Vysokým roamingovým poplatkom odzvoní už o 13 dní a Orange, ako jeden z prvých operátorov, čiastočne zverejnil novú ponuku. Na toto sa môžu pripraviť zákazníci starších „zvieracích“ paušálov a novších Flex a Max.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ako sa aj dalo očakávať, za využívanie služieb v zahraničí si nepriplatíme. „Od dňa 15. júna 2017 prinášame nové ceny za volania, SMS, dáta a doplnkové služby. S regulovaným roamingom môžete komunikovať v krajinách EÚ za ceny ako doma. Regulácia platí automaticky pre všetkých zákazníkov Orangeu,“ uviedol Orange. Aj pri odchode na dovolenku, prácu či štúdium do zahraničia, teda budeme volať, SMS-kovať, a dátovať za rovnaké ceny ako doma. Týka sa to ako krajín EÚ, tak aj Islandu, Nórska a Lichtenštajnska.

orange
zdroj fotografie: Facebook / Orange

„Pri volaniach a SMS v Zóne 1 sa hovory a SMS správy odpočítavajú z vašich predplatených minút, prípadne z kreditu,“ tvrdí Orange. A ako to vlastne bude po prečerpaní predplatených minút, SMS či dát? Celkom jednoducho. Účtované budú rovnaké ceny, ako keby zákazník volal alebo písal na číslo mimo Orange. V prípade dát sa po prečerpaní balíka, buď zníži rýchlosť prenosu, alebo sa začne účtovať cena za každý MB ako na Slovensku.

Nenechaj si ujsť
Blíži sa koniec roamingových poplatkov. Načo sa môžeme pripraviť?

Ako príklad si môžeme zobrať program Flex 10, v ktorom sa za minútu hovoru strhne z kreditu 0,1 €, respektíve SMS správy sú za 0,06 € a nechýba ani neobmedzený internet s rýchlosťami 0,06 Mbit/s. Drahší balík Max 30 v sebe zahŕňa volanie a SMSky bez poplatkov. Dáta sú taktiež odpočítavané z predom definového balíka. Hovory sú zadarmo bez poplatkov. Viac sa môžeš dočítať o novinkách od 15. júna tu. Je príjemné počuť, že tesne pred dovolenkovou sezónou operátori začínajú pripravovať nové ponuky. Čoskoro ich tak pravdepodobne zverejnia aj ostatní operátori.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
14%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
29%
Neznášam to
57%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.