktické.

Medzi ďalšími možnosťami fotoaparátu ale nechýbajú ani známe funkcie z Galaxy Note 20 Ultra, a teda tu je dostupný aj profesionálny režim pre fotografiu a video, kde je taktiež možné nastaviť smer nahrávania zvuku. Ako pri recenzii na vyššie spomínanú vlajkovú loď, aj v tomto prípade myslím, že takúto možnosť využije len špecifická skupina používateľov.

Na jedno nabitie zvládne prekvapivo aj 2 dni

Veľké displeje a výkonný hardvér potrebuje aj veľa energie. Samsung tu síce vtesnal dvojicu batérii, ktoré spolu dosahujú kapacitu 4500 mAh, no ani to nestačí na viac ako 2-dňovú výdrž. Akumulátory dokážu napájať hardvér počas aktívneho používania zhruba jeden deň, no pri striedmejšom používaní som sa dostal aj na 2 dni. Pri náročných úlohách či hraní navyše energie klesá celkom rýchlo.

Našťastie je tu rýchle nabíjanie, ktoré síce výkonom nepoteší, ale v praxi pomôže. Pri dopĺňaní energie sa už z 20 % na 80 % dostaneme v priebehu polhodiny a zvyšná kapacita je doplnená za ďalších 30 minút. Celkovo tak nabíjanie z 20 % doplna potrvá približne hodinu času. Pravdaže, konkurencia to vo viacerých prípadoch zvláda aj oveľa rýchlejšie (za menej peňazí).

Okrem káblového nabíjania tu nechýba ani bezdrôtové, no jeho výkon dosahuje len 11 W a reverzné nabíjanie ponúkne 4,5 W, čo v praxi nie je práve vhodný spôsob ako nabíjať samotný smartfón alebo doplnkovú elektroniku.

Výborný stereo zvuk

Samsung vybavil túto „skladačku“ dvojicou reproduktorov, ktoré prešli úpravou spoločnosti AKG. Zvukové podanie je na veľmi dobre úrovni, hlasitosť zvuku prekonala moje očakávanie a na najvyššej úrovni mi to pripadalo, akoby som v rukách držal externý reproduktor. Obe jednotky sú nastavené na kvalitný zvuk s dostatočnou basovou zložkou, pričom nezabúdajú ani na stredy a výšky.

Zobraziť celú galériu (70)
Matúš Mitro/FonTech

V nastaveniach je možné aktivovať aj Dolby Atmos či využiť ekvalizér na prispôsobenie zvuku podľa preferencií. V tomto smere nemám zariadeniu čo vytknúť, azda len, že reproduktory mohol výrobca umiestniť na pravú polovicu konštrukcie.

Pri uchopení na šírku napríklad počas hrania sa mi totiž často stávalo, že som dlaňami zakrýval mriežky reproduktorov. Smartfón som tak musel otočiť naopak, no potom mi zas prekážal vystupujúci fotoaparát. A aby som nezabudol, 3,5 mm jack tu nenájdeme.

Záver

Skladacie smartfóny sú v segmente technológií relatívnou novinkou. Ide o kategóriu, s ktorou nemajú mnohí výrobcovia dostatok skúseností, no pustili sa do nej tí najodvážnejší – Samsung, Huawei a Royole. Kým posledný menovaný nie je v našich končinách známy, zvyšnú dvojicu pozná každý.

Samsung sa tento rok rozhodol dotiahnuť potenciál skladacieho smartfónu ešte ďalej ako pred rokom. Úprimne povedané, vtedy mu to príliš nevyšlo. Tentokrát som však mal možnosť vyskúšať si zariadenie, ktoré chce verejnosť presvedčiť o budúcom vývoji smartfónov a o tom, akým smerom sa bude segment uberať.

Zobraziť celú galériu (70)
Matúš Mitro/FonTech

Cesta k vytvoreniu dostatočne odolného skladacieho modelu vhodného na každý deň je však ešte trochu dlhšia než sa môže zdať. Galaxy Z Fold 2 nám však ukazuje, že práve Samsung má k dosiahnutiu tohto cieľa bližšie ako ktorýkoľvek iný výrobca. Smartfón s cenou takmer 2000 € ale rozhodne nie je pre masy.

Výrobca sa v prípade druhej generácie zameral na vylepšenie kľúčových oblastí, ktorými sú displej, fotoaparáty a konštrukcia. Všetky tieto časti svojho ďalšieho skladacieho kúsku dokázal o poznanie vylepšiť. Displeje sú väčšie a lepšie ako pred rokom, pánt je odolnejší a fotoaparáty kvalitnejšie, aj keď nie sú z tých najlepších.

Zobraziť celú galériu (70)
Matúš Mitro/FonTech

Samotná myšlienka skladacieho smartfónu sa však nemusí pozdávať každému. Počas môjho testovania mi napadla otázka, ako by na takýto kúsok reagovali ostatní. Preto som sa rozhodol osloviť pár známych a opýtal sa ich, čo si o Samsungu Galaxy Z Fold 2 myslia. Nižšie citujem ich vyjadrenia.

„Galaxy Fold 2 je krásnym dôkazom, ako sa dokáže evolúcia vyvinúť behom jedného roka. Minulý rok sme sa všetci smiali a krútili hlavami nad problémami prvého Foldu, no v roku 2020 sa v nemom úžase prizeráme, ako vyzerá budúcnosť smartfónov. A tá nepríde za dva, tri či štyri roky, musím skonštatovať, že prišla už teraz. Galaxy Fold 2 je asi prvé futuristicky vyzerajúce zariadenie, ktoré to nehrá len na dojem z prelomovej technológie, ale je skutočne praktickým kúskom.“

„Momentálne nevidím príliš veľké uplatnenie takéhoto smartfónu na trhu. Pokiaľ by však bola cenovka nižšia, bolo by to o inom. Teraz je to štart niečoho nového pre úzku skupinu ľudí. Osobne ma však Galaxy Z Fold 2 nesmierne zaujal.“

„Dizajnovo je oveľa vydarenejší ako predošlá generácia, displej vyzerá úchvatne a rovnako ako vonkajší, tak aj vnútorný panel na mňa zapôsobili. Taktiež ma zaujal vylepšený mechanizmus v pánte. Po otvorení je to naozaj „bomba“. Najhoršie na tom je ale tá cenovka, je to príliš drahé.“

Nuž a ako by som hodnotil tento technologický skvost z môjho pohľadu? Druhá generácia Galaxy Z Fold 2 je omnoho dokonalejšia, než som predpokladal. Koncept skladacích smartfónov ma síce príliš neoslovil, no vzhľadom na možnosti takéhoto zariadenia ide o takmer perfektný nástroj pre najnáročnejších.

Ostáva si len počkať, pokým budú takéto modely cenovo dostupnejšie a budú ešte viac zdokonalené ich slabé stránky. Potenciál novo vytváranej kategórie smartfónov je skutočne veľký, no potrvá nejaký čas, kým sa stane mainstreamom.

Čítajte viac z kategórie: Novinky

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú