banner-note-7
Juhokórejský gigant LG s minuloročným vlajkovým modelom LG V10 žalo obrovskú vlnu úspechu a smartfón bol označovaný ako jeden z najlepších v minulom roku. LG chce v tejto vlne pokračovať aj tento rok s práve predstaveným LG V20. 

Nástupca minuloročného LG V10 si zachováva len tie najlepšie vlastnosti predchodcu, zatiaľ čo v ostatných sa markantne zlepšuje. Vlajková loď rady LG V teraz prichádza s duálnym fotoaparátom na zadnej strane, úplne novým systémom stabilizácie obrazu, sekundárny displej je teraz vybavený väčšou uhlopriečkou a prehľadnejšou správou informácií, zatiaľ čo kvalita zvuku je teraz na špičkovej úrovni a taktiež je k dispozícii väčšia batéria.

LG V10 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

LG-V20

Konštrukcia, dizajn a displej

Vlaňajší LG V10 bol smartfón s robustnou konštrukciou a zvláštnou textúrou zadnej strany, ktorá pocitovo pripomínala gumu. LG V20 si pocit pevného smartfónu zachováva, no výrobca na konštrukciu druhej generácie V smartfónu aplikoval kovový zadný kryt, pričom telefón je teraz o niečo ľahší. Menším prekvapením je možnosť odňať zadný kovový kryt, pod ktorým je umiestnená užívateľsky vyberateľná batéria. Tlačidlá pre ovládanie hlasitosti sú teraz na bočnej strane, zatiaľ čo tlačidlo napájania s integrovaným snímačom odtlačkov prstov zostáva na zadnej strane telefónu.

lg-v20-oficialne-1

lg-v20-oficialne-10

Rovnako, ako predchodca, aj druhá generácia smartfónu prichádza s 5,7-palcovým displejom s jemným Quad HD (2560 x 1440 pixelov) rozlíšením. LG, samozrejme, nezabudlo ani na ikonický sekundárny displej umiestnený nad hlavným displejom, ktorý zobrazuje notifikácie z aplikácií. Podľa LG je sekundárny displej teraz jasnejší a ponúka aj zlepšený kontrast farieb.

Výkon, pamäť a batéria

Ikonou vlajkových lodí roku 2016 sa stal populárny štvorjadrový Qualcomm Snapdragon 820 procesor, ktorý samozrejme nechýba ani vo vnútri kovového tela LG V20. Na pomoc mu prichádza aj 4 GB operačná RAM pamäť, pričom pre vaše dáta bude k dispozícii 64 GB vnútorné úložisko s možnosťou rozšírenia microSD kartami až do 2 TB. Vnútorná pamäť pracuje na UFS 2.0 čipe, ktorý sa v súčasnosti radí medzi najrýchlejšie v mobilnom priemysle.

lg-v20-oficialne-8

Tak, ako LG sľúbilo, LG V20 je prvým smartfónom, ktorý ihneď po predstavení beží na Androide 7.0 Nougat. Ten je doplnený a užívateľské prostredie od LG s vychytávkami ako multi-window. To, či LG zvládlo dostatočne optimalizovať systém, sa ukáže aj na výdrži 3200 mAh batérie, ktorá prichádza s podporou rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 3.0. Nabíjanie, ako aj prenos dát z a do smartfónu bude prebiehať cez reverzibilný USB Type-C konektor.

Duálny fotoaparát s novým systémom stabilizácie

lg-v20-oficialne-6

LG V20 prichádza po vzore LG G5 so systémom duálneho fotoaparátu. Hlavný 16-megapixelový snímač ponúka optickú stabilizáciu obrazu a perfektnú clonu f/1.8. Sekundárny (135°) širokouhlý objektív je založený na 8 MPx snímači s clonou f/2.4. Medzi dvojicou fotoaparátov je možné jednoducho prepínať, pričom širokouhlý snímač je skvelý predovšetkým na fotografie krajiny, ale tiež umožňuje fotografovať drobné miesta, ktoré sa inak nezmestia do záberu klasického snímača. Veľmi rýchle vytváranie fotografií potom zabezpečí hybridný systém automatického zaostrovania, ktorý spája laserové, fázové a tradičné kontrastné zaostrovanie do jedného celku. Vpredu tentokrát nájdeme osamotený 5 MPx selfie fotoaparát, v ktorého podpore taktiež nájdeme širokouhlý režim. Ten zachytí fotografie až v 120° šírke a je o 34% jasnejší než predný fotoaparát na V10.

lg-v20-oficialne-4

LG V10 prelomil ľady s novými manuálnymi nastaveniami pri nahrávaní videa, ktoré boli v LG V20 ešte viac rozšírené. Snímač novinky prichádza so Steady Record 2.0, čo je nový systém stabilizácie videa priamo od spoločnosti Qualcomm. LG V20 je tak úplne prvý smartfón na svete, ktorý využíva funkcionality tohto systému. Steady Record 2.0 na stabilizáciu videa používa dáta z gyroskopu v reálnom čase, pričom systém funguje na báze elektronickej stabilizácie obrazu.

Prémiový zvuk

LG sa už dlhšiu dobu zameriava aj na čo najlepší zvuk svojich vlajkových lodí, pričom LG V20 je vyvrcholením všetkej tej snahy. Smartfón je vybavený 32-bitovým HiFi Quad DAC zvukovým čipom, ktorý by mal zabezpečiť prémiový zvuk. Smartfón tiež prichádza s podporou formátov bezstratového zvuku, vrátane Apple Lossless. Vylepšení sa dočkalo aj nahrávanie zvuku, pričom mikrofóny telefónu sú teraz schopné zaznamenať naozaj čistý zvuk napríklad aj na koncertoch. LG V20 je tiež schopný nahrávať vo formátov bezstratového zvuku pri hodnotách 24-bit / 48 kHz.

lg-v20-oficialne-5

LG spolupracuje aj s výrobcom prémiovej audio techniky Bang & Olufsen, ktorý poskytuje jemné doladenie zvuku. Modely LG V20 s úpravou zvuku od tejto firmy nesú na zadnej strane logo B & O, v krabici zasa ich prémiové slúchadlá. LG bude tieto modely novinky predávať len na vybraných trhoch.

Dostupnosť a cena

lg-v20-oficialne-7

LG, bohužiaľ, nezverejnilo špecifické dátumy dostupnosti najnovšieho LG V20, no podľa výrobcu to má byť ešte tento mesiac. Známa nie je ani presná cena, no ako to býva u LG zvykom, V20 vypustí na trh s cenou pravdepodobne o niečo nižšou oproti konkurencii. Prvé odhady hovoria o cene 650 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom