Od Star Trek: Beyond ubehlo už dlhých 5 rokov a jediné „novinky“ pre fanúšikov frančízy tak bol seriál Discovery, ku ktorému sa minulý rok pridal obľúbený Picard a Lower Decks. Spoločnosť Paramount Pictures však podľa portálu Variety najnovšie ohlásilo a posunulo dátumy vydania niekoľkých filmov, medzi ktorými je aj ďalšie pokračovanie Star Treku, upozornil Engadget.

Ďalší Star Trek film príde o dva roky

Za posledných pár rokov sme boli svedkami niekoľkých pokusov o nadviazanie na Star Trek: Beyond od Justina Lina, pričom jeden z nich mal režírovať aj Quentin Tarantino, no žiadny z nich nakoniec svetlo sveta neuzrel. Paramount však najnovšie stanovil definitívny dátum vydania tohto pokračovania, ktoré vyjde 9. júna 2023.

Okrem toho však o filme nevieme takmer vôbec nič. Štúdio si minulý mesiac najalo scenáristku Star Trek: Discovery Kalindu Vazquez, aby napísala scenár filmu založeného na jej originálnej myšlienke, ale nie je jasné, či ide o ten istý projekt. Čas tiež ukáže, či sa Paramount bude tohto dátumu držať.

Spolu so správou o novom Star Treku totiž štúdio oznámilo odklady pre niekoľko ďalších filmov, ktorých dôvodom je však stále prebiehajúca pandémia COVID-19 a zatvorené kiná.

Neprehliadni
Lepší ako Game of Thrones? Fantasy hit od HBO čoskoro dostane brutálneho nástupcu – toto je všetko, čo vieme o House of the Dragon

Top Gun: Maverick sa presunul z 2. júla na 19. novembra, zatiaľ čo Mission: Impossible 7 sa oneskoril až na 27. mája budúceho roka. To zároveň posunulo aj nasledujúci film zo ságy Mission: Impossible, ktorý vyjde až 4. novembra 2022 a adaptácia populárnej stolnej hry Dungeons & Dragons, ktorú uvidíme až 3. marca 2023.

Seriálov je požehnane, fanúšikovia sa majú na čo tešiť

Fanúšikov legendárnej vesmírnej frančízy však do roku 2023 čaká ešte množstvo noviniek, ktoré pramenia z rozbehnutých a ďalších. pripravovaných seriálov. Seriál Star Trek: Discovery spolu s animovaným Lower Decks dostanú nové série ešte tento rok, zatiaľ čo druhá séria skvelého Star Trek: Picard dorazí v roku 2022.

Prečítaj si tiež
Dôležitý míľnik. Netflix si miliardovou investíciou zabezpečil exkluzívne práva na skvelé filmy, nájdeš tu Uncharted, Venoma či Spider-Mana

Okrem toho nás tento rok čaká nový animák Star Trek: Prodigy a potvrdený je tiež prequelový seriál Strange New Worlds, ktorého natáčanie má skončiť už toto leto.

Ten nám ukáže príbeh odohrávajúci sa ešte pred Star Trek: The Original Series, keď posádke vesmírnej lode USS Enterprise velil kapitán Christopher Pike. Na obrazovky má prísť v roku 2022.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom