banner-oneplus-3
OnePlus nemôžeme uprieť snahu o vytvorenie perfektného smartfónu ako po hardvérovej, tak aj po softvérovej stránke. Pri novej OnePlus 3-ke sa im to z časti zatiaľ darí, no stále sa objavujú neduhy, ktoré kazia dojem.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Asi najväčšie rozhorčenie priniesla zlá správa RAM pamäte, ktorá nedokáže využiť masívnu 6 GB kapacitu. Rýchly návod na fóre xda však prinieslol jednoduchú opravu, po ktorej je možné využiť cez 5 GB z celkovej kapacity. Pri tomto nastavení je veľká pravdepodobnosť značného zhoršenia výdrže batérie a spoločnosť sa dušovala tým, že obmedzenie využívania aplikácií na pozadí je nastavené práve kvôli zlepšeniu výdrže. Nevieme posúdiť, či sa jedná o relevantné vysvetlenie, no OTA aktualizácia, ktorá príde v nasledujúcich dňoch, má riešiť práve tento problém.

ONEPLUS 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


beforeandafter

[tip color=“white“]TIP: OnePlus 3 po úprave zdolal v odvetnom súboji Samsung Galaxy S7 Edge [/tip]

Základná problematická hodnota v kóde build.prop bola nastavená na 20, no po aktualizácii sa toto číslo zvýšilo na 32. Podľa meraní portálu XDA, dokáže OnePlus 3 v pamäti uchovať o 3 aplikácie viac, čo nie je práve podstatné vylepšenie, no musíme uznať snahu vývojárov o nestále vylepšovanie. Do budúcnosti teda môžeme očakávať ešte nejaké aktualizácie, ktoré prinesú potrebné vyváženie medzi využitím operačnej pamäte a výdrže. Druhým problémom je displej. Ten bol skritizovaný za nepresné podanie farieb, ktoré boli značne presaturované. Aj toto opravuje nová aktualizácia nadstavby OxygenOS, ktorá pridá režim sRGB. Ten by mal priniesť krajšie a hlavne presnejšie farby. Nižšie na obrázkoch môžete vidieť rozdiel s použitým a bez použitého režimu sRGB.

Aktualizácia je sprístupnená postupne a najprv prídu na rad testovacie kusy do recenzií. Klasická OTA aktualizácia bude uvoľnená až o niekoľko dní alebo týždňov po dôkladnom otestovaní. Recenziu na OnePlus 3, samozrejme, môžete očakávať aj od nás a novinka je už na ceste do redakcie. Pokúsime sa priniesť čo najdetailnejšiu recenziu so všetkými potrebnými odpoveďami.

[tip color=“white“]TIP: Carl Pei to nevydržal a reaguje na kritiku, ktorá sa valí na najnovší OnePlus 3 [/tip]

Zdroj: XDA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom