Kompletné cenníky služby operátorov si síce nepozerá každý, ale ak áno, tak určite vie, aký je to zmätok. Teda aspoň v podaní Orange je to poriadny extrém. Na tému sa ako prvý zameral portál Živé.sk

Cenník mobilných služieb tohto operátora má totiž v súčasnosti neskutočných 498 strán, ktoré navyše vôbec neubúdajú. Práve naopak, s novým službami sa cenník neustále rozširuje a jeho skrátenie bude pre Orange tvrdý oriešok. Sľuboval to už niekoľkokrát aj pred pár rokmi, no dodnes sa zákazníci žiadneho výraznejšieho zjednodušenia stále nedočkali. „Na zjednodušenej verzii cenníka, samozrejme, pracujeme. Ide o pomerne špecifický a časovo náročný právny dokument. Naším cieľom však je, aby bol pre zákazníkov dostupný čo najskôr,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti Orange pre Živé.sk.

orange
zdroj fotografie: Screenshot / Orange

Nenechaj si ujsť
Dávaj si veľký pozor! Slovákov opäť prezváňajú nebezpečné čísla, na ktoré rozhodne nevolaj späť

Avšak zatiaľ nie je známe, kedy bude nová verzia cenníka vydaná. Tým, ktorým sa nechce listovať takmer 500 strán, môžu využiť aj o niečo intuitívnejší spôsob. Na tejto stránke je totiž možné vybrať konkrétnu oblasť a rýchlejšie si tak nájsť konkrétne ceny za služby. Keď sa pozrieme na cenníky ostatných operátorov, zistíme, že Orange je naozaj výnimočný. Napríklad cenník Telekomu sa skladá z dvoch častí a každá z nich má okolo 20 strán (akciové ponuky a ostatné) a je k nemu priložených aj šesť jednostranových príloh.. Hlavný cenník O2 má potom 42 strán a 4ka sa pýši 20 stranami hlavného cenníka + siedmimi dokumentmi. Je teda úplne zjavné, že cenník Orange-u je príliš komplikovaný a zaslúži si poriadnu renováciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom