Správy o expanzii Xiaomi do sveta potešili mnohých fanúšikov. Tí sa dočkajú prvého „kamenného“ obchodu už o pár dní a otvorený bude u našich českých susedov v Prahe. Ceny zariadení a smartfónov v Xiaomi Mi Zone budú aj naďalej rovnako príťažlivé ako pri nákupoch v Číne. 

Pred pár týždňami sme ťa informovali o expanzii čínskeho giganta, ktorý v najbližších troch rokoch plánuje po svete otvoriť až 2000 nových kamenných predajní. Medzi prvými v Európe ho však budú môcť navštíviť naši západní susedia. Presnejšie od 1. augusta v obchodnom centre Atrium Flora v Prahe. Prevádzku a dodávky bude zabezpečovať e-shop Beryko.cz. Veľkou otázkou doteraz ale bola cenovka smartfónov, no s istotou môžeme potvrdiť, že stále ostanú na veľmi priaznivej hodnote. Zákazníci pri otvorení obchodu Mi Zone v Prahe budú môcť vidieť hneď niekoľko skvelých modelov. Medzi nimi nebude chýbať vlajková loď Xiaomi Mi6 či nedávno predstavené Xiaomi Mi Max 2.

Ceny budú stále prijateľné

Oba spomínané kúsky budú dostupné v globálnej verzii, no okrem nich bude k dispozícii aj niekoľko ďalších modelov za lákavé ceny. Zopár z nich nájdeš aj v zozname nižšie, pričom koncová cena je už vrátane DPH.

  • Xiaomi Redmi Note 4 (3 GB RAM/32 GB ROM) – 161 €
  • Xiaomi Redmi 4A (2 GB RAM/32 GB ROM) – 104 €
  • Xiaomi Redmi 4X (3 GB RAM/32 GB ROM) – 146 €

zdroj fotografie: FonTech / Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Nový európsky sklad sa hemží najlepšími Xiaomi smartfónmi. Ich ceny a lacné dodanie sú TOP

Xiaomi Mi Zone je jeden z niekoľkých typov obchodov spoločnosti, no v tomto prípade sa jedná o najmenší z nich, ktorý aj po otvorení v Prahe bude pripomínať akýsi malý showroom. Okrem neho Xiaomi v Číne prevádzkuje aj väčší Mi Store či najväčší možný Mi Home. Podľa dostupných informácií sa časom v Česku môže objaviť aj Mi Store, no s posledným z trojice sa, žiaľ, zrejme za hranicami Číny nestretneme. Tento krok má spopularizovať Xiaomi produkty vo svete ešte viac a nebudú to len smartfóny, ktoré sa do európskych predajní dostanú.

zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpime si aj rôzne gadgety či zariadenia. Len v Európe chce Xiaomi otvoriť zhruba 1000 predajní, pričom asi polovicu bude zdieľať s Nokiou. S touto znovuzrodenou legendou čínsky gigant len pred pár týždňami uzavrel dohodu, ktorá jeho expanzii výrazne napomohla. Slovenskí fanúšikovia však nemusia svojim českým susedom príliš závidieť, pretože už onedlho sa oficiálny Xiaomi obchod otvorí aj u nás na Slovensku. Presný dátum otvorenia ale zatiaľ nie je známy. Dovtedy však môžeš aj ty navštíviť Mi Zone v obchodnom centre Atrium Flora na ulici Vinohradská 2828/151, Praha 3. Oficiálne otvorenie prebehne už 1. augusta o 10:30.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom