Fínska Nokia a čínska spoločnosť Xiaomi dnes oznámili dohodu o vzájomnom poskytovaní patentov, čo pomôže obom spoločnostiam rozvíjať nové produkty.

Podľa tlačovej správy sa obe spoločnosti dohodli v oblastiach IoT, rozšírenej a virtuálnej reality, respektíve v umelej inteligencii. Nokia bola kľúčovým hráčom pri vývoji mnohých štandardov používaných v odvetví mobilných telefónov. Aj dnes veľkú časť príjmov tvoria práve peniaze z udeľovania licencií na patenty, ktoré vybudovala v priebehu rokov. Práve tieto patenty môžu byť kľúčové pre spoločnosti akou je aj Xiaomi pri rozšírení na globálny trh.

zdroj fotografie: Patrik Tarics / FonTech

Nenechaj si ujsť
Výrobca populárnych Mi Band náramkov má nové smartwatch. Sú lacné a na jedno nabitie vydržia až 45 dní

Každý štvrťrok zaznamenáva Xiaomi nárast a veľa fanúšikov čaká na to, kedy sa rozhodne expandovať. India sa už dočkala a spoločnosť tam zaznamenala skutočne veľký úspech. Ako povedal sám hovorca Xiaomi, táto dohoda s Nokiou pomôže s globálnou expanziou, pričom sa nebudú zameriavať len na jeden trh. Čínsky gigant však má takisto svoje vlastné patentové portfólio. Od svojej existencie požiadalo o vyše 16 000 patentov a bolo mu udelených okolo 4000 z toho 1887 je zahraničných. Podľa slov Lei Juna sa spoločnosť zaviazala k budovaniu trvalo udržateľných partnerstiev s globálnymi lídrami.

Spolupráca s Nokiou tak umožní vybudovať vedúce postavenie v oblasti softvéru a služieb, pozoruhodnejšie produkty a služby fanúšikom po celom svete. Môžeme tak očakávať, že v blízkej budúcnosti sa dočkáme expanzie aj na európsky trh, čo by potešilo mnohých fanúšikov. Čo na to hovoríš ? Privítal by si, ak by Xiaomi expandovalo aj na európsky trh?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom