Francúzka spoločnosť Qarnot pred nejakým časom predstavila produkt Q.rad, ktorý využíval procesory AMD Ryzen k produkcii tepla na vyhrievanie obydlí. Teraz Qarnot prichádza s novým produktom Qarnot QC1, ktorý na ohrev využíva pasívny počítač ťažiaci kryptomeny.
Qarnot prišiel s myšlienkou na výrobou produktov využívajúcich cloud computing a dátové servery pre generovanie tepla v obydliach ešte v roku 2010. Tieto produkty začali postupne pre svoje potreby prenajímať spoločnosti ako BNP Paribas, Société Générale, Air Liquide a Blender. Týmto spôsobom sa spomínaným spoločnostiam a Qarnotu podarilo vytvoriť decentralizované datacentrá.
Ohrej svoj domov ťažením kryptomien
Klasické datacentrá produkujú veľké množstvo tepla, ktoré je potrebné odvádzať. Qarnot dokázal využil toto teplo v prospech domácností. Jeho nový produkt QC1 však využíva najnovší trend ťaženia kryptomien. Samotné ťaženie kryptomien je proces vyžadujúci vysoký výkon, pri ktorom samozrejme vzniká teplo. Teraz môže byť toto teplo vďaka produku QC1 taktiež využité v prospech domácností.
Grafické karty od AMD určené pre ťažbu Etherea
QC1 je vybavený dvoma grafickými kartami AMD Sapphire Nitro a Radeon RX580 s kapacitou 8 GB VRAM. Systém je v základe navrhnutý pre ťažbu kryptomeny Ethereum, nie je však problém ťažiť aj iné druhy kryptomien. QC1 je možné nastaviť za pár minút pripojením ethernetového kábla a uvedením adresy svojej virtuálnej peňaženky do mobilnej aplikácie.
Zarábanie ohrievaním
Celý systém dokáže vyvinúť rýchlosť ťaženia na úrovni 60 MH/s. Ohrievač QC1 nemá žiaden harddisk a využíva pasívny ohrev. Cena tohto zariadenia, ale rozhodne nie je nízka. Zakúpiť si ho môžeš za 2900 €. Výhodou je, že zákazník si necháva celých 100% hodnoty vyťaženej kryptomeny. Qarnot tvrdí, že pri súčasnej cene Etherea si môže používateľ zarobiť týmto spôsobom aj 100 € mesačne. Tak čo, šiel by si do toho?
Teraz čítajú

Polícia našla trosky zrútenej rakety SpaceX, spoločnosť chce ich pôvod preveriť

Elektrické BMW na dvoch kolesách - takto môže vyzerať terénne enduro budúcnosti

Veľmi nepríjemný pohľad: Takto vyzerá aktuálne vesmírny odpad okolo Zeme na extrémne presnej animácii

ZAUJÍMAVÉ Výška až 150 metrov a hmoťnosť 18 000 ton. Raketa Sea Dragon mala byť vrcholom ľudského inžinierstva a väčšiu ešte dodnes nikto nepostavil

NESMIEŠ PREHLIADNUŤ Zarábajú násobky toho, čo bežný Slovák. Toto sú virtuálni influenceri generovaní cez PC, máme takého aj na Slovensku
Články, ktoré hýbu svetom

Poznáme dátum vydania ďalšieho Star Trek filmu, no iné veľkofilmy opäť odložili

PRIPOMIENKA Život s elektromobilom na Slovensku: Je to oveľa jednoduchšie ako sa zdá, staré mýty už dávno neplatia

Dvaja kamaráti z Brna predstavili čip, ktorý ti zjednoduší život. Stačí si ho nalepiť na mobil

Špinavý label z československých ulíc búra stereotypy. Slováci investovali tisíce, aby vytvorili „porno“ rodinu
