Mať perfektný smartfón je relatívny pojem. Pre niekoho sú kľúčové vlastnosti napríklad skvelá kamera, veľké úložisko či čistý Android. Iní zas preferujú radšej nejakú formu nadstavby, veľkú batériu či odolnú konštrukciu. Každý má jednoducho iné preferencie a súčasní top výrobcovia to vôbec nemajú ľahké.

Priniesť rok čo rok inovatívny kúsok je ťažký oriešok a menšie spoločnosti na tom neustále pohoria. Minoritné vylepšenia pri výmene generácií sa však pomaly ukazujú aj pri Apple či Samsungu, teda pri momentálne dvoch najväčších výrobcoch smartfónov. Ako tichý zabijak ich ale veľmi pozorne sleduje stále veľmi mladý výrobca z Číny, spoločnosť OnePlus. Tento niekdajší najprogresívnejší startup na svete je na trhu už tretí rok, no svoju konkurenciu doťahuje miľovými krokmi. Ak sa pozrieme späť do histórie, všetko to začalo pri populárnom OnePlus One, o ktorý bol taký záujem, že ani rok po oficiálnom predstavení sa zákazníci nedokázali k smartfónu dostať. Navyše tu bol neslávny systém pozvánok, ktorý, bohužiaľ, mnohých odradil od kúpy a možno aj celkovo od tejto spoločnosti.

OnePlus One

Rok na to sa objavilo OnePlus 2, ktoré záujem svetového technologického publika ešte väčšmi zvýšilo, avšak pozvánky naďalej ostali. Síce sa po približne polroku zrušili, no tento krok sa pokojne dá považovať ako jeden veľký omyl, keďže túto stratégiu mal výrobca zvoliť už pri začiatku a nie niekoľko mesiacov po, keď už záujem opadol. Opäť o niečo skúsenejší a s veľkou vervou do ďalšieho roka. Týmito slovami bola poháňaná snaha OnePlus pri predstavení celkovo 3. generácie vlajkovej lode. Pozvánky sa nadobro zrušili a predaj bol voľne dostupný pre celý svet.

Ako majiteľ OnePlus 2 som dlho neváhal nad výmenou za novú generáciu, ktorá vo mne opäť priniesla ten nezabudnuteľný hype po novom smartfóne ako pri legendárnom OnePlus One. O týždeň som ho mal doma a poviem vám, že takto vycibrené zariadenie do úplnej dokonalosti u mňa nemalo obdoby. Prekrásny dizajn, prémiový pocit v ruke, bleskový skener odtlačkov prstov, nekompromisný výkon aj vďaka masívnej 6 GB RAM pamäti či perfektný odladený čistý Android s praktickými funkciami navyše. Prvé týždne vo mne suverénne navodili pocit dobre investovaných peňazí.

A postupom času to bolo ešte lepšie. Čím viac som začal „3-ku“ používať, tým lepší dojem na mňa robila, o čom sa môžeš presvedčiť aj v mojej podrobnej recenzii. Žiadny smartfón u mňa nevydrží viac ako polroka a presne po polroku však prišiel vylepšený model 3T, pri ktorom som si ale povedal: Potrebujem ja vôbec o niečo lepší procesor? Lepšiu selfie kameru? Dospel som teda až k záveru, že staršiu generáciu si s pokojným svedomím nechám a budem ju používať aj naďalej. Lepšie som ani nemohol spraviť. Čínsky výrobca zapracoval na svojej nadstavbe OxygenOS, ktorá dostáva pravidelné aktualizácie a medzi prvými už bežím takmer druhý mesiac na najnovšom Androide 7.1.1 Nougat. Nesmierne praktické funkcie mi pomáhajú prechádzať dennými pracovnými úlohami a ten dizajn ma aj po takmer roku neustále fascinuje.

OnePlus rozhodne priniesol nadčasový kúsok, ktorý, ako už aj z môjho okolia pozorujem, prilákal azda najviac nových zákazníkov do radov tejto stále mladej spoločnosti. Potom tu je najrýchlejšie nabíjanie na svete – Dash Charge. Možno si povieš, že radšej mohli dať väčšiu batériu na úkor krajšieho dizajnu. No po používaní tejto pokročilej technológie som dospel k záveru, že pre mňa osobne je rýchle dobitie ďaleko dôležitejšie ako mať dvojdňovú výdrž, no nabíjať zariadenie 2 až 2,5 hodiny. Takto si len smartfón zapojím na polhodinu na nabíjačku a vystačím si na ďalších niekoľko hodín náročnej prevádzky.

Učaroval mi softvér, konštrukcia, prístup spoločnosti, nabíjanie, ale niečo som ešte vynechal. Ó, áno, už viem, fotoaparát. Pre mnohých jeden z najdôležitejších elementov pri výbere nového smartfónu. Pri OnePlus 3 je fotoaparát vskutku silnou zbraňou, keďže je niekoľko rokov známe, že čínske vlajkové lode nie sú príliš dobré čo sa fotografických kvalít týka. Avšak tu je to pravý opak a od denných fotiek až po nočné zábery bude 99 % používateľov nadmieru spokojných. Podpora 4K videa je taktiež výborná, no v tomto prípade mierne postrádam lepšiu stabilizáciu obrazu, čo považujem za jedno z najväčších negatív.

Nemusíš si kúpiť Apple či Samsung, aby si mal perfektný smartfón! Takto znie nadpis tohto článku. Mojím cieľom nie je ťa teraz presviedčať, aby si odišiel od jedného či druhého giganta a uprednostnil OnePlus. Naopak, mojím cieľom bolo poukázať na pre mňa stále len ťažko prekonateľné kvality tohto výrobcu, ktoré sú plne porovnateľné s vyššie zmienenými top spoločnosťami. Aby som to ale správne uzavrel, pri kúpe OnePlus smartfónu si možno mierne priplatíš voči „klasickej“ Číne aj niekoľko desiatok eur, no v konečnom dôsledku na teba bude čakať dokonalý kúsok, s ktorým budeš zaručene spokojný.

Kúpiť OnePlus 3T za 383 €

Navyše oficiálny e-shop oneplus.net ponúka plnohodnotnú dvojročnú záruku a doručenie na Slovensko zadarmo bez ďalších poplatkov. OnePlus ako výrobca má pred sebou nesmierne sľubnú budúcnosť a ja osobne si myslím, že o pár rokov budeme hovoriť už o stabilnej trojici najväčších svetových výrobcov, do ktorej zapadne práve tento čínsky bojovník. V tomto prípade tak platí, že kým si smartfón nevyskúšaš, nebudeš vedieť, čo na teba vlastne čaká. Budem veľmi rád, ak sa vyjadríš v komentároch, čo je pre teba najdôležitejšie na vlajkovej lodi. Máš už skúsenosť so spoločnosťou OnePlus?

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú