RECENZIA: Existuje vôbec rovnocenný konkurent na našom trhu? Vyskúšali sme nový hit medzi cenovo dostupnými vlajkovými loďami
+ Skvelý pomer cena/výkon
+ 90 Hz displej
+ Kvalita konštrukcie
+ Výdrž batérie
+ Fotoaparát
+ Kvalitný mono reproduktor
+ 3,5 mm jack
- Starší typ displej (LCD)
- Iba mono reproduktor
- Neprirodzené umiestnenie fyzických tlačidiel
- Pomalšie nabíjanie vzhľadom k veľkej batérii
Motorola priniesla do cenovej kategórie vyššej strednej triedy skvelú vlajkovú loď, ktorá azda nemá premožiteľa v pomere ceny a výkonu. Nový model moto g100 sa pýši výkonným procesorom, zaujímavým dizajnom, 90 Hz displejom i dlhou výdržou batérie a slušným fotoaparátom. Ako jedna z mála vlajkových lodí prináša aj 3,5 mm jack. Výrobca však spravil kompromis a využil konvenčnejší LCD displej miesto modernejšieho AMOLED displeja a taktiež tu nenájdeš stereo reproduktory. Napriek tomu je Motorola moto g100 jedným z najdostupnejších a najlepších smartfónov s prémiovou výbavou.
Motorola už od začiatku tohto roka predstavuje jeden model smartfónu za druhým. Po vlne cenovo dostupných modelov, akým bol napríklad Motorola moto g30, ktorý som si mohol vyskúšať prednedávnom, prišla na rad aj vybavenejšia novinka, ktorá sa pýši titulom najrýchlejšieho smartfónu tejto modelovej série.
Spoločnosť totiž ukázala v segmente cenovo dostupných vlajkových lodí kúsok, ktorý sa chce svojou výbavou vyrovnať aj omnoho drahším prémiovým modelom, no práve cenou ukazuje, že je oveľa dostupnejší. Novinka za „pár stoviek“ môže používateľa prekvapiť v mnohých smeroch. Nedávno sme ti ju predstavili v našom špeciálnom článku a teraz sme všetky naše dojmy zhrnuli aj vo finálnej recenzii.
Pôsobivý dizajn s kvalitnou konštrukciou
Pri výbere nového smartfónu sú tieto aspekty jednými z prvých vlastností, ktoré „udrú“ záujemcovi do očí. V tomto smere si Motorola zachovala chladnú hlavu a znova využila overené dizajnové prvky, ktoré nepôsobia nijak rušivo, nevytŕčajú z radu, no vo výsledku tvoria príjemne vyzerajúci smartfón s modernejším vzhľadom.
Na prednej stene lemujú displej trochu hrubšie rámiky, vďaka ktorým tu ale nenájdeme žiadne „prestrelené“ zakrivenie obrazovky alebo extrémne tenkú hranicu medzi displejom a konštrukciou. Aj tu vidieť, že Motorola stavila na istotu a svojim fanúšikom prináša smartfón s akýmsi univerzálnym dizajnom, ktorý nič nepokazí.
Do celistvosti displeja zasahujú len dva malé otvory pre predný fotoaparát. Všetky ďalšie prvky, ako reproduktor pre volania a snímače, sú vhodne ukryté vo vrchnom rámiku obrazovky. Bočnú stranu zariadenia tvorí kovový rámik, v ktorom je usadená trojica hardvérových tlačidiel. Napravo už tradične nájdeme tlačidlo pre napájanie a ovládanie hlasitosti.
Tlačidlo uzamykania a napájania je špecificky upravené a mierne zapustené do bočného rámika, nachádza sa v ňom totiž aj snímač odtlačkov prstov, vďaka čomu sa dá smartfón odblokovať aj bez jeho stlačenia. Náprotivná strana obsahuje tlačidlo pre privolanie hlasového asistenta od Googlu. Používateľ tak má Google Asistenta vždy na dosah prsta.
Voči takto umiestneným tlačidlám však mám menšie výhrady. Nachádzajú sa totiž až neprirodzene vysoko a pri bežnom uchopení smartfónu v dlani som na tlačidlá jednoducho nedotiahol a s prstom som sa musel vždy poriadne natiahnuť.
Najzaujímavejším dizajnovým prvkom smartfónu je zadná plastová stena, ktorá hostí hneď štvoricu snímačov v štvorcovom uložení, pod ktorými sa nachádza duálna LED dióda a mikrofón, po okrajoch sú rozmiestnené ďalšie 2 mikrofóny. V strede zadnej časti púta pozornosť logo výrobcu. Samotný plast sa opäť stáva trendom aj pri omnoho drahších smartfónoch a jeho využitie v moto g100 teda rozhodne nevnímam ako „nedostatok“.
Celý zadok moto G100 sa nesie v gradientnom farebnom štýle, ktorý podľa dopadu svetla kombinuje prechody medzi niekoľkými farbami. V mojom prípade som mal k dispozícii variant Iridescent Ocean, ktorý strieda sýtu ružovú a modrú až tyrkysovú farbu.
Konštrukcia je pevná, vzadu jemne matná a nikde nie je ani najmenší náznak vŕzgania. Odtlačkom prstov sa však používateľ tak či onak nevyhne. Jednoduchý, no modernejší a vizuálne uspokojujúci dizajn smartfónu ma sprevádzal počas celého testovania.
LCD displej, ktorý vie poskytnúť kvalitný obraz aj 90 Hz frekvenciu
Dominantou prednej steny je úzky a vysoký kinematický displej Cinema Vision s pomerom strán 21:9, ktorý dosahuje uhlopriečku až 6,7. Práve vďaka svojej menšej šírke je jeho používanie pohodlné a s prstom som vždy vedel dotiahnuť aj na náprotivnú stranu.
Čo sa týka kvalít samotnej obrazovky, výrobca mohol staviť na kvalitnejší AMOLED panel, ktorý dnes nájdeme aj v dostupnejších smartfónoch. Miesto toho tu ale využil konvenčnejší LCD displej, ktorý však dokáže poskytnúť očakávané kvality. Jeho rozlíšenie dosahuje 2520 x 1080 pixelov.
Najväčšiu výhodu obrazovka čerpá z vysokej obnovovacej frekvencie 90 Hz, ktorú stále nenájdeme ani v niekoľkonásobne drahších vlajkových lodiach. K tomu sa pridáva aj podpora štandardu HDR10 pre lepší dynamický rozsah obrazu a podpora farebnej škály DCI-P3, ktorú využívajú napríklad filmári pri projekcii digitálnych filmov.
Aj takýto „obyčajný“ LCD displej tak dokáže ponúknuť skvelo vyzerajúci obraz v slušnom rozlíšení a s vysokou obnovovacou frekvenciou. Vďaka tejto kombinácii jeho vlastností si používateľ užije ako hranie hier, tak i pozeranie filmov a videí. K skresleniu farieb nedochádza ani pod ostrými pozorovacími uhlami a samotný jas obrazovky je dostatočne vysoký aj pre čítanie na slnečnom svetle.
Kvalitu obrazu si môže pritom používateľ ešte prispôsobiť v nastaveniach, kde si volí druh zobrazovaných farieb – prirodzené, zosilnené alebo sýte. Rovnako tak je možné voliť aj obnovovaciu frekvenciu, kde môže byť zapnutých 90 Hz trvalo alebo pre nižšiu spotrebu energie aj 60 Hz.
Odporúčam však ponechať voľbu obnovovacej frekvencie na smartfóne, ktorý ju v automatickom režime prispôsobuje vždy aktuálnym potrebám používateľa.
Hardvér s poriadnou dávkou výkonu
Motorola pri vývoji tejto dostupnej vlajkovej lode stavila na stále poriadne výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 870 5G, ktorý svojou vysokou výpočtovou silou uspokojí aj toho najnáročnejšieho používateľa. Osem jadier tohto čipu sa stará o celý chod systému i aplikácií bez akéhokoľvek zaváhania a pri bežných aj náročných aplikáciách som mal k dispozícii výkon, ktorý hravo zvládal všetky úlohy.
Zahanbiť sa rozhodne nenechá ani grafický akcelerátor Adreno 650, ktorý je prispôsobený pre náročné grafické operácie a hranie aj tých najlepších mobilných hier. Svojimi schopnosťami dokázal, že „ľavou zadnou“ zvládne aj náročné tituly pri vysokých nastaveniach. Všetky hry, ako aj fotografie, videá a ďalšie súbory, pojme 128 GB vstavané úložisko, ktoré je ale možné rozšíriť o ďalší 1 TB pomocou microSD karty.
Že je výkon motoroly moto g100 skutočne vysoký dokazujú aj výsledky benchmarkových testov, na ktoré stále prihliadajú mnohí používatelia pri výbere nového zariadenia. V tomto smere tu teda máme dočinenia s jedným z najlepších modelov v pomere cena/výkon. Veď sa presvedč sám.
Výsledky benchmarkových testov motoroly moto G100:
- Antutu: 663 510 bodov
- Geekbench (single-core): 965 bodov
- Geekbench (multi-core): 2 838 bodov
- PCMark (Work 2.0): 11 242 bodov
- 3D Mark (Sling Shot Extreme): Maximum (smartfón bol na tento test príliš výkonný)
- 3D Mark (Wild Life): 4 104 bodov
Takmer čistý Android 11 ponúka užitočné vylepšenia
Operačným systémom v moto g100 je najnovší Android 11, ktorý, ako sme už zvyknutí, výrobca upravil len minimálne o pár vlastných „fičúr“. Celkovo je tento OS prakticky čistým Androidom 11 so všetkými vymoženosťami a funkciami, ktoré už dobre poznáme, vrátane Google Asistenta privolaného aj pomocou samostatného hardvérového tlačidla.
Motorola systému len pridala niekoľko svojich užitočných možností, ktoré zlepšujú používateľský zážitok a prinášajú doplnkové funkcie. Tie sú zoskupené v známej aplikácii Moto, ktorá ponúka prispôsobenie smartfónu, výber rôznych štýlov a tapiet.
Okrem týchto základných úprav si práve tu vie používateľ nastaviť rôzne gestá, pomocou ktorých aktivuje napríklad rýchle spustenie fotoaparátu, zapnutie prisvetľovacej LED diódy, vytvorí snímku obrazovky, aktivuje režim Nerušiť či potiahnutím prsta rozdelí obrazovku. Možností je naozaj dosť, stačí si tak vybrať gestá podľa svojich preferencií.
Bočný snímač odtlačkov prstov potom slúži aj ako prostriedok pre zobrazenie rýchlych skratiek, kedy sa po dvojitom poklepaní otvorí okno s vybranými aplikáciami pre rýchle spustenie. Poradie aplikácií a ich samotný výber je možné upraviť v nastaveniach.
K ďalším užitočným funkciám v moto g100 patria aj nastavenia obrazovky, kde je možné zapnúť vnímavú obrazovku, ktorá sa pri pozeraní používateľa na displej nestlmí či tzv. „Náhľad obrazovky“, ktorý na zamknutom displeji poskytuje základné aplikácie pre zobrazenie času alebo prehrávača hudby.
V oblasti bezpečnosti a overenia používateľa smartfón ponúka okrem už spomínaného a spoľahlivého snímača odtlačkov prstov v bočnom tlačidle napájania aj možnosť overenia tvárou. Túto funkciu zabezpečenia je možné jednoducho nastaviť a urýchliť tak odomknutie zariadenia. Ako snímanie odtlačku, tak aj overovanie tváre fungovalo vždy spoľahlivo a rýchlo.
Veľkú premiéru má s týmto smartfónom aj podpora funkcie Ready For, ktorá dokáže preniesť obraz na veľkú obrazovku monitora, kedy je možné využiť režim podobný desktopovým systémom, pracovať omnoho efektívnejšie a využiť výrazne lepší multitasking. K displeju sa moto g100 pripája len jediným káblom a nie je preto potrebný žiaden špeciálny dok.
Kvalitná zostava fotoaparátov
Fotoaparát dnes tvorí neoddeliteľnú súčasť všetkých smartfónov a slúži nám na zachytávanie všetkých dôležitých momentov. Mnohokrát sú to však len čísla na papieri, ktorými sa výrobcovia dostupných modelov pýšia a výsledky v realite nespĺňajú očakávania používateľa. To však nemôžeme povedať o fotoaparáte novej motoroly moto g100, ktorá prináša pozoruhodnú fotovýbavu.
Celkovo tu výrobca implementoval až 6 fotoaparátov, z ktorých 2 obsadili prednú stenu a slúžia pre vytváranie selfie záberov. Na tento účel je vyhradený 16 MPx fotoaparát s clonou f/2.2 a technológiou Quad Pixel pre spájanie pixelov. K nemu sa pridáva ultraširokouhlý objektív s clonou f/2.4 a 8 MPx rozlíšením pre vytváranie skupinových selfíčok, ktoré vytvára pri 118° uhle záberu.
Pri fotení selfie snímok používateľ vždy vie, ktorý z fotoaparátov aktuálne používa. Indikuje to totiž kruhové osvetlenie, ktoré zvýrazňuje vybraný objektív. Samotnou kvalitou fotografií selfie fotoaparáty nesklamú, no zásadne ani neprekvapia. Ide skôr o akýsi „zlatý“ štandard, ktorý je navyše doplnený rôznymi softvérovými možnosťami pre skrášlenie tváre a vylepšenie fotografií.
Hlavným lákadlom tejto novinky v oblasti fotovýbavy je však zadný fotoaparát, ktorý už na pohľad priťahuje pozornosť označením „64 MP“. Primárny snímač hlavného fotoaparátu totiž dosahuje práve takéto vysoké rozlíšenie, ktoré poskytuje pri fotení zábery s vysokými detailmi.
V jeho výbave nájdeme aj nízku clonu f/1.7, technológiu Quad Pixel pre spájanie pixelov, čo umožňuje vytvoriť svetelnejšie snímky a pridáva sa tu aj 1/2 optický formát. Sekundárnym objektívom je ultraširokouhlý makro fotoaparát so 117° uhlom záberu schopný zachytiť objekty z tesnej blízkosti pri rozlíšení 16 MPx a s clonou f/2.2.
Tretím objektívom je 2 MPx hĺbkový senzor pre vytváranie obľúbených portrétov s „bokeh“ efektom. Štvoricu objektívov na zadnej stene dopĺňa v podobnom uložením ToF snímač pre meranie hĺbky záberu.
Fotografovanie s hlavným fotoaparátom prináša skvelé výsledky, snímky sú počas dňa dostatočne ostré a detailné s prirodzenými farbami, no slabším dynamickým rozsahom či vyvážením bielej. Farebnosť snímok dokáže doladiť režim „Zvýraznená farba“. Podobný fotografický výstup pritom ponúka fotoaparát aj pri fotení ultraširokouhlých záberov.
Klasický režim vs. Ultraširokouhlá snímka
[twenty20 img1=“273751″ img2=“273752″ offset=“0.5″]
Klasické priblíženie vs. 8-násobný digitálny zoom
[twenty20 img1=“273747″ img2=“273748″ offset=“0.5″]
[twenty20 img1=“273749″ img2=“273750″ offset=“0.5″]
Fotografia bez portrétového režimu vs. Fotografia s portrétovým režimom
[twenty20 img1=“272723″ img2=“272724″ offset=“0.5″]
Prechod medzi 1/2 optickým formátom a hlavným zobrazením sa, žiaľ, spája aj so zmenou teploty farieb. Zatiaľ čo v bežnom režime majú farby tendenciu ísť do chladnejších tónov, pri ultraširokouhlých záberoch idú opačným smerom, teda k teplejším hodnotám. Takýto neduh však trápi aj omnoho drahšie smartfóny, ktoré si s týmto prechodom často nedokážu poradiť.
Špecialitou tohto modelu je spomenutý makro fotoaparát, ktorý je obohatený o dodatočné samostatné osvetlenie. Práve makro objektív totiž potrebuje pri fotení viac svetla aj počas dňa, aby dokázal vytvoriť schopné snímky s dostatkom detailov. V opačnom prípade býva úplne zbytočný.
Makro fotografie
U motoroly moto g100 to nehrozí. Tu si totiž dal výrobca záležať a vďaka prisvetľovaciemu krúžku zvládne fotoaparát slušné makro, ktoré odhalí detaily objektov aj z tesnej vzdialenosti len niekoľkých centimetrov (odhadom 2 – 3 cm). Samostatnou kategóriou je 2 MPx hĺbkový snímač pre portrétový režim. Svojim nízkym rozlíšením neposkytuje najostrejšie fotografie, no dokáže spoľahlivo vytvoriť fotku s rozmazaným pozadím za objektom, teda tzv. „bokeh“ efektom.
Hlavný objektív však vyniká možnosťou fotografovania v plnom 64 MPx rozlíšení, kedy prináša skvelé zábery plné detailov. Okrem toho tu výrobca priniesol aj ďalšie softvérové možnosti pre lepší zážitok počas fotenia.
Spomeniem napríklad režim zvýraznenia farieb, panorámu, fotenie s filtrami, skupinový autoportrét, fotenie s výrezom či kinematografický režim pre vytváranie krátkych pohyblivých záberov. Nechýba tu ani žiadaný nočný režim, ktorý dodáva fotografiám pri nedostatku svetla viditeľne viac svetelnosti.
Fotografie bez nočného režimu vs. Fotografia s nočným režimom
[twenty20 img1=“272718″ img2=“272717″ offset=“0.5″]
[twenty20 img1=“273742″ img2=“273743″ offset=“0.5″]
Všetky testovacie fotografie v plnom rozlíšení nájdeš na tomto odkaze.
V oblasti videa motorola moto g100 poskytuje nevídané nahrávanie v 6K rozlíšení pri 30 fps alebo v 4K/FullHD pri 60 fps, ktoré je dostupné aj pre makro video. Pri natáčaní videí je potom možné zlepšiť stabilitu záberov zapnutím stabilizácie, avšak len v prípade nahrávania 4K/FullHD videí, pri 6K stabilizácia dostupná nie je. Taktiež sa nejedná o optickú, ale elektronickú stabilizáciu obrazu.
Motorola prináša aj možnosť „priblíženia“ zvuku, tzv. „Audio zoom“, kedy je zvuk nahrávaný s ohľadom na priblíženie vo videu. Týmto spôsobom je vo videu teda priblížený nielen obraz, ale aj nahrávaný zvuk z mikrofónov. Premiéru v tomto smartfóne má „duálne snímanie“, kedy je video nahrávané súčasne z prednej selfie kamery aj zadného fotoaparátu.
Používateľ tu má tiež možnosť nahrávania spomaleného videa vo FullHD pri 120 fps alebo v HD až pri 240 fps. Čo sa samotnej kvality videa týka, cez deň to smartfón zvláda primerane dobre, vďaka 6K a 4K rozlíšeniu dokáže vytvoriť ostré nahrávky s prirodzenými farbami, i keď zriedkavo aj s nedoostrením obrazu.
Občasne sa tak stáva, že fotoaparát pri videu opakovane zaostruje nahrávanú scénu. So stabilizáciou sú však videá viditeľne kvalitnejšie a aj tu sa tak môže moto g100 rovnať drahším modelom. V noci sa už objavuje vyšší šum, ktorý s absenciou stabilizácie kazí výsledok najmä pri 6K videách.
Pri videách so 4K a FullHD rozlíšením kvalitu zlepšuje stabilizácia, no opäť fotoaparáty bojujú so silnejším šumom. Napriek tomu sú aj nočné videá na veľmi dobrej úrovni. Celkovo hodnotím fotoaparát v moto g100 ako vydarený počin výrobcu, ktorý tu dokázal implementovať skutočne dobré makro, vysokokvalitný hlavný snímač so 64 MPx rozlíšením a aj nahrávanie videa v 6K rozlíšení.
Obrovská batéria z neho robí aj 2-dňový smartfón
Do tela motoroly moto g100 sa vošla obrovská 5000 mAh batéria, ktorá ponúka poriadnu kapacitu na dostatočne dlhé napájanie výkonného hardvéru aj počas niekoľkých dní. Pravdaže, pod reálnu výdrž sa vždy podpíše spôsob a intenzita používania zariadenia.
Aj pri náročnom používaní som sa však pri plnom nabití vedel dostať na 2 dni používania, počas ktorých som nevynechal aplikácie na sledovanie videí a filmov, sociálne siete, ale ani hranie hier. S veľkou batériou sa tak používateľ nemusí obávať každodenného nabíjania a pohodlne mu s prehľadom zariadenie vydrží na jedno nabitie aj celé dva dni.
Pri nabíjaní cez USB-C je tu potom dostupná technológia TurboPower 20, ktorá zvláda dopĺňať energiu akumulátora pri výkone 20 W. Isteže, nejde o najrýchlejšiu nabíjaciu technológiu na trhu, a preto treba počítať s mierne dlhším nabíjaním.
Počas nášho testovania sa batéria z 20 % kapacity na 80 % nabila za 55 minút a plné nabitie do 100 % potom trvalo ďalších 50 minút. Celkovo sa tak veľká batéria nabila doplna za 1 hodinu a 45 minút.
Rýchle 5G a moderné WiFi 6
Dnes je už štandardom, že nové smartfóny sú pripravené na príchod 5. generácie mobilných sietí. Ani motorola moto g100 nie je výnimkou a požiadavku na podporu 5G spĺňa. Nakoľko však túto sieť zatiaľ na Slovensku nájdeme len v málo lokalitách, používateľ bude aj najbližších pár rokov primárne využívať 4G pripojenie.
Smartfón umožňuje využívať súčasne 2 nanoSIM karty, ktoré sa delia o hybridný slot s microSD kartou. Je však potrebné si zvoliť, či bude moto g100 fungovať v úlohe dvojsimkového zariadenia, alebo dá používateľ prednosť rozšíreniu vnútorného úložiska microSD kartou, a pritom využije jednu nanoSIM kartu.
V prípade pripojenia k WiFi sieti je v modeli g100 k dispozícii už novší štandard WiFi 6, ktorý zaisťuje stabilnejšie a rýchlejšie pripojenie v 2,4 GHz aj 5 GHz pásme. Pri pripájaní bezdrôtového príslušenstva využije používateľ štandard Bluetooth 5.1 a napríklad pre potreby platieb kartou tu nechýba ani NFC. O navigáciu sa v tomto zariadení stará hneď niekoľko lokalizačných systémov. Nájdeme tu pozičný systém GPS, AGPS, LTEPP, SUPL, GLONASS a Galileo.
Jeden mono reproduktor so slušným zvukom
Zvuková stránka smartfónov je u výrobcov mnohokrát podceňovaná. Ani niektoré prémiové modely neprinášajú dostatočne kvalitné reproduktory, ktoré by boli hodné vysokých cien. Podmienky v cenovo dostupnejších modeloch bývajú pritom ešte horšie.
To ale neplatí pri motorole moto g100. Tá síce disponuje len jedným mono reproduktorom a nie stereo sústavou, no aj ten jeden reproduktor ponúka vcelku slušnú kvalitu zvuku, ktorú je možné ešte mierne zvýšiť úpravami v nastaveniach.
Na prvé počutie ploché zvukové podanie je možné upraviť o hlbšie tóny, vyššie stredy a vokály podľa preferencií. S aktivovaným ekvalizérom je potom zvukové podanie počuteľne lepšie. Škoda len, že sa nedostalo na takmer štandardné stereo. Okrem toho moto g100 vo výbave prináša aj stále zriedkavejší 3,5 mm jack, ktorým poteší používateľa uprednostňujúceho klasické káblové pripojenie slúchadiel.
Zhodnotenie
Dnešný trh smartfónov je skutočne presýtený najrôznejšími modelmi v rôznych cenových kategóriách. Kto však nechce míňať 4-cifernú sumu za prehnane drahú vlajkovú loď ovenčenú najmä zvučným menom, môže siahnuť po omnoho rozumnejšej alternatíve s obdobnými aspektmi, no výrazne nižšou cenovkou.
Motorole sa v modeli moto g100 podarilo dosiahnuť skvelé vyváženie pomeru ceny a výkonu, nakoľko ponúka vlastnosti skutočných vlajkových lodí, a to už pod 500 €. Do 11. apríla si ju môžu zákazníci kúpiť len za 399 €, potom bude stáť 499 €.
Už za takúto slušnú cenu pritom ponúka množstvo prvotriednych vlastností, a to od vysokého výkonu, slušného displeja s 90 Hz frekvenciou, až po veľkú batériou s dlhou výdržou a kvalitný fotoaparát. Práve motorola moto g100 je tak dôkazom toho, že skutočná vlajková loď vôbec nemusí stáť horibilné sumy.
Čítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Za menej peňazí už lepšie auto nekúpiš. Tento nový hybrid je dokonalý pre Slovákov (TEST)
RECENZIA: Z legendárneho „Géčka” spravili elektromobil. V teréne je famózny, na cestách ho zabila spotreba
Našli sme najlepšiu elektrickú dodávku. Na jedno nabitie prejde stovky kilometrov
Je ako Tarzan na steroidoch. Novinka zo sveta Spider-Mana je plná brutality, ale má problém (RECENZIA)
RECENZIA Padla nám z neho sánka. Volkswagen postavil dokonalú elektrickú náhradu za Passat
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Obľúbená potravina Slovákov zlacnela. Hlavným dôvodom zmien cien je počasie
Svetoznámy analytik: Memecoiny čaká cenová explózia. Na rade sú Beyoncé a Taylor Swift
Mal zobrať úplatok v hodnote takmer 180-tisíc eur. Ukrajinská bezpečnostná služba zadržala hlavného armádneho psychiatra
Ďalší štátny IT systém v problémoch: Úrady nevedia spárovať platby občanov a firiem
Americké námorníctvo „zmenilo kurz“. Nové bezposádkové plavidlá budú lacnejšie a s univerzálnym dizajnom
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Bol na mizine, dnes jeho spotrebiče zarábajú miliardy. Toto je príbeh génia, ktorý založil slávnu značku
- Hráči ostali nepríjemne prekvapení. Cena GTA 6 má atakovať magickú hranicu
- Jej predaje začali okamžite klesať. Nemci začali bojkotovať Teslu, majú na to neuveriteľný dôvod
- Elektromobily sklamali, predaje áut stúpli. Európania vo veľkom kupujú prekvapujúci typ pohonu
- Medzihviezdne cestovanie má vážnu slabinu. Vedci upozorňujú na signály zo Zeme
-
- V kľúčovom teste uspela. Európska krajina dá desivej zbrani za miliardy eur revolučné palivo
- Elektromobily sklamali, predaje áut stúpli. Európania vo veľkom kupujú prekvapujúci typ pohonu
- Stálo miliardu eur a má vydržať 100 000 rokov. Severský štát ukázal riešenie problému jadrovej energie
- Hráči ostali nepríjemne prekvapení. Cena GTA 6 má atakovať magickú hranicu
- Luxusný Maybach má nového rivala. Nečakaná „automobilka“ ukázala obrovskú beštiu s 1000 koňmi
-
- V kľúčovom teste uspela. Európska krajina dá desivej zbrani za miliardy eur revolučné palivo
- Automobilky robili veľkú chybu: Francúzom stačil jeden model na elektrický prevrat, Nóri dokázali nemožné
- Ľudia na ňu takmer zabudli. Slávna automobilka znova ožíva, pripravuje dve špičkové autá
- Stálo miliardu eur a má vydržať 100 000 rokov. Severský štát ukázal riešenie problému jadrovej energie
- Slovákom leží v zuboch dodnes. Toto je príbeh filmu, kvôli ktorému Habera zažaloval Tarantinovho žiaka
Vie o nej málo Slovákov. Bezplatná aplikácia vybaví daňové priznanie za teba
Denne cez neho pretečie 9 miliónov m³. Slovenský prepravca plynu zvyšuje kapacitu od susedov
Útok očakávali už vopred. Ruskí hackeri napadli systémy bohatej európskej krajiny
Clá USA ohrozujú trh. Volkswagen varuje pred „škodlivými dôsledkami“
Slovákom zjednoduší cestovanie vlakom. ZSSK spustilo nový webový portál
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Obľúbená potravina Slovákov zlacnela. Hlavným dôvodom zmien cien je počasie
Svetoznámy analytik: Memecoiny čaká cenová explózia. Na rade sú Beyoncé a Taylor Swift
Mal zobrať úplatok v hodnote takmer 180-tisíc eur. Ukrajinská bezpečnostná služba zadržala hlavného armádneho psychiatra
Ďalší štátny IT systém v problémoch: Úrady nevedia spárovať platby občanov a firiem
Americké námorníctvo „zmenilo kurz“. Nové bezposádkové plavidlá budú lacnejšie a s univerzálnym dizajnom
Copyright© 2025 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené