banner-oneplus-3
Už dlhšiu dobu je možno pozorovať, že OnePlus, teda momentálne jeden z najprogresívnejších výrobcov na svete, vydáva na pravidelnej báze takzvané Community Builds, ktoré prinášajú fanúšikom možnosť vyskúšať si nové funkcie systému ešte pred oficiálnou distribúciou cez OTA.   

Rovnako sme sa dávnejšie dozvedeli, že výrobca zlúčil svoje dve softvérové oddelenia (HydrogenOS / OxygenOS), aby priniesol oveľa lepší zážitok z nadstavby OxygenOS, ktorá je stále na míle vzdialená od dokonalosti, no má veľmi sľubný potenciál. Spoločnosť však v dnešných dňoch spustila kompletne nový program, ktorý má s pomocou používateľov markantne zdokonaliť nadstavbu. Program sa skladá z troch častí – uzatvorená Beta pre vybraných testerov, komunitné zostavenia (Community Builds) dostupné aj pre verejnosť s menšími chybami krásy a nakoniec oficiálne stabilné vydanie.

oxygen

Dozvedeli sme sa aj časový harmonogram, kedy budú jednotlivé verzie vychádzať. OnePlus fanúšikom sľúbil, že aktualizovaná stabilná verzia s novými funkciami bude dostupná každý mesiac alebo dva. O uzatvorenom Beta programe sa nemá zmysel baviť, no pre nás sú veľmi dôležité komunitné zostavenia, ktoré síce stále disponujú istými chybami, no sú vhodné pre denno denné používanie. Táto verzia bude dostávať aktualizácie dvakrát mesačne, pričom vždy môžeme očakávať nejaké nové funkcie. Primárnym cieľom týchto testovacích zostavení je veľmi dôležitá spätná odozva od používateľov, ktorí dokážu najlepšie pomôcť pri vývoji.

oneplus-3-recenzie-fotografie (38)

Unikátne funkcie nadstavby – Tmavý režim a možnosť zmeny farieb

Podobný princíp vylepšovania svojej nadstavby využíva najmä Xiaomi, ktoré ako iste viete, každý týždeň vydáva Developer verzie MIUI. OxygenOS je skutočne vynikajúcou alternatívou k čistému Androidu z Nexusov, no stále nedokáže využiť potenciál parádnych smartfónov OnePlus, a tak používatelia väčšinou siahajú po alternatívnych systémoch od komunitných vývojárov. Ak vlastníte OnePlus 3, používate originálny systém alebo ste už prešli na nejaký alternatívny? Dajte nám vedieť.

TIP: OnePlus 3S: Vylepšený zabijak vlajkových lodí dostal certifikáciu

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom