Slovenských predplatiteľov Netflixu možno poteší správa, že do ponuky streamovacej služby nedávno pribudla ďalšia rozprávka s tuzemským dabingom.

Je ňou animovaná snímka z francúzskej produkcie Willy a kúzelná planéta z roku 2019, ktorá sleduje príbeh mladého chlapca Willyho.

Ten cestuje naprieč vesmírom spoločne so svojimi rodičmi, po nehode a zničení vesmírnej lode sa však Willy ocitá na neznámej planéte len v spoločnosti svojho malého robotického kamoša Bucka.

Na ústrednú dvojku čaká pri pátraní po Willyho rodičoch nezabudnuteľné, no tiež nebezpečné dobrodružstvo plné objavov a nástrah.

Už aj v TOP 10

Pohodový animák s príjemnými recenziami bol do knižnice streamovacej platformy zaradený len na konci júna, všimli si ho aj Slováci a momentálne mu v tuzemskej sledovanosti patrí 10. priečka.

Willy a kúzelná planéta zároveň nie je jediným animákom, ktorý sa v súčasnosti teší diváckej popularite. Aktuálne v TOP 10 nájdeme aj rozprávku Kúzelný drak (Wish Dragon), tá je však dostupná iba s českým dabingom, prípadne českými titulkami.

Sú tu aj ďalší

Slovenskí predplatitelia sa v krátkom čase dočkali už druhej animovanej snímky dostupnej so slovenským dabingom. Na začiatku mája takto Netflix do ponuky pridal animák Pripojení, ktorý mal okrem slovenskej zvukovej stopy aj výborné ohlasy od divákov.

Okrem zmienenej dvojice rozprávok si predplatitelia služby môžu so slovenským audiom vychutnať aj ďalšie rodinne ladené snímky ako napríklad Psie veličenstvo (2019), Sedem trpaslíkov (2014), SpongeBob vo filme (2020) alebo Princ Krasoň (2018).

Celkovo však naďalej platí, že v obsahu Netflixu prevláda český dabing, no ani ten nie je automaticky pridávaný ku všetkým novinkám služby. Téme slovenskej lokalizácie sme sa venovali aj v rozhovore s s poprednou slovenskou prekladateľkou a titulkárkou, Emíliou Perez.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom