banner-oneplus-3Vedeli sme, že nabíjacia technológia Dash Charge je rýchla, no chceli sme vedieť ako veľmi. Presne tak znie úvod do najnovšieho videa na oficiálnom YouTube kanáli OnePlus. Spoločnosť sa vo svojom novom videu pokúsila porovnať rýchlosť nabíjania OnePlus 3 s vlajkovou loďou spoločnosti Samsung, Samsung Galaxy S7.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

V dnešnej dobe, keď okrem výdrže batérie zákazníkov zaujíma aj dizajn a hrúbka zariadení je nesmierne ťažké vyprodukovať smartfón s dôstojnou výdržou. Použitie nových technológií pri batériách sa zdá byť stále v nedohľadne a tak sa svetoví výrobcovia rozhodli zredukovať aspoň ich otravné a zdĺhavé nabíjanie. Priekopníkom v extrémne rýchlom nabíjaní bola spoločnosť Samsung, ktorá v S7-ke implementovala rýchlonabíjaciu technológiu od spoločnosti Qualcomm. Tá sa stará o naozaj rýchle nabíjanie a Galaxy S7 dokáže nabiť z 1 % na 50 % už za 30 minút. Ďalších 50 %, ktoré chýbajú do plnej kapacity, sa však už nenabíja tak rýchlo a výsledný čas sa oproti prvej polovici zdvojnásobí. To znamená, že plné nabitie trvá presne 90 minút. Vzhľadom na použitie 3000 mAh batérie musíme potvrdiť, že Samsung odviedol naozaj vynikajúcu prácu a rýchlosť nabíjania je neprekonateľná, teda takmer neprekonateľná. Spoločnosť OnePlus so svojím najnovším zariadením predstavila rýchlonabíjaciu technológiu Dash Charge, ktorá zabezpečuje ešte rýchlejšie nabíjanie než juhokórejská konkurencia.

ONEPLUS 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Táto revolučná technológia nabije rovnako veľkú batériu za podstatne kratší čas. Za 30 minút sa OnePlus 3 nabil z 1 % na 64 % kapacity. Do dosiahnutia plnej kapacity batérie sa opäť rýchlosť nabíjania mierne spomalí, no nie je to až také spomalenie, aké môžme pozorovať pri Samsung Galaxy S7. Plné nabitie OnePlus 3 teda zaberie presne 60 minút. Aby toho nebolo málo, tak nabíjanie „zabijaka vlajkových lodí“ sa nespomalí ani vtedy, keď popri ňom necháte displej rozsvietený.

TIP: Recenzia | OnePlus 3: Do tretice všetko dobré

oneplus-3-recenzie-fotografie (44)

Konkurencia od Samsungu by sa teda rozhodne mala od obľúbenej čínskej spoločnosti čo to naučiť, keďže ich vlajková loď sa pri rozsvietenom displeji nabíja skutočne veľmi pomaly. Aký je teda výsledný verdikt? OnePlus 3 v rýchlosti nabíjania bez váhania porazí aj tých najlepších a cestu mu rozhodne neskríži ani velikán, akým je Samsung.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom