no-1-d5-hodnotenie2Spoločnosť No.1 sa zameriava na tvorbu inovatívnych smartwatch a tiež obrnených smarfónov. Ide teda o menej preplnené a špecifické trhy. Zatiaľ čo všetci vyrábajú hodinky za 20 €, ktoré majú uzavretý operačný systém bez možností inštalácie aplikácii, No.1 vyrobí smartfón v tvare hodiniek. Teda aby som bol presnejší, ide o smarthodinky s plnohodnotným Androidom 4.4.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Použitie plnohodnotného Androidu robí tieto hodinky naozaj výnimočnými. Oproti tradičnému Androidu Wear obsahujú oveľa viac aplikácii a prichádzajú tiež s nižšou cenu. Výnimkou nie je ani prítomnosť slovenčiny, ktorá je kvôli grafickej nadstavbe prispôsobenej na malý displej mierne strojová. Hodinky zároveň obsahujú všetko, čo robí smartfón smartfónom. Myslím tým Bluetooth, WiFi, GPS, nanoSIM slot a oveľa oveľa viac.

Kľúčové špecifikácie No.1 D5:

 • Všeobecné:
  • GSM (2G): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
 • Rozmery a váha: 200 x 46 x 13 mm, 79,5 g
 • Displej: 1,3″, IPS obrazovka s rozlíšením 360 x 360 pixelov, 391 ppi
 • Čipset: MediaTek MT6572
 • CPU: dvojjadrový ARM Cortex-A7 (32-bit)
 • RAM: 512 MB
 • OS: Android 4.4.2 (KitKat), grafická nadstavba WatchOS 2.0
 • Pamäť: 4 GB (pre používateľa dostupných 2 GB)
 • Konektivita: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Hotspot, Bluetooth 4.0, microUSB 2.0, GPS s AGPS
 • Batéria: 450 mAh
 • Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, 39 ciferníkov, snímač srdcového tepu (kontinuálny)

Balenie

Straty sú povolené

no 1 d5 recenzia (22)
Krabička, v ktorej prichádzajú smartwatch No.1 D5 je malá, vyrobená z lesklého kartónu. Skladá sa z 2 častí, jednej väčšej a druhej menšej. Väčšia, vrchná časť je tvorená veľkým nápisom No.1 a gigantickou „jednotkou“ poskladanou z veľkého množstva malých dlaždičiek s aplikáciami. Špecifikácie si našli svoje umiestnenie na pravej strane veľkej časti.

no 1 d5 recenzia (21)
Malá časť, ktorá sa zasúva do vrchnej, nedostala žiadnu špeciálnu potlač. To čo ju robí špeciálnou je jej obsah. Po otvorení v nej nájdeme hodinky, nabíjací dok, USB kábel, ochrannú fóliu na displej, malý skrutkovač, manuál ba dokonca 4 náhradné skutky, ktoré je možné použiť v prípade straty tých, čo nájdeme už na hodinkách.

no 1 d5 recenzia (20)

Konštrukcia a dizajn

Poctivý kus elegantného kovu

no 1 d5 recenzia (12)
Po konštrukčnej stránke prinášajú No.1 D5 výborné spracovanie. Telo hodiniek je vyrobené z kovu, ktorý sa mi zatiaľ nepodarilo poškrabať, čo je divné, lebo som s nimi nenarábal v rukavičkách. Prežili dokonca pád zo schodov bez jediného škrabančeka. Telo je fakt pevné a odolné, hrany sú mierne zabrúsené, čo ešte viac dotvára eleganciu inteligentných hodiniek. Displej má uhlopriečku alebo skôr priemer 1,3″, čo je 33 mm. Okolo kruhového displeja nájdeme aj čierne 2 mm rámiky + 3 mm kovový rámik. Výsledkom je celková šírka ciferníka 45 mm.

no 1 d5 recenzia (25)
Zo spodnej strany sú hodinky zakryté, ako je to pri normálnych hodinkách zvykom, malým plieškom kruhového tvaru, ktorý je zaistený 4 malými skrutkami. Pod ním nájdeme slot pre nanoSIM. Otváranie je časovo dosť náročné a jeho uzavretie ešte viac, pretože skrutky majú tendenciu odlietať kvôli magnetom, ktoré udržujú spojenie s nabíjacím dokom. Na spodnom pliešku tiež nájdeme 4 piny pre napájací dok a mriežku hlavného a jediného reproduktora.

no 1 d5 recenzia (18)
Všetky ovládacie prvky sa presunuli na pravú stranu hodiniek. Ako to už pri hodinkách býva, veľmi dôležitým faktorom výberu je aj remienok. Ten je pri tele hodiniek veľmi tuhý a netvári sa vymeniteľne. S pohľadom odborného oka vášho hodinára by však výmena remienka nemala byť problém. Remienok je vyrobený prevažne z kože. Jeho zadná časť je ošetrená, aby nevsakovala tekutiny ako je pot, vďaka čomu sa zabráni tvorbe tmavých škvŕn na remienku.

Remienok je celkom tesný, hlavne kvôli tvrdému zahnutiu v kĺboch pri displeji a z toho dôvodu ho neodporúčam pre hrubé ruky. Dĺžka remienka je prispôsobiteľná od 16 do 21 cm. Celkový dojem z držania nezlepšuje ani to, že keď dáte hodinkám náročnú úlohu, je možné pocítiť zmenu teploty na zadnej strane. Nie je to nič extra výrazné, no pokiaľ nie je vaše zápästie zvyknuté na teplo, tak vám aj 3°C navyše dokážu spôsobiť nepríjemné pocity na rukách. Neucítite to až do chvíle, keď si spomeniete na tieto riadky.

no 1 d5 recenzia (17)
Dôležitou súčasťou, ktorá k hodinkám patrí, je dok slúžiaci na prenos dát a nabíjanie zariadenia. K hodinkám sa pripojí na spodnú stranu pomocou silného magnetu. Dok je vyrobený z plastu. Na pravej strane nájdeme microUSB konektor. Komunikáciu medzi hodinkami zabezpečujú 4 piny, ktoré sú pomerne voľné a používanie zariadenia vám môžu znepríjemniť. Doma si však dokážete tieto voľné piny svojpomocne ľahko spevniť otvorením doku a podložením pinov napríklad kusom papiera.

Displej

Elita vo svojej triede

no 1 d5 recenzia (7)
Smartwatch No.1 D5 obsahujú okrúhly 1,3″ displej s rozlíšením až 360 x 360 pixelov. Vďaka tomu je jemnosť tohto displeja výborných 391 ppi. Pre porovnanie, 391 ppi je rovnaké ako FullHD displej na uhlopriečke 5.63″. Môžem si teda dovoliť povedať, že hodinky obsahujú displej s jemnosťou podobnou FullHD rozlíšeniu. Vďaka tomu je takmer nemožné rozoznať jednotlivé pixely voľným okom. Displej tiež dokáže podať naozaj vierohodné farby a taktiež disponuje jedným z najlepších pozorovacích uhlov. Pri kritických uhloch je na hodinkách takmer nepozorovateľná zmena farby displeja.

no 1 d5 recenzia (9)
Nič ale nie je dokonalé a aj displej No.1 D5 hodiniek má svoje muchy. Zobrazovací panel disponuje malým rozsahom minimálneho a maximálneho jasu, ktorý vás však nebude obmedzovať počas všedných dní a hodinky poslúžia svojmu účelu. V menu napájania, ktoré vyvoláte podržaním tlačidla napájania, nájdete iba 3 stupne jasu, no v prípade, že máte špeciálne požiadavky, v nastaveniach môžete jas nastaviť oveľa väčším rozsahom. Minimálny jas je trochu vyšší, no pokiaľ sa nechystáte čítať rozsiahle elektronické knihy, ale použijete hodinky len na nastavenie budíka, zapnutie sledovania spánku či odpovedanie na poslednú SMS, vaše oči to prežijú bez ujmi.

Výkon a pamäť

Multitasking na hodinkách? V súčasnosti áno!

no 1 d5 recenzia (13)
Pamätáte si ešte na váš prvý dvojjadrový smartfón? Ja síce nie, ale ak máte ešte živé spomienky na sekajúci operačný systém a pomalé aplikácie, tak na to môžete čiastočne zabudnúť. Aj keď No.1 D5 poháňa dvojjadrový čipset s mierne zastaralými ARM Cortex A7 jadrami s 32-bitovou architektúrou, vo svete hodiniek ide o slušného hráča. Jadrá sú taktované na 1 GHz a treba si zvyknúť na to, že procesor bude väčšinou vyťažený na 100%.

O grafický výkon sa postará naozaj lenivá grafika Mali-400 MP, ktorá nezvládne vykresliť ani stredne náročné hry a väčšinu jednoduchých. O nečakane použiteľný multitasking sa postará len 512 MB pamäte RAM. Celkovo pôsobí systém neuveriteľne svižne a odladene. Systém rovnako neobsahuje väčšinu aplikácií od Google, čo iné smartfóny áno. To ale neznamená, že si ich nemôžete neskôr doinštalovať.

Celkovo sa určite budete snažiť šetriť priestor, nakoľko zo 4 GB veľkého úložiska máte k dispozícii iba 2 GB. Tie je možné veľmi rýchlo zaplniť a ich rozšírenie pomocou microSD karty nie je možné, čo je naozaj na škodu. Hodinky nevyprodukujú veľa tepla, no pokiaľ nie ste zvyknutí na trochu tepla na zápästí, môžete pociťovať netradičné emócie spojené s nosením hodiniek.

 

TIP: Pre zobrazenie hodnôt prejdite myšou ponad graf.

Rýchlosť zapínania hodiniek dosahuje až 44 sekúnd. Ak však chcete zariadenie vypnúť, potrvá vám to od 12 do 27 sekúnd, čím sa tieto hodinky zaraďujú medzi najpomalšie v zapínaní a vypínaní.

Operačný systém

Použiteľný WatchOS 2.0

no 1 d5 recenzia (8)
Operačný systém Android 4.4.2 s grafickou nadstavbou WatchOS 2.0 je až prekvapivo veľmi svižný a rýchly. Systém bol odľahčený od veľkého množstva zbytočných predinštalovaných aplikácií. Nájdete tam absolútne minimum nevyhnutné na prežite. Ak vám niečo chýba, z Obchodu Play nainštalujete všetko, po čom vaše srdce túži. Hodinky v základnom stave podporujú až 39 ciferníkov, no možné je ich nainštalovať oveľa viac.

Systémový launcher sa skladá z 5 obrazoviek, prvá zobrazuje notifikácie. Druhá, ktorá je tiež domovská, obsahuje jeden z vyššie uvedených ciferníkov. 3. obrazovka je prehrávač hudby. Štvrtá obsahuje malé športové nástroje ako je merač srdcového tepu či krokomer. Na záver, po úspešnom zvolení mesta získate na piatej obrazovke aj predpoveď počasia.

Nainštalované aplikácie sa zobrazia formou zoznamu, ktorý zoraďuje aplikácie podľa najnovších. Hneď na začiatku sú predinštalované aplikácie a po nich prichádzajú tie, ktoré ste si napríklad stiahli z Obchodu Play. Medzi predinštalované aplikácie patria staré známe ako Telefón, Kalendár, Odosielanie správ, Kontakty, Nastavenia, Hudba, Budíky, Prehliadač, Záznam zvuku, Správca súborov a nakoniec aj Obchod Play.

Okrem nich tu nájdeme aj aplikáciu Zdravie, ktorá zastrešuje krokomer a merač srdcového tepu. Cez aplikáciu Weather si nastavíte mesto, pre ktoré sa vám bude aplikácia zobrazovať počasie na 5. obrazovke launchera. Watch Helper zastrešuje kompletnú komunikáciu medzi hodinkami a vaším smartfónom. AppStore je aplikácia, pomocou ktorej si môžete stiahnuť ďalšie aplikácie, ktoré v Google Play nenájdete. Barometer nie je počítadlo vami navštívených barov za noc, ale ide o aplikáciu zobrazujúc vďaka údajom o polohe z GPS a WiFi zobrazí okolitý tlak vzduchu a nadmorskú výšku.

SAMSUNG CSC
Testom som podrobil aj samotný krokomer s následným porovnaním s reálnym mechanickým krokomerom. Pri behu došlo k výraznému rozdielu medzi vstavaným krokomerom v hodinkách a mechanickým krokomerom.

SAMSUNG CSC
Výrazné zníženie rozdielu nastalo až pri chôdzi, kedy sa rozdiel minimalizoval na prijateľnú hodnotu. Hodinky zaznamenávajú kroky počas celého dňa, ale v prípade záujmu si môžete dať nahrať aj zvolený úsek, ktorý bude počítaný oddelene a vždy po spustení sa vymaže stará hodnota. Súčasťou aplikácie zdravie je aj meranie srdcového tepu. Ten po chvíľke načítavania dokáže kontinuálne merať a zobrazovať aktuálny stav na displeji. Vyžaduje sa, aby ste boli v pokoji, pretože meranie prebieha sledovaním žiliek na koži a to je možné ľahko ovplyvniť. Ak sa nejaká chyba vyskytne, sledovanie sa zastaví.

no 1 d5 recenzia (19)
Systémové aplikácie sú výborne prispôsobené pre okrúhly displej a ovládacie prvky sú sústredené uprostred kruhového displeja. Trochu ťažšie sa ovláda Obchod Play, pretože niektoré ovládacie prvky sú mimo displeja. Nie sú však veľmi významné a aplikáciu je možné používať aj bez nich.

Kompatibilita aplikácií s možnosťou budúcej inštalácie do vašich hodiniek je o trochu horšia. Väčšina z nich nie je prispôsobená na malé obrazovky a občas sa stane, že kľúčové ovládacie prvky sa nachádzajú mimo plochy displeja. Teraz si uvediem pár aplikácií, na ktoré ste sa pýtali najviac.

Facebook, Messenger, Facebook Lite

[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.lite“]

Veľmi často od vás dostávam otázky na nejaké hodinky, pomocou ktorých si dokážete písať s priateľmi na Facebooku. Obyčajné hodinky takéto funkcie nepodporujú. Hodinky s Androidom však áno. Všetko toto znie na papieri úžasne, ale aké je to v realite s okrúhlym displejom? Aplikácia Facebook zvláda zobrazovať bez problémov novinky, zobraziť komentáre, vyhľadať vašich priateľov a iné. Približne pred rokom sa od nej oddelila aplikácia s názvom Messenger. Pri jej používaní sa dostávame k veľkému problému. Priateľovi síce napíšete správu, no keď  dôjde na odosielanie, vaša správa sa ďalej nedostane. Tlačidlo odoslať správu sa totižto nachádza mimo displeja. Naďalej však môžete odosielať fotografie a nálepky, čítať správy a dostávať najnovšie upozornenia. Toto ale nie je dôvod na to, aby sme to s Facebookom na hodinkách vzdali. V minulosti vyšla tiež verzia aplikácie Facebook Lite, ktorá je určená predovšetkým pre pomalé 2G pripojenie a menej výkonné zariadenia. Ponúka približne rovnaký komfort ako Facebook či Messenger, pracuje oveľa svižnejšie a tiež obsahuje už vstavaný nástroj na odosielanie správ, ktorý odosiela správy hneď po uzavretí klávesnice, takže nemusíte nikde hľadať malé tlačidlo odoslať.

Mapy Google

[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.maps“]

Smartwatch No.1 D5 vďaka GPS dokážu spustiť bez komplikácií Mapy Google. Nejde len o vyhľadanie presnej pozície, ale poradia si aj s navigáciou z bodu A do bodu B. Prostredie máp je takmer identické s tým, ktoré poznáte z vášho smartfónu. Aplikácia sa snaží vykresľovať malý štvorec, aby nedošlo k zrezaniu máp. Po zvolení trasy aplikácia prejde do navigačného módu, ktorý sa nelíši od verzie pre veľké obrazovky. Po prvom pohľade na snímky obrazovky si možno hovoríte, že kto už by len spúšťal mapu na 1,3-palcovom displeji. V realite sú však mapy výborne čitateľné i prehľadné.

Turistická Mapa SR

[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.tekel.tm“]

Keď dokážeme spustiť mapy od Google, skúsime trochu pritvrdiť. Skúsime offline turistickú mapu Slovenska. Aplikácia hneď na začiatku sťahuje skoro 200 MB dát a následne s nimi v reálnom čase pracuje. Na moje veľké potešenie aplikácia prekreslí mapu veľmi rýchlo, dokonca mám pocit, že rýchlejšie než na smartfóne, lebo prekresľujete predsa len menšiu oblasť. Problémy pri práci s aplikáciou sa nevyskytli a práca s ňou je na hodinkách výborná. Netreba zabúdať, že aplikácia si zoberie približne 10% interného úložiska.

No.1 D5 screen 167

Endomondo

[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=com.endomondo.android“]

V smartfóne či hodinkách každého milovníka športu určite nemôže chýbať aplikácia Endomondo. Tento jednoduchý zaznamenávač trasy a vašich športových výkonov si nájde ľahko svoje miesto aj v hodinkách No.1 D5. Jeho ovládanie je bezproblémové. Niekedy je potrebné dlhšie podržať tlačilo, aby bol zaznamenaný dotyk. Bez problémov funguje aj audio tréner a maximálna úroveň zvuku je dostatočne hlasná na to, aby ste hlas pri behu či inej aktivite počuli aj bez slúchadiel z 0,75 metrov vzdialených hodiniek. Ak vás zaujíma kvalita GPS, jej hodnotenie nájdete v časti konektivita.

Sleep as Android

[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=com.urbandroid.sleep“]

Táto aplikácia na sledovanie spánku sa na hodinkách ovláda pomerne ťažko. Najmä pri ukladaní spánku je veľa ovládacích prvkov mimo displej zariadenia. Na snímanie spánku to však bohato postačuje. Ak máte hodinky na rukách, odporúčam nastaviť čo najnižšiu citlivosť pri sledovaní.

WPS Office

[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.wps.moffice_eng“]

WPS Office sa zaraďuje medzi najlepšie aplikácie na otváranie PDF a iných dokumentov z kancelárskeho balíka Microsoft Office na vašom inteligentnom zariadení. Táto výborná aplikácia sa na hodinkách správa veľmi svižne a dokáže otvoriť aj náročnejšie prezentácie, hárky či dokumenty. Práca s ním je jednoduchá aj na malom displeji.

Vrátim sa späť k systému. Aby bolo možné systém plnohodnotne ovládať aj jedným tlačidlom, je potrebné sa naučiť špeciálne gestá. Namiesto tlačidla späť funguje potiahnutie z úplného vrchu obrazovky prstom smerom dole. Ako rýchly prístup k nastaveniam Bluetooth, párovania, či WiFi, môžete využiť malý panel, ktorý sa vysunie na domovskej obrazovke, keď potiahnete zdola hore. Jas, hlasitosť, šetrenie energie či automatické prebúdzanie nájdete zase v menu napájania, ktoré zobrazíte podržaním tlačidla napájania. Otvorené aplikácie nájdete úplne na spodku zoznamu aplikácií.

Ak by vám tieto skratky rýchlych nastavení boli málo, väčšinu zmien dokážete urobiť v plnohodnotných nastaveniach. Kategorizovanie položiek sa od čistého Androidu výrazne líši. Chvíľu si na to budete musieť zvykať.

Ako ste si už určite všimli, hodinky obsahujú slovenský jazyk. Niektoré časti sú preložené správne, no nájdu sa aj perličky ako „príkon“ (pôvodný text – Charging, správny preklad – Nabíjanie) či „nakladám“ (pôvodný text – Loading, správny preklad – Načítavanie). V neposlednom rade tu nájdeme aj zlepence angličtiny a slovenčiny. Vo všeobecnosti však platí lepšie, než nič.

Výdrž batérie

Záleží na každom detaile

SAMSUNG CSC
Ako je pri systéme Android zvykom, spotrebu je veľmi ľahké ovplyvniť. Hodinky obsahujú 450 mAh batériu a vydržali mi v priemere jeden deň, maximálne 1,5 dňa, ale používal som ich naozaj často. Vyššie zobrazený graf batérie zahŕňal sledovanie 5 hodinového spánku pomocou aplikácie Sleep as Android , čo zobralo asi 30% batérie.

SAMSUNG CSC
Výdrž hodiniek najviac ovplyvní automatické rozsvietenie displeja, keď sa naň pozeráte. Táto funkcia totiž generuje rozsvietenia displeja a zároveň vyžaduje neustále spracovávanie údajov zo senzorov. Každým rozsvietením sa procesor a väčšina aplikácií prebudí z režimu spánku, čím sa spotreba na pár minút výrazne zvýši. Spárovanie cez Bluetooth hodinkám nerobí s výdržou problémy. Spojenie je tu riešené inteligentným spôsobom, vďaka čomu sa dá ušetriť veľa energie a nepocítite skoro žiadne skrátenie výdrže. Hodinky nabijete veľmi rýchlo pomocou 1A nabíjačky za 36 minút z 15% na 90%. Pre lepšiu výdrž odporúčam vždy zatvárať aplikácie na pozadí.

Multimédiá

Na hodinky prekvapivá výbava

no 1 d5 recenzia (14)
Z multimediálneho hľadiska tieto hodinky síce môžete použiť napríklad na pozeranie videí z Youtube a iných podobných aplikácií, ale z dôvodu malej internej pamäte si vlastné súbory veľmi neprehráte. Ďalšou chybičkou krásy, ktorá môže pokaziť váš multimediálny zážitok, je veľkosť displeja, ktorý je naozaj malý. Smartwatch obsahujú jeden hlavný reproduktor, ktorý hrá čisto, bez šumu, ale nedáva do toho „celý svoj život“. Na priestorový zvuk môžete teda zabudnúť. Ak by vám ale tento reproduktor nestačil, pomocou Bluetooth pripojenia si môžete pripojiť bezdrôtové slúchadlá či reproduktor. Aplikácia hudby má jednoduchý dizajn, nečakajte od nej zázraky a vymoženosti ako je napr. ekvalizér.

Konektivita

Hodinky s 2G, GPS, WiFI, Bluetooth. Čo viac chcieť?

SAMSUNG CSC
No.1 D5 prichádzajú s oslnivou výbavou konektivity zahŕňajúcou 2G pre jednu nanoSIM, ktorú je možné vložiť do slotu pod kovovým krytom. Prijem signálu 2G je oproti konkurenčným hodinkám, ktoré sme testovali na veľmi dobrej úrovni. Ďalšou netradičnou vlastnosťou No.1 D5 je prítomnosť GPS. Mám z nej zmiešané pocity a jej poriadne otestovanie ma stálo fakt veľa úsilia. Ak vás zaujala vyššie umiestnená fotka, tak počkajte, až uvidíte ďalšiu.

SAMSUNG CSC
Ak si teraz kladiete otázku prečo je medzi nimi taký veľký rozdiel v kvalite signálu, odpoveď je veľmi jednoduchá. Na prvej fotke nie sú hodinky na ruke. V prípade, že máte hodinky umiestnené na ruke, nie sú schopné vykonať fix. Druhá fotka bola vytvorená už po úspešnom fixe na prvej. Aj toto málo, čo vidíte na druhej fotke, bolo nakoniec po niekoľkých minútach úplne stratené. Akonáhle hodinky z ruky zložíte, tak sa z GPS sa dajú získať uspokojivé výsledky.

Hodinky som otestoval aj v praxi pri jazde na bicykli. Snažil som sa jazdiť čo najrovnejšie a kopírovať cestu, aby ste mohli kvalitu poriadne zhodnotiť. Celý záznam trasy nájdete tu. Pre porovnanie, na tomto odkaze je tá istá trasa zaznamenaná smartfónom Elephone P9000.

Ashampoo_Snap_2016.04.12_23h37m31s_001_
Hodinky obsahujú aj WiFi, vďaka čomu si môžete naplno užívať inteligencie vašich hodiniek. Ak by vám to nestačilo, 2G pripojenie istí všetko. Nakoniec netreba zabúdať na najdôležitejšie pripojenie pre IoT zariadenia, a tým je Bluetooth. Hodinky sa správajú ako smartfón, takže s nimi spárujete všetko, na čo ste zvyknutí z vášho „veľkouhlopriečkového“ miláčika. Nezáleží pri tom, či ide o Bluetooth slúchadlá alebo iný mobil. Hodinky si s tým poradia. Synchronizáciu notifikácii s vašim smartfónom zabezpečuje aplikácia Watch Helper, ktorú stiahnete po načítaní príslušného QR kódu, ktorý nájdete v hodinkách.

Hodinky dokážu synchronizovať „iba“ notifikácie vami vybraných aplikácií, zobrazovať upozornenie na prichádzajúci hovor, presúvať súbory, odinštalovať aplikácie, či spustiť zvukovú odozvu, ak sa vzdialite mimo dosah (nie je možné vypnúť). Keď vám príde notifikácia, hodinky vydajú zvuk prípadne zavibrujú a po rozsvietení obrazovky zobrazia notifikáciu nasledovným spôsobom.

No.1 D5 screen 033

Osobne mi veľmi chýba podpora microSD kariet, ktorú nemajú problém zvládnuť aj oveľa lacnejšie hodinky, prípadne aspoň podpora OTG by nebola na škodu.

Záver

No.1 D5: Plnohodnotný smartfón v tele hodiniek

no 1 d5 recenzia (10)
Hodinky No.1 D5 sú jasnou ukážkou toho, že Android v hodinkách má zmysel a dokáže zázraky. Časom, keď sa plnohodnotná verzia Androidu na inteligentných hodinkách ešte viac rozšíri, dočkáme sa možno aj optimalizovanejších aplikácií tretích strán. Operačný systém však nie je jediná výborná vec, ktorú tieto hodinky ponúkajú. Konštrukcia z pevného masívneho kovu ich robí takmer úplne odolnými voči škrabancom, rovnako ako aj vode. Táto konštrukcia si však vyžiadala ako daň nekvalitný signál GPS, ktorý nie je možné chytiť, ak sú smartwatch umiestnené na ruke. Priestor na zlepšenie tiež vidím v doku nabíjania, ktorý má stále problémy s kontaktmi. Za cenu 103 € ide o naozaj perfektné zariadenie, ktorého kúpu nebudete ľutovať.

Kúpiť No.1 D5 za 103 € v Everbuying.net

Kúpiť No.1 D5 za 103 € v Gearbest.com

+Plusy -Mínusy
+Odolná konštrukcia -Slabé GPS
+Android 4.4.2 -Tuhý remienok
+Kvalitný displej -Absencia microSD/malá interná pamäť
+Slovenčina (aj keď neúplná) -Priemerná výdrž

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP