Vo všeobecnosti je väčšina používateľov pasívnych a od vecí vyžadujú okamžité fungovanie. Len málokto chce po objednaní služby či tovaru stráviť minúty či dokonca hodiny nastavovaním alebo skladaním. Aj preto sa výrobcovia, vydavatelia či distribútori uchyľujú k tomu, že zákazníkom začali ponúkať komplexné služby, ktoré sú pripravené na okamžité používanie. Výborným príkladom je aplikácia Netflixu.

Aplikácie vo všeobecnosti sú výborným príkladom a po ich nainštalovaní všetko perfektne funguje (vo väčšine prípadov) a nanajvýš sa stačí do aplikácie zaregistrovať. Keďže sa v tomto článku budeme venovať prioritne Netflixu, v jeho prípade sa stačí do aplikácie prihlásiť, mať zaplatené predplatné a používateľ môže sledovať hodiny a hodiny obsahu.

Flickr

Nevyžadujú sa žiadne špeciálne zručnosti či nastavenia. Všetko je intuitívne, rozdelené do kategórií a každý si tak môže veľmi jednoducho a rýchlo pozrieť to, na čo má práve chuť. Dokonca algoritmy dokážu veľmi spoľahlivo odporučiť obsah, ktorý by sa ti mohol páčiť na základe doterajšieho sledovania seriálov a filmov. Všetko sú to však automatické funkcie a mi ti teraz ukážeme niektoré pokročilejšie, vďaka ktorým z aplikácie vyťažíš maximum.

Zmena jazyka

Nie každému môže vyhovovať angličtina, ktorá je v prípade Netflixu prednastavená. Zmenu môžeš vykonať pri editovaní daného profilu, kde si môžeš zvoliť jazyk aký chceš. Výhodou je, že to ovplyvní len daného používateľa. K dispozícii je niekoľko svetových jazykov, medzi ktorými sa nachádza aj čeština. Dávaj si však pozor. Zmenou jazyka sa môže zmeniť aj programová ponuka a v prípade češtiny sa ti zobrazia len tie tituly, ktoré ju majú ako audio stopu, prípadne je dostupná v podobe titulkov.

Výber obsahu a detský režim

Na Netflixe sa aj nachádza obsah, ktorý nie je úplne vhodný pre maloletého diváka. Našťastie sa tomu dá predísť tým, že v danom profile si môžeš zvoliť, aký typ obsahu sa má používateľovi zobrazovať. Dostupné sú štyri rôzne kategórie.

Offline sledovanie

Perfektná funkcia pre mobilné zariadenia. Stačí mať aplikáciu stiahnutú v mobile či v tablete a môžeš si jednotlivé filmy a seriály sťahovať priamo do zariadenia a následne ich kedykoľvek sledovať offline. Všetky stiahnuté tituly sa ti zobrazia v záložke Stiahnuté/Downloads a ich výhodou je, že nezaberajú v zariadení príliš veľa miesta. Ak teda často cestuješ a nemáš k dispozícii stále internetové pripojenie, ide o perfektný spôsob, ako zahnať nudu.

Sledovanie poslednej aktivity

Chceš vidieť, čo sledujú tvoji známi, alebo si nevieš spomenúť na názov filmu, ktorý si v poslednej dobe videl? Aj k tomu môže slúžiť táto funkcia, ktorá zobrazuje posledné zhliadnuté tituly na Netflixe, ale len v prípade zvoleného používateľa. Vidieť môžeš konkrétne názov či dátum. Okrem toho sa môžeš prepnúť aj na záložku Rating, kde uvidíš jednotlivé hodnotenia, ktoré si filmom a seriálom udelil.

Autoplay a kvalita streamu

Ďalšia užitočná funkcia, o ktorej sme ťa bližšie v tomto článku. Otravnú funkciu automatického prehrávania obsahu pri prehliadaní či pri otvorení filmu/seriálu sa dá po novom jednoducho vypnúť priamo v nastaveniach. Okrem toho si tam môžeš zvoliť aj požadovanú kvalitu pri prehrávaní, ktorá je doplnená aj o približnú spotrebu dát, vďaka čomu môžeš vidieť, koľko megabajtov dokážeš ušetriť (napríklad pri sledovaní na mobilných dátach).

Prispôsobenie titulkov

Zobrazovanie titulkov je síce v Netflixe pre väčšinu ľudí perfektne vyriešené, no ak by si ich chcel náhodou upraviť, je tu pomerne široká možnosť ich prispôsobenia. Okrem ich veľkosti si môžeš zmeniť font, farbu či pozadie. Opäť tak urobíš priamo z nastavení daného účtu (Account -> Subtitle appearance), pričom iné táto zmena neovplyvní.

Čítajte viac z kategórie: Ako na to?

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP