Dnešné technológie sú už tak prepracované, že trvá pomerne dlho, kým nás spoločnosti prekvapia niečím prelomovým. Logitech to však dokázal. So svojou novou podložkou pod myš mení spôsob, akým sme doteraz toto príslušenstvo využívali. Vďaka tomu môžeš dať čoskoro aj ty zbohom batériám či zdĺhavému nabíjaniu cez kábel.

Celý „trik“ spočíva v uložení technológie bezdrôtového nabíjania vo vnútri podložky o rozmeroch 275 mm x 320 mm, pomenovanej ako Logitech Powerplay. Za vývojom sú 4 roky výskumov, počas ktorých si spoločnosť vyvinula vlastný spôsob bezdrôtového nabíjania. V mnohých podobných zariadeniach môžeme nájsť štandard Qi, no ten v tomto prípade neprichádzal do úvahy, nakoľko nedokáže pokryť tak veľkú plochu. Vďaka jedinečnému riešeniu bude mať bezdrôtová myš neustály zdroj energie počas celej doby používania a pri akomkoľvek umiestnení na podložke. Spôsob prenosu je realizovaný prostredníctvom magnetickej rezonancie, ktorá využíva cievky naladené na rovnakú frekvenciu.

Logitech Powerplay zdroj fotografie: Screenshot/Logitech G/YouTube

Nenechaj si ujsť
Nová bezdrôtová myš od Razeru spraví dojem na každého používateľa

Jedna z nich sa nachádza v myši, pričom v podložke je viacero cievok, ktoré zabezpečujú bezdrôtový prenos energie. Väčším množstvom týchto elektrických prvkov sa zároveň malo zabrániť „slepým“ miestam, kde by sa magnetická rezonancia nevyskytovala. Táto technológia nemá žiaden dopad na spôsob fungovania myši a neovplyvňuje ani presnosť laserového snímača. Kompatibilita podložky Powerplay je zatiaľ zabezpečená iba pre operačný systém Windows. Zákazník si taktiež bude môcť vybrať z tvrdého alebo mäkšieho tkaninového povrchu.

Logitech Powerplayzdroj fotografie: Screenshot/Logitech G/YouTube

Doteraz však nebola táto podložka otestovaná v reálnych podmienkach, a tak si musíme počkať až do jej príchodu na trh. Ten sa očakáva už 20. augusta a cenovka je stanovená na 89 €. Bezdrôtové nabíjanie budú môcť okúsiť majitelia nových myší Logitech G903 a G703. Oba modely ponúknu vylepšené tlačidlá a dlhšiu výdrž, no ich uvedenie do predaja prebehne ešte koncom tohto mesiaca. Cena za model G903 sa bude pohybovať na úrovni 134 € a druhý z dvojice bude rovnako drahý ako samotná podložka Powerplay.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP