Elephone v poslednom čase vydáva smartfóny ako na bežiacom páse, čo mnoho fanúšikov čínskej techniky od tejto spoločnosti odrádza, keďže to môže vyzerať, tak že im ide hlavne o kvantitu a nie kvalitu. Ľudia sú kvôli to mu mierne skeptickí, pretože nevedia, čo od týchto smartfónov očakávať. Elephone nedávno prišiel s modelom P7000, ktorý považuje za svoju vlajkovú loď, hneď po modeli P8000. Nám sa Elephone P7000 podarilo získať a tak pripraviť pre vás detailnú recenziu.
Elephone P7000 najlacnejšie kúpite v e-shope Coolicool.com!
Pri pohľade na špecifikácie, ktoré tento smartfón ponúka za cenu okolo 200 eur, vás smartfón ihneď zaujme. Je to tak však aj v reálnom živote?
Kľúčové špecifikácie Elephone P7000:
- Všeobecné: GSM (2G) 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, HSDPA (3G) 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz, LTE (4G) pásma B1 (2100 MHz), B3 (1800 MHz), B7 (2600 MHz), B20 (800 MHz)
- Rozmery a váha: 155 x 76.7 x 8.9 mm, 180 g
- Displej: 5.5″, kapacitná IPS LCD obrazovka s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, Multitouch, 401 ppi, Gorilla Glass 3
- Čipset: MediaTek MT6752 (64-bit)
- CPU: Osmejadrový, 1.7GHz, jadrá Cortex-A53
- GPU: Mali-T760
- RAM: 3 GB, LPDDR3
- OS: Android 5.0 (Lollipop)
- Pamäť: 16 GB (pre používateľa dostupných 12,4 GB), slot pre microSD karty
- Fotoaparát: 13 MPx Sony IMX214, LED blesk, autofocus, detekcia tváre, HDR, softvérová stabilizácia obrazu
- Predný fotoaparát: 5 MPx (1080p nahrávanie videa pri 30fps)
- Video kamera: 1080p pri 30 fps, 720p pri 30 fps
- Konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Bluetooth 4.0, microUSB, GPS s AGPS a GLONASS, štandardný 3.5mm audio jack, FM rádio
- Batéria: 3450 mAh
- Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, akcelerometer, informačná dióda, kompas, gyroskop, proximity senzor, Dual SIM (microSIM, dual stand-by), snímač odtlačkov prstov
Balenie
Nadštandardné príslušenstvo
Elephone P7000 prichádza v pomerne veľkej krabici, čo už niečomu napovedá. Hneď po jej otvorení uvidíte samotný smartfón, no okrem neho aj odolné tvrdené sklo na displej. Pod sklom nájdeme ochrannú fóliu na displej a hneď pod ňou flip puzdro s kruhovým výrezom na displej. Okrem toho v balení nájdeme samozrejme adaptér na nabíjanie zariadenia a klasický USB kábel. Súčasťou balenia je aj rýchly návod na obsluhu. Takéto bohaté balenie sa často nevidí a používateľ je ihneď vo výhode, nemusí zháňať ochranné kryty či fólie.
Konštrukcia a dizajn
Kovový rám, ktorý ľahko ohnúť
[/blockquote]
Prevažnú časť konštrukcie Elephone P7000 tvorí plast, ktorý sa nachádza aj vo vnútri zariadenia. Smartfón síce lemuje kovový rám, no celé vnútorné šasi sú z plastu. Aj preto je veľmi jednoduché zariadenie ohýbať, nepotrebujete na to ani veľa sily. Toto považujem za najväčšiu nevýhodu konštrukcie Elephone P7000. Z plastu je vyrobený aj zadný kryt, ktorý drží veľmi dobre a s pukaním alebo vŕzganím som sa stretol len málokedy. Čo sa týka dizajnu, za cenu okolo 200 € nemôžeme očakávať dizajnový skvost, no aj tak si myslím, že P7000 nevyzerá najhoršie. K dispozícii som ho mal v zlatej farbe, ktorá mu určite pristane. Navyše, zadný kryt má textúru pripomínajúcu brúsený kov.
Čo sa rozloženia prvkov týka, prednej strane dominuje veľký 5,5“ displej. Na prvý pohľad sa zdá, že displej má veľmi tenké rámiky, no to len v prípade, keď je vypnutý. Po rozsvietení sa ukáže vcelku veľký čierny rámik. Elephone P7000 nie je zrovna najkompaktnejší smartfón, keďže jeho rozmery sú 155 x 76.7 x 8.9 mm a váha až 180 gramov. Pod displejom sa nachádza trojica kapacitných tlačidiel – menu, domov a späť. V skutočnosti je ale vidieť len domovské tlačidlo, ktoré je podsvietené a zároveň funguje ako notifikačná dióda. Tlačidlo dokáže svietiť rôznymi farbami. Nad displejom nájdeme potom prednú kameru, reproduktor pre hovory, senzor pre automatickú reguláciu jasu a senzor priblíženia (proximity).
Ľavá bočná strana smartfónu obsahuje dvojtlačidlo ovládania hlasitosti, pravá zasa tlačidlo napájania. Na spodnej strane sú len dve mriežky tváriace sa ako reproduktory, no reproduktor je v skutočnosti umiestnený len v jednej z nich. Na hornej strane nájdeme 3,5mm audio jack a tiež microUSB konektor pre pripojenie nabíjačky. Umiestnenie tohto konektora v hornej časti považujem za mierne nepraktické, najmä pri nabíjaní.
Na zadnej strane nájdeme šošovku 13 MPx fotoaparátu, prisvetlovaciu LED diódu a snímač odtlačkov prstov, o ktorom si detailnejšie povieme neskôr. V spodnej časti sa ešte nachádza logo výrobcu. Zadný kryt je odnímateľný a nájdeme pod ním vyberateľnú batériu, dvojicu slotov pre microSIM karty a slot pre pamäťovú microSD kartu.
Displej
Štandardné FullHD
Elephone P7000 prichádza s 5,5“ displejom, ktorého rozlíšenie je 1920 x 1080 pixelov. Toto rozlíšenie sa už stalo štandardom aj pre smartfóny strednej vyššej triedy, akým P7000 je. Hustota pixelov sa zastavila na hodnote 401 ppi. Displej využíva IPS technológiu, ktorá je známa verným podaním farieb, výbornými pozorovacími uhlami a tiež dobrou viditeľnosťou na slnku. Toto všetko spĺňa aj displej Elephone P7000. Jedinú vec, ktorú musím displeju vytknúť, je minimálna hodnota jasu. Tá sa totižto od tej maximálnej odlišuje len veľmi málo a tak vám displej pri používaní v noci nepríjemne svieti do očí. Odporúčam použiť aplikáciu Twilight, ktorou dokážete stiahnuť jas displeja pod minimálnu hodnotu, no stále to nie je ono.
Ak sa vám nebudú páčiť napríklad farby či ostrosť displeja, k dispozícii je technológia nazývaná MiraVision. Tá používateľovi umožňuje prispôsobiť si obraz tak, ako mu to vyhovuje. K dispozícii sú tri režimy – Štandardný, Jasné farby a Používateľský režim. V Používateľskom režime si užívateľ môže nastaviť rôzne parametre, ako kontrast, sýtosť, ostrosť či teplotu farieb.
Výkon a pamäť
Zvláda aj náročné hry
[/blockquote]
Väčšina čínskych smartfónov používa už známy osemjadrový procesor MediaTek MT6752, ktorý nechýba ani v Elephone P7000. Tento procesor je vcelku vydarený a výkonu má naozaj dosť. Beží na takte 1,7 GHz a je založený na 64-bitovej architektúre. Grafický výkon, napríklad pri hraní hier, zabezpečí čip Mali-T760. O plynulý multitasking sa starajú 3 GB operačnej pamäte RAM. Na Elephone P7000 som otestoval hry ako napríklad Modern Combat 5 či Real Racing 3 a ani s jednou smartfón nemal problém. Výkon mu teda nechýba a rovnať by sa mohol aj s oveľa drahšími zariadeniami. Smartfón som otestoval aj v známych benchmarkoch a porovnal s konkurenciou.
Po stránke pamäte ponúka P7000 16 GB vnútornej pamäte. Z nich je pre používateľa dostupných 12,4 GB, pričom pamäť je možné rozšíriť aj pamäťovými microSD kartami.
Operačný systém
Čistý Android 5.0 s funkciami naviac
Ako každý nový smartfón v dnešnej dobe, aj Elephone P7000 prichádza s novším Androidom 5.0 vo svojej takmer čistej podobe. Elephone len pridal niekoľko vlastných funkcií, dizajnové zmeny nenastali. Systém je celkovo stabilný, s pádom aplikácií ani systému som sa počas testovania nestretol. Čo sa týka optimalizácie a rýchlosti, tá by mohla byť na lepšej úrovni, keďže niekedy je cítiť „lagy“. To sa však nestáva často a navyše, Elephone sa snaží systém stále dolaďovať. Počas približne dvoch týždňov testovania mi prišli dve OTA aktualizácie s opravami chýb. Smartfón nemá ani problém s rýchlym prepínaním medzi viacerými spustenými aplikáciami naraz.
Keďže ide o čistý Android 5.0, systém vám bude pravdepodobne dobre známy. Po rozsvietení displeja sa zobrazí klasická uzamykacia obrazovka s rýchlym prístup k telefónu a fotoaparátu. Priamo na uzamykacej obrazovke sa potom zobrazujú notifikácie z aplikácií. Po odomknutí sa zobrazí už klasická domovská obrazovka s možnosťou pridávania widgetov a aplikácií. Systém obsahuje aj menu s aplikáciami, kde sa ukladajú všetky stiahnuté appky. Známe vám bude aj notifikačné centrum. Po prvom stiahnutí lišty sa zobrazia samotné notifikácia z aplikácií, po druhom stiahnutí zasa skratky rýchlych nastavení.
Snímač odtlačkov prstov
Elephone P7000 prichádza aj so snímačom odtlačkov prstov, ktorý sa v poslednej dobe stal populárnym najmä pre menších čínskych výrobcov. Systém umožňuje zaznamenanie maximálne piatich prstov a odomknutie odtlačkom môžete použiť klasicky pre odomknutie smartfónu alebo tiež pre odomknutie vybraných aplikácií. Na váš odtlačok si tak môžete zablokovať napríklad galériu či sms správy. Presnosť snímača nie je 100%, niekedy som prst musel priložiť až trikrát, aby ho snímač zaznamenal, pričom prst musí byť v jednej polohe, akonáhle ho mierne natočíte, snímač prst už nezaznamená.
Gestá
Výrobca do systému Elephone P7000 integroval aj rôzne „off-screen“ gestá. K dispozícii je napríklad prebudenie zariadenia dvojitým poklepaním na vypnutý displej, rovnakú akciu môžete vykonať potiahnutím prsta nahor po displeji. K dispozícii je tiež zapnutie konkrétnych aplikácií nakreslením zvoleného písmena na vypnutú obrazovku. Napríklad, ak nakreslíte písmeno C, spustí sa fotoaparát, ak V, tak kalkulačka. Dostupné sú potom aj voľné písmená, ktoré môžete priradiť k vami zvolenej aplikácii.
Ďalšou vlastnosťou systému P7000, ktorá stojí za zmienku, je vstavané manažovanie práv aplikácií. Používateľ má tak celý systém a svoje bezpečie vo svojich rukách a povoľuje alebo zakazuje určité práva aplikáciám. Zakázať tak napríklad môžete prístup Facebooku k vašim kontaktom, polohe alebo sms správam.
Výdrž batérie
3450 mAh stačí aj na dva dni
Batéria Elephone P7000 má slušnú kapacitu, 3450 mAh. To vám postačí aj na dva dni normálneho používania. Počas môjho testu smartfón vydržal niečo cez dva dni, pričom displej bol zapnutý viac ako 5 hodín. Smartfón som používal na telefonovanie, surfovanie po internete cez WiFi aj 3G pripojenie, no WiFi bola zapnutá neustále, občasné počúvanie hudby a tiež som ho otestoval v benchmark aplikáciách. Aktívna bola jedna SIM karta a jas displeja som si nastavoval manuálne. Cez noc batéria klesla maximálne o 5%. Výdrž batérie hodnotím veľmi kladne a radí sa medzi nadpriemer. Horšie je to však s rýchlosťou nabíjania, keďže batéria sa z 20% na 100% nabíja približne 2 a pol hodiny. Zapríčinené je to pravdepodobne samotným adaptérom na nabíjanie, keďže jeho výstupný prúd je len 1A.
Fotoaparát
Údajný Sony IMX214 snímač
Elephone P7000 údajne prichádza s 13 MPx Sony IMX214 snímačom, ktorý je známy perfektným fotografickým výkonom. Tento snímač môžeme poznať z vlajkových lodí ako Xiaomi Mi4, OnePlus One či LeTV One. V prípade P7000 však dosť pochybujem o použití tohto snímača. Fotografie sú za dobrých svetelných podmienok síce kvalitné, no na Sony snímač to nevyzerá. Je tu však ešte jedna možnosť, a to, že Elephone nedokázal dobre vyladiť hardvér fotoaparátu so softvérom smartfónu. Kvalita fotografií je však vcelku dobrá, no to sa musíte poriadne snažiť. Automatické zaostrovanie funguje dobre, no automatické vyváženie bielej a expozícia už menej, keďže takmer vždy sú fotografie prepálené. Ak chcete mať pekné fotografie, automatiku určite neodporúčam. V prípade horších svetelných podmienok na radu rýchlo nastupuje šum, ktorý celkový dojem z fotografií len zhoršuje.
Fotoaparát P7000 nahráva video vo FullHD kvalite pri 30 fps. K dispozícii je aj digitálna stabilizácia obrazu, s ktorou je však video ešte viac roztrasené ako bez nej. Predný fotoaparát má rozlíšenie 5 MPx a na obyčajné selfie fotografie postačí, no jeho kvalita nie je nijak výnimočná.
Screenshoty z aplikácie fotoaparátu:
Multimédiá
& konektivita
Priemerný zvuk a 4G aj u nás
Čo sa týka mutlimédií, P7000 je priemerný mutlimediálny smartfón. Čo to znamená pre používateľa? Obraz 5,5“ FullHD displeja nijak neohúri, no FullHD filmy na ňom vyzerajú dobre. Rovnako neohúri ani zvukom hlavného reproduktora, keďže zvuk z neho nie je úplne čistý. Zvukový výstup do slúchadiel je na tom lepšie, ale stále sa radí medzi priemer. Vstavaný hudobný prehrávač ponúka rozdelenie skladieb podľa interpretov a albumov, vytvárať si môžete aj zoznamy skladieb. K dispozícii je aj ekvalizér, ktorý ponúka vcelku dosť nastavení.
Po stránke konektivity je Elephone P7000 vybavený Wi-Fi 802.11 a/b/g/n anténou s podporou dual-band, Bluetooth 4.0, microUSB 2.0, GPS s AGPS a GLONASS, štandardným 3.5mm audio jackom a tiež tu nájdeme FM rádio. Fix GPS nie je práve najrýchlejší a presné nie je ani určenie polohy na mape. Prikladám screenshoty z testu GPS, ako aj popis a vysvetlenie.
Testy GPS. Prvý screenshot ukazuje slabší príjem signálu a odchýlku 24 stôp (7,3 metra). Druhý screenshot je z aplikácie Moje Trasy. Telefón som nechal pod holým nebom na jednom mieste zaznamenávať polohu cca 30 minút. Ako môžete vidieť, aj keď bol telefón stále na jednom mieste, poloha dosť skáče a GPS nie je veľmi presné. Pre porovnanie pridávam screenshot z rovnakého testu zo Xiaomi Mi4i, ktorého GPS je výborné.
V podpore Elephone P7000 nájdeme aj 4G LTE siete s pásmami B1 (2100 MHz), B3 (1800 MHz), B7 (2600 MHz) a B20 (800 MHz). To značí úplnú podporu na Slovensku používaných 4G pásiem, takže 4G pripojenie si na tomto smartfóne naplno užijete aj u nás. P7000 tiež podporuje obsahuje dva sloty microSIM karty. Okrem podpory 4G sietí prichádza smartfón aj s úplnou podporou 2G a 3G sietí. Telefonovanie, rovnako ako prehliadanie mobilného internetu je bezproblémové.
Záver
Elephone P7000: Za cenu okolo 200 eur ponúka veľa
Elephone P7000 najlacnejšie kúpite v e-shope Coolicool.com!
Elephone P7000 je podarený 4G LTE smartfón s Full HD displejom a výkonným osmejadrovým procesorom so 64-bitovou architektúrou. Chválim aj použitie 3 GB RAM pamäte, vďaka ktorej je prepínanie medzi aplikáciami veľmi rýchle. Novší Android 5.0 prichádza s niekoľkými funkciami naviac a jeho rýchlosť je dobrá, no mohla by byť aj lepšia. 13 MPx zadný fotoaparát podáva pri troche snahy slušný fotografický výkon a fotografie sú ostré.
Chválim aj dlhú výdrž 3450 mAh batérie a snímač odtlačkov prstov je vítaným bonusom. Toto všetko zakončuje cena len 206 € u nášho partnera Coolicool.com, ktorý nám smartfón poskytol na recenziu. V súčasnosti však so smartfónom dostanete aj slúchadlá Xiaomi Piston 3. generácie zadarmo.
Fotografie v recenzii boli vytvorené fotoaparátom Nikon D7100.
O Nikon D7100
Nikon D7100 je digitálna zrkadlovka určená najmä pre poloprofesionálov a profesionálov. Nikon D7100 dokáže fotografovať v maximálnom rozlíšení 24,1 MPx, disponuje profesionálnym systémom automatického zaostrovania, výkonným hľadáčikom, LCD displejom s vysokým rozlíšením, odolné telo s krytmi zo zliatiny horčíka, dvomi slotmi pre pamäťové SD karty či možnosťou pripojiť si externý mikrofón, slúchadlá či blesk. Zrkadlovka toho dokáže naozaj veľa a vytvára nádherné profesionálne fotografie.
Čítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Objednalo si ho už 20-tisíc ľudí. Škoda začala s výrobou dostupného SUV, ponúkne solídny dojazd
Takýto bizar si nevidel. iPhone s TikTokom predávajú v USA za šialené sumy v miliónoch dolárov
Je až 9-krát rýchlejšia ako zvuk a odolá 1000 °C. Čína ukázala novú zbraň, ktorá vydesila celý Západ
Čína má plán, ako sa navždy zbaviť ropy. Odhalili projekt na gigantickú solárnu elektráreň vo vesmíre
Väčší výkon a úplne nové vychytávky. Samsung oficiálne odhalil novú sériu Galaxy S25
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Na Slovensko sa chystá ďalšia automobilka. Už čoskoro tu bude vyrábať prémiový elektromobil
- Bol na mizine, dnes jeho spotrebiče zarábajú miliardy. Toto je príbeh génia, ktorý založil slávnu značku
- Elektromobily sklamali, predaje áut stúpli. Európania vo veľkom kupujú prekvapujúci typ pohonu
- Jej predaje začali okamžite klesať. Nemci začali bojkotovať Teslu, majú na to neuveriteľný dôvod
- Hráči ostali nepríjemne prekvapení. Cena GTA 6 má atakovať magickú hranicu
-
- Na Slovensko sa chystá ďalšia automobilka. Už čoskoro tu bude vyrábať prémiový elektromobil
- Elektromobily sklamali, predaje áut stúpli. Európania vo veľkom kupujú prekvapujúci typ pohonu
- Bol na mizine, dnes jeho spotrebiče zarábajú miliardy. Toto je príbeh génia, ktorý založil slávnu značku
- Obídu clá a zachránia giganta. Číňania chcú v Európe odkúpiť závody tradičnej automobilky
- Jej predaje začali okamžite klesať. Nemci začali bojkotovať Teslu, majú na to neuveriteľný dôvod
-
- V kľúčovom teste uspela. Európska krajina dá desivej zbrani za miliardy eur revolučné palivo
- Na Slovensko sa chystá ďalšia automobilka. Už čoskoro tu bude vyrábať prémiový elektromobil
- Elektromobily sklamali, predaje áut stúpli. Európania vo veľkom kupujú prekvapujúci typ pohonu
- Automobilky robili veľkú chybu: Francúzom stačil jeden model na elektrický prevrat, Nóri dokázali nemožné
- Stálo miliardu eur a má vydržať 100 000 rokov. Severský štát ukázal riešenie problému jadrovej energie
Vie o nej málo Slovákov. Bezplatná aplikácia vybaví daňové priznanie za teba
Denne cez neho pretečie 9 miliónov m³. Slovenský prepravca plynu zvyšuje kapacitu od susedov
Útok očakávali už vopred. Ruskí hackeri napadli systémy bohatej európskej krajiny
Clá USA ohrozujú trh. Volkswagen varuje pred „škodlivými dôsledkami“
Slovákom zjednoduší cestovanie vlakom. ZSSK spustilo nový webový portál
Copyright© 2025 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené