Vysokým roamingovým poplatkom odzvoní už o 13 dní a Orange, ako jeden z prvých operátorov, čiastočne zverejnil novú ponuku. Na toto sa môžu pripraviť zákazníci starších „zvieracích“ paušálov a novších Flex a Max.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ako sa aj dalo očakávať, za využívanie služieb v zahraničí si nepriplatíme. „Od dňa 15. júna 2017 prinášame nové ceny za volania, SMS, dáta a doplnkové služby. S regulovaným roamingom môžete komunikovať v krajinách EÚ za ceny ako doma. Regulácia platí automaticky pre všetkých zákazníkov Orangeu,“ uviedol Orange. Aj pri odchode na dovolenku, prácu či štúdium do zahraničia, teda budeme volať, SMS-kovať, a dátovať za rovnaké ceny ako doma. Týka sa to ako krajín EÚ, tak aj Islandu, Nórska a Lichtenštajnska.

orange
zdroj fotografie: Facebook / Orange

„Pri volaniach a SMS v Zóne 1 sa hovory a SMS správy odpočítavajú z vašich predplatených minút, prípadne z kreditu,“ tvrdí Orange. A ako to vlastne bude po prečerpaní predplatených minút, SMS či dát? Celkom jednoducho. Účtované budú rovnaké ceny, ako keby zákazník volal alebo písal na číslo mimo Orange. V prípade dát sa po prečerpaní balíka, buď zníži rýchlosť prenosu, alebo sa začne účtovať cena za každý MB ako na Slovensku.

Nenechaj si ujsť
Blíži sa koniec roamingových poplatkov. Načo sa môžeme pripraviť?

Ako príklad si môžeme zobrať program Flex 10, v ktorom sa za minútu hovoru strhne z kreditu 0,1 €, respektíve SMS správy sú za 0,06 € a nechýba ani neobmedzený internet s rýchlosťami 0,06 Mbit/s. Drahší balík Max 30 v sebe zahŕňa volanie a SMSky bez poplatkov. Dáta sú taktiež odpočítavané z predom definového balíka. Hovory sú zadarmo bez poplatkov. Viac sa môžeš dočítať o novinkách od 15. júna tu. Je príjemné počuť, že tesne pred dovolenkovou sezónou operátori začínajú pripravovať nové ponuky. Čoskoro ich tak pravdepodobne zverejnia aj ostatní operátori.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
14%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
29%
Neznášam to
57%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • Martin Szunyog

  aspoň to nerobte také nápadné že vám za to orange zaplatil, nik normálny hádam nedá link kde takmer na vrchu sú informácie o ponuke dát daného balíka kde chcú za 690MB 15€!!! to je cez 21€ na 1GB, to tu nik neponúka …

 • Martin Szunyog

  2. novou ponukou by som to nenazval. Keď som prechádzal od O2 k Orangu pred 3 rokmi tak mi ponúkali v podstate toto isté, pred 2 rokmi som vyberal takmer z uplne rovnakej ponuky ako je tam teraz. pred necelým rokom som prešiel k O2, za celu paušálu max mam o 10GB dat viac a aj mobil v hodnote 600€.
  Teda sa opakujem skúste nerobiť tak okato reklamu Orangu, je mi jasné že je pekné že z toho budú dáke peniaze alebo dobré výhody ale vstúpte si do svedomia a nerobte reklamu niečomu čo výhodné ani nijako inovatívne nie je.
  Dohodu je u vás dobre vidieť keďže Startitup dnes alebo včera hodil v podstate reklamu na službu Orangu ktorá už je tu dosť dlho …
  úprimne je dosť smutné že si vás dokázali kúpiť a ak by ste chceli tvrdiť že si vás nekúpili tak neviem prečo tu nie je objektívne zrovnanie ponuky všetkých operátorov tak ako to má byť a nie len vytiahnuť to TOP … a to čo je zápor neukázať alebo to neukázať len pri jednom ktorý si to pravdepodobne zaplatil.

 • Fyi de Will

  je to tu síce o orange, ale mňa by zaujímalo, či 4-ka ostane na cene 40,- € za 1 GB. redakcia zistíte? to je inak dobrá ryža.