Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

banner-note-7
LG V20 je momentálne najnovší smartón od LG a svojou výbavou sa snaží zaujať v tej najprémiovejšej triede. Jedná sa o nástupcu populárneho LG V10 a my sa teraz pozrieme detailnejšie na jeho displej.

Nároky na displeje smartfónov z roka na rok stúpajú, pričom sme svedkami zvyšovania uhlopriečok, rozlíšení a zlepšovania farieb. Výrobcovia sa tomuto všetkému snažia vyhovieť, no málokto sa na svoj displej pozrie detailnejšie ako len na papierové špecifikácie. Vďaka webu Android Authority vám prinášame detailný pohľad na displej LG V20 a zároveň porovnanie so smartfónmi LG G5, Samsung Galaxy Note 7 a Galaxy S7 Edge. Na úvod pripomenieme, že V20 prichádza s 5,7-palcovým QuadHD LCD displejom podobným predošlej generácii. Špecialitou ostáva sekundárny displej, ktorý by však mal byť podľa výrobcu jasnejší. Aby sme boli presnejší, 35-nitový jas z V10 sa dočkal zvýšenia až na 68 nitov.

Veľmi jasný displej

Čím V20 prekvapil hneď zo začiatku, je jas displeja. Vďaka maximálnej hodnote jasu až 714 nitov je smartfón možné bez problémov používať na priamom slnku. Podľa skúseností, na priamom slnku sú použiteľné displeje s hodnotou jasu nad 500 nitov. Je dobré vedieť, že LG V20 sa drží nad touto hodnotou a s čitateľnosťou na slnku by teda nemal byť žiadny problém. Pre porovnanie, Samsung Galaxy Note 7 a S7 Edge dosahujú približne rovnaké výsledky ako LG V20, no s hodnotou jasu len niečo cez 500 nitov. Môže za to úplne iná technológia displeja, a to Super AMOLED. LG G5 má papierovo najlepší jas (755 nitov), no rozdiel v porovnaní s V20 takmer nevidno.

LG V10 H960A môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

lg-v20-vs-samsung-galaxy-note7-quick-look-3

Až moc studené farby

Hneď po prvej dobrej správe tu máme aj prvú zlú. Displej LG V20 sa zdal byť v poriadku, až kým nezačalo surfovanie po webe. Na bielych miestach bolo možné pozorovať nádych modrej farby, čím je zjavné, že smartfón má príliš „studený“ LCD panel. Podľa testovania dosiahol displej teplotu farieb 9100K, pričom ideálna teplota je 6500K. Displeje Samsungov si vedú výborne a sú veľmi blízko k hodnote 6500K.

lg-v20-hands-on-18

Zlá kalibrácia

Nakoniec sa ukázalo, že okrem studených farieb prevláda aj ich zlá kalibrácia, veľmi zlá kalibrácia. Pre predstavu, nižšie nájdete sRGB model, na ktorom vidno presnosť kalibrácie farieb. Kým AMOLED displeje zasahujú svoj cieľ takmer dokonale, LG V20 je na tom naozaj veľmi zle. Podobne je na tom aj LG G5, no predsa len o niečo lepšie. Kým do žltej farby zasahuje zelená, purpurová má nádych modrej. Je možné, že bežný používateľ si tento nedostatok ani nevšimne, no pokiaľ si potrpíte na kvalitu farieb, V20 pre vás nebude najlepšou voľbou.

Záver

Papierové špecifikácie LG V20 znejú vcelku lákavo. QuadHD rozlíšenie, rozmerný displej a sekundárny displej ako užitočná funkcia navyše. Realita je samozrejme niekedy inde a pravdupovediac, kvalita displeja nás prekvapila, no, bohužiaľ, nie v tom správnom smere.

TIP: 5,7″ so sekundárnym displejom, Android Nougat, duálny fotoaparát a prémiové audio

lg-v20-oficialne-1

Kúpili by ste si LG V20 aj napriek spomínaným nedostatkom?

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú