Recenzia | Doogee F3 Pro: Unikátny bambusový štýl za 150 €

Doogee F3 PRO hodnotenieSpoločnosť Doogee sa zameriava v súčasnosti na tvorbu lacnejších, skôr Low-End zariadení. Tieto zariadenia sa však snažia vynikať dobrými špecifikáciami a vlastným unikátnym dizajnom. Doogee F3 Pro tiež nie je výnimkou a určite ponúka veľa vlastností, ktorými sa pokúsi získať vašu priazeň. Jeho cena v prípade bambusovej verzie je nastavená na 150 €.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Kľúčové špecifikácie Doogee F3 Pro:

 • Všeobecné:
  • GSM (2G): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
  • WCDMA (3G): 900 / 2100  MHz
  • LTE (4G):  800 / 1800 / 2100 / 2600MHz
 • Rozmery a váha: 143 x 71 x 6.9 mm, 164 g
 • Displej: 5″, kapacitná IPS obrazovka s OGS technológiou a rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, Multitouch, 440 dpi, 2.5D Corning Gorilla Glass
 • Čipset: MediaTek MT6753 (64-bit)
 • CPU: Osemjadrový, 1.3 GHz Cortex-A53
 • GPU: ARM Mali-T720
 • RAM: 3 GB
 • OS: Android 5.1 (Lollipop)
 • Pamäť: 16 GB (pre používateľa dostupných 16 GB), rozšíriteľné pomocou microSD až do 128GB
 • Fotoaparát: 13 MPx Samsung ISOCELL snímač, LED blesk, detekcia tváre, HDR, fázové zaostrovanie PDAF, clona f/2.2
 • Predný fotoaparát: 5 MPx snímač OmniVision, interpolacia na 8MPx
 • Video kamera: [email protected] fps
 • Konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, microUSB 2.0, OTG, GPS s AGPS, štandardný 3.5mm audio jack, FM rádio
 • Batéria: 2200 mAh
 • Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, gravitačný senzor, proximity senzor, Dual SIM (microSIM, dual stand-by)

Doogee F3 Pro najvýhodnejšie kúpite v e-shope Gearbest.com!

Balenie

Jednoduché modulové balenie

doogee-F3-pro-recenzia (16)
Doogee F3 Pro prichádza vo veľmi jednoduchej čiernej krabičke so strieborným písmom. Všetko v krabičke je rozdelené do menších čiernych krabičiek, ktoré majú na sebe ikonu toho, čo obsahujú. Ľavá bočná krabička obsahuje EU adaptér a čierny USB kábel. Na pravej strane je plátok s tvrdou penou, v ktorej je umiestnený smartfón. Úplne na spodku balenia je krabička s náhradnou fóliou, handričkou na čistenie displeja, bezpečnostná príručka, rýchly manuál, Doogee nanoSIM → microSIM adaptér a tiež pevný plastový kryt.

doogee-F3-pro-recenzia (29)

DOOGEE F3 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Konštrukcia a dizajn
Tenká konštrukcia so špeciálnymi zadnými krytmi

Doogee F3 Pro
Doogee F3 Pro je na prvý pohľad konštrukčne veľmi vydarený. Na dotyk do ruky pôsobí veľmi pevným a príjemným dojmom. Hrany sú na boku zrezané a potom rovnomerne zaoblené, vďaka čomu je možné zariadenie len tak položiť na bok a na vytvorenie fotiek už nepotrebujete stojan. Využiť sa to dá však len pri veľmi rovnom povrchu, pretože rovná časť je veľmi úzka. To celé by však nebolo možné, keby sa nepresunuli všetky tlačidlá, teda ovládanie hlasitosti a tlačidlo napájania na pravú stranu, čim zanechali ľavý bok čistý a vhodný pre toto použitie. Ľavý bok však vo svojej hĺbke ukrýva ešte kombinovanú zásuvku pre 2 microSIM alebo microSIM + microSD.

Doogee F3 Pro

Vrchná strana je už úplne zaoblená a obsahuje 3,5 mm audio jack. Rovnako zaoblená je tiež spodná strana, ktorá obsahuje microUSB port a tiež mikrofón.

Prednej strane dominuje veľký 5″ FHD IPS OGS displej s 3 mm rámikom aj napriek tomu, že výrobca uvádza 1 mm.


Doogee F3 Pro
Nad displejom je tradične umiestnená selfie kamera, slúchadlo a svetelný senzor.

doogee-F3-pro-recenzia (20)
Pod displejom sú kapacitné tlačidlá, ktoré sú žiaľ nepodsvietené. Ich funkcia je však naznačená reflexnou vrstvou striebornej farby.

doogee-F3-pro-recenzia (19)
Doogeee F3 Pro sa vyrába v 4 variantoch so zadnou stenou z bieleho a čierneho skla, bambusu a tmavého dreva. V tejto recenzii sa ku mne dostala bambusová verzia. Bambusový kryt poskytuje veľa výhod, no má aj pár nevýhod. Medzi výhody patrí výborná odolnosť, nezachytávajú sa na ňom odtlačky prstov, príjemne sa drží v ruke a je tenký a málo rozšírený.  Nevýhodou však je jeho čiastočná priehľadnosť a ťažké čistenie v prípade lepkavejších nečistôt. V ľavom hornom rohu je umiestnený výrazný a vypuklý fotoaparát, vedľa ktorého je umiestnený LED blesk. V spodnej strane zariadenia je logo spoločnosti DOOGEE a tiež hlavný reproduktor.

doogee-F3-pro-recenzia (25)

Displej

Lacnejší

5“ FullHD IPS displej

Doogee F3 Pro
Doogee pri tomto smartfóne siahol po 5″ displeji s FHD rozlíšením, IPS a OGS technológiou. Hodnota maximálneho jasu je dostatočne vysoká, no minimálneho je trochu vyššia. V porovnaní s nedávno testovaným iNew L3 je však výrazne menšia.

SAMSUNG CSC
V tejto cenovej kategórie sú displeje s FullHD stále občas zriedkavé a keď sa tu objavia, ide skôr o tie lacnejšie displeje. Jemnosť použitého displeja pri Doogee F3 Pro je výborná, pixelovú mriežku nie je možné vidieť voľným okom. Čo sa týka pozorovacích uhlov, Doogee si nevedie zle a kvalita farieb sa zachováva. Horšie je to s farebnosťou. Červená a zelená je trochu bledšia, ale celkovo je to v rámci normy a rozdiel nespoznáte, pokiaľ neprirovnáme plný displej k inému.

Výkon a pamäť
Každý si obľúbi 3 GB RAM

Výkon je niečo, o čo sa pri tomto zariadení báť netreba a vo svojej cenovej línii ponúka dostatočný výkon. Bolo potrebné brať aj ohľad na batériu, ktorá má len 2200 mAh a z toho dôvodu bol vybraný 8-jadrový čipset MT6753 od Mediateku so 64 bitovou architektúrou a jadrami s taktom 1.3 GHz. O ešte plynulejší chod systému sa postará pamäť RAM s kapacitou až 3GB, čo uspokojí vaše pamäťové nároky na dlhé roky. Veľkosť vnútorného úložiska dosahuje 16 GB. Ak sa vám to zdá málo, môžete si kapacitu rozšíriť až o neuveriteľných 128 GB pomocou microSD karty.

 


TIP: Pre zobrazenie hodnôt prejdite myšou ponad graf.

Pri hraní hier sa odporúčam vyhnúť najvyššej grafike, pretože použitá grafická karta Mali-T720 nezvláda vykresľovať tie najvyššie detaily pre FHD displej.  Tento mobil tiež nájde využitie počas chladných večerov, ktoré spríjemní nielen zaujímavou hrou, ale aj celkom veľkou dávkou tepla, ktorú je možné pocítiť na ráme zariadenia.

Doogee F3 Pro - 073 - Screen

Operačný systém

„Čistý“ Android nabitý extra funkciami

doogee-F3-pro-recenzia (2)
Slovné spojenie „čístý Android“ tu treba brať veľmi s rezervou. V skutočnosti ide o Android 5.1 Lollipop s mierne upraveným launcherom, nastaveniami, veľkým množstvom aplikácií a nabitý špeciálnymi funkciami. Celý systém je prefarbený do čiernej a bielej, akoby sa ho snažili optimalizovať pre AMOLED displeje, ktorý však tento mobil neobsahuje. Celý systém pracuje veľmi svižne hlavne kvôli zrýchleniu animácií (viac informácií vo Vylepšujeme si fóny z Číny 11#). Systém je výborne stabilný, nič nepadá, nezaznamenal som žiadny samovoľný reštart. Počas testovania bola uvoľnená jedna malá aktualizácia. Všetky základné funkcie sú preložené do slovenčiny, no neskôr uvidíte, že doplnené funkcie nie sú úplne preložené, čo však bežnému používateľovi nebude prekážať, pretože nie sú životne dôležité.

Medzi špeciálne funkcie integrované do tohto systému patria staré známe odomykacie gestá, pri ktorých aktivácií sa zobrazí upozornenie, že môžu zvýšiť spotrebu. Okrem klasických kreslených písmeniek c, e, o, w, z, v, podporuje tiež m na ovládanie prehrávania hudby, ťah gestom do bokov na posúvanie skladieb, ťah hore pre odomknutie a ťah dole pre otvorenie fotoaparátu a dvojklik na prebudenie. Ďalšia zaujímavá funkcia sú bezdotykové gestá. Na svoje fungovanie využívajú svetelný senzor, pred ktorým stačí mávať rukou a posúvať tak fotografie v galérií, pesničky, fotiť, pohybovať obrazovkami launchera, odomknúť. Rovnako je možné ovládať prijímať hovor položením dlane na senzor, alebo zavolať len priložením telefónu k uchu. V nastaveniach je možné nájsť ďalšie špeciálne gestá, ktoré sú rozdelené ešte do dvoch kategórií, a to telefonické gestá a systémové gestá.

Telefonické gestá obsahujú stíšenie hovoru otočením, zdvihnutie hovoru zatrasením, alebo vypnutie reproduktora priložením k uchu. Systémové gestá obsahujú populárny screenshot 3 prstami, ústrižky dlhým podržaním menu tlačidla, vstup do kamery 3 prstami a potiahnutím hore, regulácia hlasitosti dvoma prstami, alebo dvojklik na hocijaké miesto na uzamknutie.

Výdrž batérie

Tu už končí všetka zábava

Doogee F3 Pro
Doogee F3 Pro obsahuje pomerne malú 2200 mAh, ktorá v praxi vydrží na 1,5 dňa veľmi nenáročného používania, ktoré zahŕňa celkovo 3 hodiny hovorov a 30 min zapnutú obrazovku. Wifi bolo iba zapnuté, no iné funkcie som nevyužíval. Nabíjanie prebieha prúdom 1A a kvôli tomu trvá nabitie z 15% na 90% 1 hodinu a 56 minút. Veľkú výhodu však poskytuje nižšia úroveň minimálneho jasu, vďaka ktorému je možné z batérie v prípade núdze vyťažiť o niečo viac než normálne. Výrobca tiež dodáva aplikáciu, ktorá má za úlohu znížiť spotrebu energie na minimum v prípade potreby. Možno si pamätáte ešte na Doogee Valencia 2 Y100 Pro, pri ktorom som spomínal ako sa prejavuje výmena energie s vesmírom. Malé náznaky tohto javu som zaznamenal aj tu, keď som jedným reštartom prišiel o 13% batérie.

Batériu som podrobil aj testu výdrže batérie pomocou PC Mark a Geekbench. Jej skóre je však veľmi nízke a to hlavne keď berieme čas nabíjania skoro 2 hodiny.


TIP: Pre zobrazenie hodnôt prejdite myšou ponad graf.

Fotoaparát

Za svetla príjemné farby, no v tme iba čierna

doogee-F3-pro-recenzia (15)
Doogee sa pri smartfóne F3 Pro rozhodol siahnuť po menej rozšírenom fotoaparáte od Samsungu, rovnakom ako môžeme nájsť aj v Xiaomi Redmi Note 3, obsahujúcom snímač ISOCELL s rozlíšením 13 MPx (softvérovo upravených na 16 MPx), rýchle fázové zaostrovanie PDAF a tiež clonou f/2.2. Fotoaparát dosahuje skôr priemerných fotiek, ktoré sa však vyznačujú výbornou farebnosťou a ostrosťou.

doogee-F3-pro-recenzia (6)
Menšie medzery som si však všimol pri nočných fotkách, ktoré sú veľmi tmavé a nevidí to, čo iné mobily zvládnu. Príjemným prekvapením je HDR, ktoré fotku úplne zmení a rozdiely sú úplne výrazné. Nedá sa povedať, či je lepšie používať HDR alebo nie, pretože každá sa hodí do inej situácie. Pri HDR je možné vidieť naozaj všetko.

Ešte viac fotografií z hlavného aj predného fotoaparátu a v plnej kvalite nájdete tu.

Testovacie video

Doogee F3 Pro prichádza s vylepšenou aplikáciou fotoaparátu, ktorá si zakladá na jednoduchosti, ale ponúka aj režim manual, kde je možné prispôsobovať parametre ako vyvážanie bielej, ISO, expozícia a jas. Nájdeme tu tiež 5 farebných filtrov.

Multimédiá

V

eľa príjemných zvukových vylepšení

doogee-F3-pro-recenzia (4)
Doogee F3 Pro dokáže hravo zvládnuť aj funkciu multimediálneho zariadenia. Jemný 5″ displej s FullHD rozlíšením 1920×1080 zvláda svoju funkciu výborne, a to aj vďaka zobrazovacej technológií IPS, ktorá zabezpečuje výborne farby pod každým uhlom. Zvuk z hlavného reproduktora nikoho neurazí a je možné cítiť mierny náznak basov, ktoré je možné v nastaveniach ešte viac zosilniť. To isté platí aj o zvukovom výstupe cez Bluetooth a 3,5 mm jack. Štandardnou výbavou je neupravený prehrávač hudby a ekvalizér. Bonus však prichádza v podobe zosilňovačov zvuku v nastaveniach a tiež priestorových efektov Film a Hudba, ktoré ulahodia uchu každého odborníka.

Konektivita

Slabý WiFi signál

Výhodou Doogee F3 Pro je, že si dokáže výborne rozumieť so všetkými 4G LTE sieťami na Slovensku. Doogee nemá problémy s jeho príjmom, rovnako ako aj 2G a 3G. Zaznamenal som však slabý WiFi signál. Smartfón tiež zvláda bez problémov DualSIM, OTG cez rozhranie microUSB 2.0, Bluetooth 4.0, GPS s AGPS a FM rádio. GPS som ďalej podrobil hlbším testom. Na prvých dvoch snímkach obrazovky môžete vidieť aplikáciu Moje Trasy, ktorá 30 min zaznamenávala polohu, pričom mobil sa ani nepohol z miesta. Podľa aplikácie však prešiel 29 metrov.

Absolvoval som aj krátku 3 km dlhú vychádzku, kombinovanú s intervalovým tréningom. Celú cestu zaznamenávala aplikácia Endomondo a vďaka tomu si môžete overiť kvalitu polohy v teréne, kde bez väčších problémov sa drží pri ceste s veľmi malými odchýlkami.

Celý záznam z terénu pomocou aplikácie Endomondo nájdete tu.

Záver

Doogee F3 Pro: 

Unikátny bambusový štýl za 150 €

Doogee F3 Pro
Doogee F3 Pro sa snaží vynikať svojim vlastným jednoduchým štýlom, pri ktorom ponúka celkom veľa. Bohužiaľ som pocítil aj dosť veľa kompromisov. Za jeho silnú stránku považujem veľmi pevnú a výborne spracovanú konštrukciu a tiež fotoaparát, ktorý vyniká kvalitou farieb. Výnimkou nie je ani veľmi svižný systém, ktorý má trochu viacej predinštalovaného softvéru. Sklamala ma výdrž batérie a tiež slabší príjem WiFi signálu.

Doogee F3 Pro najvýhodnejšie kúpite v e-shope Gearbest.com!

+ Plusy  – Mínusy
+ Pevná konštrukcia, dobre sa drží v ruke Viac predinštalovaných aplikácií
+ Farebnosť fotiek Slabý príjem WiFi
+ Rýchlosť a stabilita systému Nepodsvietené tlačidlá
+ Plná podpora 4G LTE – Slabá výdrž

Galéria fotografií Doogee F3 Pro:

doogee-F3-pro-recenzia (28)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom