Slováci sa pred pár mesiacmi konečne dočkali vytúženej diaľnice z Bratislavy do Košíc. Paradoxne, táto trasa vedie cez Maďarsko, nakoľko po dokončení diaľničného úseku medzi Košicami a Miškovcom sa už do metropoly východu dostaneš bez toho, aby si musel zísť z diaľnice.

Túto trasu dokonca už začala odporúčať aj navigácia Google. Podľa nej sú obe trasy časovo zhruba rovnaké a líšia sa iba v jednotkách minút v závislosti od aktuálnej premávky. Výhodou diaľnice je ale fakt, že na nej dokáže človek pri ideálnej premávke stiahnuť z výsledného času jazdy podstatne viac ako pri jazde po okreskách.

Google Mapy

Ak navyše pred Donovalmi „chytíš“ kamión, môžeš sa za ním vliecť rýchlosťou 60-70 km/h pokojne aj niekoľko kilometrov. Podobné zdržanie by sa ti na diaľnici stať nemalo, samozrejme, pokiaľ bude ideálna premávka bez kolón a nehôd.

Trasa cez Maďarsko je však o nejakých 50 km dlhšia, čo môže pri elektromobile výrazne zamiešať karty. My sme obe trasy porovnali a prinášame ti kompletný sumár spolu so všetkými výhodami aj nevýhodami spojenými s cestovaním či už jednou alebo druhou trasou medzi Bratislavou a Košicami.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP